Избор на жилище моля за малко съвети

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от ida_ili64 »

Е,та как да ти стигнат двете тераски,Змейчи,то повечето тук май трабва да си търсят огромна тераса с прилежащо жилище,а не жилище с прилежащи тераски :lol: !
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от Feeriq »

Ида все едно чувам мъжа ми ..и той така вика защо ни е апартамент като можем само тераса да купим заради моите цветни мании по балконски цветя :mrgreen: И изолацийка ще има къде без нея в тез панели :D
Шегата настрана Дал наистина съм мека Марийка за доста неща ама не за всичко особено пък за нещо касаещо покрива над главата ми .Можеш да се обзаложиш ама ще изгубиш- размислих ,няма да взема тоя на 8 ет. освен ако ми го дадат на половината от сегашната цена :lol: :lol: А относно пазарлъка .. хмм.. като се замисля нищо не губя да се пазаря само дето мен не ме бива хич ама има кой да ме замести :lol:
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от bouquet »

За мен гледката е важна, затова те разбирам защо харесваш осми етаж, но щом е последен :glupav: Естествено, че първи и последен етаж са с по-ниски цени! А и апартамент с две изложения винаги е по-добър вариант, според мен. Подразни ме факта, че те лъжат, че има купувачи и така те притискат! Никакви сделки не се правят, лъжат! Сваляй смело цената.
Търся добри хора
dal

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от dal »

Феерия ,облозите нямат значение , важното е ти да избереш по доброто и на хубави условия...
Другото тук е малко практически опит събран със житейски синявици , дружески шарж и закачка -убедена съм че всички ти стискаме палци и да минеш да се похвалиш ! Умната и дръж мъжки фронта :D
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от Feeriq »

Темата е за ключ.Въпроса с апартаментчето е решен .Скоро ще съм новодомка :nod: Dal :tzeluvka: :tzvetentze:
Ламята Спаска
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Фев 14, '10, 16:58
Местоположение: София- гулемото село

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от Ламята Спаска »

Аз се бях заканила повече да не влизам у "Кафенето", ама форум и въпрос...
Живея на 3 етаж- 2 стаи тъпо гледащи на Изток, вътрешен ап., паркига е запад -ако има места...ако няма си гледаш средството у градинката.
- 5 етажа си хвърлят боклуците върху твоята собственост- простичко си смита балкончето и го хвърля зад парапета, за тупане отделно,
перат и простират външно без да са изцедени дрехите, кучето им пикае на балкона и през зимата това замръзва и ти виси на чучура, за лятото екстрите са отделно,
слагат си климатици където и да е и те естественно се празнят когато и да е, идват цигани в блока за "проверка кой живее тук" - задължително е 3 етаж ,
дори да ти тече от комшията, оправяш се сам и си плащаш сам и др.
+ никога не ми е пръскало в прозорците когато вали, ако ще и торнадо да мине,
знам какви китки да си гледам и си правя разчет, не плащам за асансьор щото до кат доде аз съм се качила
/това не се отнася за тотална авария/, чистят входа от 3 етаж надолу, и ми е близко мазето, паркинга и магазина
Няколко пъти съм била на последен етаж на гости- онемях!
Слънцето при тебе, никой не ти - виж по- нагоре- ако ти прокапе- целия вход ти събира пари да ти оправи тавана!
Напълно съм съгласна и с Дал и с другите мнения- нейното и за цената!
В крайна сметка, каквото и да изберете, много е важно да го напълните с любов и да си създатете свое местенце, където да се чувствате щастливи!
Успех!
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

за по-красива тераса

Мнение от zmei4o »

как да си освежим грозната тераса :D
Изображение
източник
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от liubami »

Момичета,здравейте!Писна ми да се свирам в апартамент и решихме да си купим скромна вила извън София.Харесала съм един имот и имам нужда от вашето мнение...родена съм в апартамент и нищо неразбирам от къщи и дворове.http://m.imot.bg/details/1j13808883" onclick="window.open(this.href);return false;
Ще съм ви благодарна,ако се включите с мнения както за местото,локацията,постройката и цената.
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
denitsavm

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от denitsavm »

Значи мястото и локацията сама си избираш.

За мястото и къщата е важно - ток, вода, регулация. ако има собствен кладенец е голям плюс. Да се разгледат документите и да се види как е узаконена постройката, да не се окаже, че е барака, подлежаща на събаряне. Трябва да си е законна постройка с планове и всички необходими документи. Познат брокер или адвокат е най-добре да ти помага :dovolen: Зоните за строителство трябва да ги има в сайта на ГИС. Ако не е в такава зона, въобще не гледайте, щото там са големи разправии, т.е. ако по документи се води "нива" с "временна постройка" въобще се отказвайте

Гледай и ямата каква е и как е направена, не е скъпо да си направите нова, но ако има добре направена си е плюс.

Цената на това нещо ми се вижда висока, принципно. Мястото пък не нищо кой знае какво май - като гледка и положение. Малка е къщичката, за вила е хубаво 2 спални да имате, където да могат и гости да останат след барбекюто и запоя ;)
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от liubami »

Дени благодаря ти за бързия отговор! :tzvetentze: :tzeluvka: Документите на къщата са изрядни има водопровод и ток в къщат(рядкост са за района).Цената на мен ми се струва висока и това,че къщичката е построена в ниското на двора,имам чувството че ще е все мокра.
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”