Домашни хитринки

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Домашни хитринки

Мнение от Satori »

Blue sky написа:Не виждам логика, да не може дебели тенджери. Стъклокерамичният плот си е като всеки друг както установих, с гадната подробност, че е адски портивен и досаден за почистване. И винаги изглежда мръсен. Някак на старата ми печка, дории мръсни, котлоните си изглеждаха нормално. А сега като ги погледна и ме втриса.
Сатори, пробва ли специалните гъби за махане на петна, също чистят без препарати? Откак ги открих съм се преродила, микрофибъра вече не го признавам :lol:
Мда - винаги изглеждат мръсни. Права си. Тия гъби не съм ги пробвала, но ще ги пробвам, щом толкова любезно ме молите. За стъклокерамичните плотове моят мъж донесе специален фин абразив за такива плотове на една фирма за препарати, която в момента ми е абсолютен фаворит "Astonish". Английска. Има ги по магазините. Ползвам и техния обезмаслител - аналог на Мелиото /което се е наложило като "МеГлио"/ и едно българско, което не става за нищо. Обезмаслителят на Астониш е много силен и изобщо не смърди /мелиото ме убива с миризмата си/.
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Домашни хитринки

Мнение от DOBI »

Има едни специални стъргалки -купувам ги от Бонжур за стъклокерамика.Ползвам ги заедно с финния абразив,който подсушавам с домашна хартия,а не мия.Така остава фин филм,кпйто предпазва и не стои на петна.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Домашни хитринки

Мнение от Satori »

DOBI написа:Има едни специални стъргалки -купувам ги от Бонжур за стъклокерамика.Ползвам ги заедно с финния абразив,който подсушавам с домашна хартия,а не мия.Така остава фин филм,кпйто предпазва и не стои на петна.
Да, имаме стъргалката. Дойде заедно с плота. Точно с хартия се почиства абразивът. То аз, понеже съм тъпа и упорита, най-вече чистя плота с микровибъра. Но пък рядко допускам яко прекипяване и зацапване, което да налага стъргалката. /В тая връзка, като си взехме този плот, мъж ми купи и газов котлон за балкона. Намери и тенекия - надлежно я ряза, стърга от ръжда и пр. Щото, по негови думи "Иначе къде ще си печем чушките?! Да седнеш чушки да пукаш на стъклокерамиката е доста грубо." :D /
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Домашни хитринки

Мнение от Blue sky »

А правя си ги аз чушките на стъклокерамиката :lol: . Но съм си заделила една тавичка, която само за това ползвам, нагрява се като плоча и готово
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Домашни хитринки

Мнение от Satori »

Blue sky написа:А правя си ги аз чушките на стъклокерамиката :lol: . Но съм си заделила една тавичка, която само за това ползвам, нагрява се като плоча и готово
О, ми тогава и ние ще пробваме.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Домашни хитринки

Мнение от Blue sky »

някой да знае, как да си изчистя ютията? Едва, едва пуска пара, а като я пусна на парен удар, хвърчат едни кафяви люспички, предполагам че се е задръстила от разни утайки, нали е много чиста водата :twisted: :evil:
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Домашни хитринки

Мнение от Satori »

Blue sky написа:някой да знае, как да си изчистя ютията? Едва, едва пуска пара, а като я пусна на парен удар, хвърчат едни кафяви люспички, предполагам че се е задръстила от разни утайки, нали е много чиста водата :twisted: :evil:
Нещо ми се върти, че има специални препарати за ютии. Чувала съм да ползват само дистилирана вода за ютии. Ако се сетя нещо, ще се включа.
Аватар
Калина-малина
Двойно кафе
Мнения: 179
Регистриран на: Ное 26, '09, 19:33
Местоположение: Филибето

Re: Домашни хитринки

Мнение от Калина-малина »

Аз се сещам, за някакъв патрон, антиваровиков ли беше, който се изважда и се слага за известно време в разтвор от вода и лимонов сок. Но, съответно само се сещам, защото никога не съм го правила.
Много сме лудите....но сме пръснати!
Аватар
розалия
Виенско кафе
Мнения: 448
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:02

Re: Домашни хитринки

Мнение от розалия »

Блу,можеш да пробваш с разтвор на лимонтозу или лимонов сок/оцет.Така чистя кафемашината,но с ютия не съм пробвала.
По пътя на логиката би трябвало да действа
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Домашни хитринки

Мнение от Satori »

Котлен камък отлично пада със смес от оцет и лимонтозу. Много полезен съвет, получен от съфорумка преди време. Но за ютия или друг електроуред - не зная.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”