Домашни хитринки

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
krema
Двойно кафе
Мнения: 189
Регистриран на: Ное 30, '09, 10:46
Местоположение: Ст. Загора

Re: Домашни хитринки

Мнение от krema »

Аз лично съм пробвала с вода, оцет и лимонтузу, но мирише гадно, а и не чисти като препарата ;)
http://kremazagora.snimka.bg/flowers/cv ... 1.22316194" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Домашни хитринки

Мнение от Blue sky »

Добре де, а тази смес, какво, наливаш я вътре вместо вода за гладене и действаш? Че препарат кой знае кога ще купя, да го пробвам
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Домашни хитринки

Мнение от Titi »

Като домашна хитринка мога да споделя, че от десет години в ютията си наливам САМО минерална вода. Нито веднъж не се е запушвала или каквито и да е проблеми.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
krema
Двойно кафе
Мнения: 189
Регистриран на: Ное 30, '09, 10:46
Местоположение: Ст. Загора

Re: Домашни хитринки

Мнение от krema »

Да наливам вода, загрявам и пръскам докато свърши водата, ама сериозно е голяма воня /заврял оцет - спарени чорапи/. Втори път няма да го направя! Ефекта не е много голям.
http://kremazagora.snimka.bg/flowers/cv ... 1.22316194" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Домашни хитринки

Мнение от nel4o »

Blue sky написа:Добре де, а тази смес, какво, наливаш я вътре вместо вода за гладене и действаш? Че препарат кой знае кога ще купя, да го пробвам
Кисне се само патрона и се вади от сместа. Поставяш го на място в ютията и си продъжаваш да си гладиш. Всичкото това при положение че ютията ти има такава джажа :nod: Няма никаква миризма. Оцетът просто почиства налепите от варовик
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Домашни хитринки

Мнение от el pistolero »

Това с лимонтузуто или оцета се прави и за кафе машините. Разтваря се 20-30 гр. лимонтузу в 0,5 л вода сипва се в резервоара и се пуска машината да течееееееее. После се пълни още 2 пъти резервоара с вода и се претака, за да се прочисти всичко и хоп bar-овете и силата на струята се върнали и каймака пак е 1-2 пръста :nod: Иначе от Кауфланд бях купил пакетчета с някакъв прах за почистване на кафемашини и като прочетох състава- 100% чисто лимонтузу :hihihi: Чел съм че и с оцет става, но лимонтузуто си ми е някак по- приемливо засега :mrgreen:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
tanya1602
Виенско кафе
Мнения: 311
Регистриран на: Ное 29, '09, 07:50
Местоположение: София

Re: Домашни хитринки

Мнение от tanya1602 »

Петна от ръжда се чистят със смес от равни количества сол и лимонена киселина. Мястото с петното се намокря с вода и в него се втрива сместа. Оставя се на слънце. Като избледнее петното се изплаква обилно с хладка вода. Ако е необходимо , процедурата се повтаря.Изпробвано е и работи .
krema
Двойно кафе
Мнения: 189
Регистриран на: Ное 30, '09, 10:46
Местоположение: Ст. Загора

Re: Домашни хитринки

Мнение от krema »

Аз, бидейки гледач на три прасенца имам изпитана рецепта за премахване на лекета в полеви условия /когато нямаме възможност да палзваме препарати/. Та налагам петното с кисело мляко и го оставям да поизсъхне, след което пера със сапун.
http://kremazagora.snimka.bg/flowers/cv ... 1.22316194" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Домашни хитринки

Мнение от Blue sky »

това е хитро, с киселото мляко ;) .
Аз съм страшно доволна от лимонтузу за махане на червени петна - къпини, малини, боровинки, череши и всичко друго подобно. Петното се намокря, натрива се директно с кристалчетата, и се слага да се пере, хубавото е, че падат и стари петна. В първия момент петното веднага се разтваря и разлива, да не се шашнете, после обаче всичко си излиза и няма и следа.

Вече втора седмица не мога да си намеря от гъбите за махане на петна на Мимоза, няма и няма в наше село :evil: И като се ядосах, за компенсация си купих микрофибър за прозорци, пак на същата фирма. Доста е по-особен и съм много доволна, чисти страхотно.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10021
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 566 пъти
Получил благодарност: 1025 пъти

Re: Домашни хитринки

Мнение от greeneyed »

Blue sky написа:това е хитро, с киселото мляко ;) .
Вече втора седмица не мога да си намеря от гъбите за махане на петна на Мимоза, няма и няма в наше село :evil:
Това с вълшебната гъба за упорити петна беше попадение в десятката, Блу! Страшно съм доволна! :D
Аз не съм купувала на Мимоза, тук ги има на други производители, чистят страхотно.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”