''Биташко'' течение на вехтошарите

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Еличка »

Много ми е трудно да формулирам несъгласието си със Склери.... Мммммм, за мен лично идеята не е в материала, от който са направени мебелите. Усещането, което носи една стара ракла е несравнимо. Никога не съм галила новата ми удобна кухня, но изпадам в умиление от стогодишния скрин на бабата на мъжът ми.... Имам толкова лична връзка с него. Не обичам например механи, събрали хиляди старини, носии, черги, чорапи, чанове, прах, но пък си направихме една стаичка на вилата с вещи, събрани от къщите на бабите ни. В нея няма нито една нова мебел, не бих и сложила.
И осъзнах скоро колко сме различни хората. Моя близка приятелка ще си прави "стая за дегустация на вино" в мазето. Помоли ме да ѝ помогна с детайли от интериора. Когато ѝ показах един подобен бюфет, като този на Гео и разни други неща, се ококори. Каза, че съм клошарка и ще си поръча чисто нови дървени етажерки, маса и пейки.
Не знам дали го обясних добре. Всеки има своите усещания за комфорт, естетика и наслада. Аз лично много обичам и смесването на стиловете в обзавеждането, на старо с ново...
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от milena02 »

Еличка, аз съм същата. Пазя като очите си всяко столче, останало от баби и прабаби. Научих се да реставрирам старите мебели и не давам нищо да се сменя, ако мога да го запазя. Мъжът ми нарича лятната ни къща "музей", защото аз наистина имам неща, които се чудя дали да не подаря на Етнографския музей. Поръчах на дърводелец да ми направи крив шкаф под мивката, която е леко килната на една страна (навремето не е имало съвременните материали). Човекът се видя в чудо. Вика: абе, госпожа, купете си една мивка с шкаф и готово. Не! Ще правиш крив шкаф! И той, човекът, го направи. Продължавам през две-три години да варосвам стените - е, светнах се на новите бои на варова основа, но не искам тези стени да се шпакловат, грапави ги искам. Дъбовият гардероб на баба ми и милиони да ми дават, няма да го продам, а чугунената, емайлирана печка я ползвам практически като кухненски плот, сложила съм отгоре мраморна плоча. И да, Еличка, права си! Смесването на старото с новото, ако човек има инстинкт към него, може да е много ефектно. У нас има и дантели на по 100 години, и плазмени телевизори, и очукани чайници, и картини на съвременни автори. Опитала съм се просто да се водя от една обща тема - "наследствената къща, приемствеността между поколенията". Но спазвам едно основно правило: цветовете. Основният цвят е този на дървото. Според него подбирам всичко останало - дамаски, килими, съдове, лампи, даже спалното бельо и хавлиените кърпи. И когато имаш един преобладаващ цвят, можеш да си позволиш всякакви акценти.
Deleted User 5091

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Deleted User 5091 »

Гео, честито придобивка!
Не ми се е случвало да си намеря или купя стара мебел и да не съм я префасонирала :lol:
Не мога да издържа или по- скоро се радвам повече на това, че имам обект за развихряне.

Еличка, кажи къде е този испански магазин, моля :angelche:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Еличка »

Мдаммм, стените, Миленски .... Имаме една шега с приятели, дето все ми казват, че не ме слуша главата. Всички слагат гипсокартон по вилите (неравна била мазилката) , къртят дървената дограма. Ееее, ние варосваме стени и инжектираме Бохемит навсякъде. Обаче, нали вилата е СОЦ (грозна, та грозна като архитектура), отделно няма кухня, баня и тоалетна, та ще правим гаража на кухня и баня. Иииииии, предупреждавам майстора, че искам много, много груба замазка. Ама, казвам му, нахвърян цимент, надран.
На работа съм, получавам съобщение със снимка от съпруга - малиииии, почти-почти гладка мазилка. Ауууу, ужас! Айдеееее, всичко наново. Не намирам други снимки, но тук се вижда стената. Сама си я "тупкам" с гъба във вар натопена. Обичам я! Та шегата е "Вие кога ще шпакловате?"
Изображение
Айдеееее, Графинята пак ще ми се кара, че това не е правилната тема. Амиииииии, бях направила една тема за спомените от детството и баба.... Къде ли е?
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Малката Ида

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Малката Ида »

Ели,не бих могла да го кажа по добре! :liubov:
Агенте :gush: радвам се че си тук.Липсваше ми! :liubov:
Склери,за теб:
преди
Изображение

след
Изображение

столовете преди
Изображение

след
Изображение

Oт стара врата
Изображение

От стари прозорци
Изображение......

Поздрав най-сърдечен! :tzeluvka: :tzvetentze:
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 184 пъти
Получил благодарност: 153 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от marka »

Склери, темата е за "вехтошарите". Мебелите за които пиша са мебели, както е прието в България да се казва, втора употреба. Има много интересна поредица /поне за мен/ по Дискавъри "Ловци на находки". Та там купуват и препродават мебели и предмети "втора употреба". Освен добрата изработка е важно и това, че това са мебели и предмети с история.
Многократно съм посещавала магазина от който е купила бюфета Гео. Там се предлагаха мебели и разни други неща, втора употреба, доколкото знам от Германия. В къщи имам чамови мебели, а мои познати си правиха мебелите от дъб, по поръчка в Троян, но тези, макар и втора употреба за мен са по качествени. Ти говориш за уникати, но бюфета не е уникат. Разликата е в детайлите, в изработката. И да, цените на които се предлагат са съвсем достъпни.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Еличка »

Оооох, Идич! Да! Това е - ти със снимките говориш, аз съм многословна, прекалявам... И с думи, и с многоточието (слабост ми е). Обичам да говоря, обичам и точките!
Мия, аз не живея от 20 години в София (за което съм щастлива)... Утре ще ги помоля съседите да снимам мебелите. Не знам дали ще съм добър фотограф, но.... страхотно е!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Еличка »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ето някои неща от магазина. В момента били на път за ново зареждане. Имали и склад в София, но там няма човек всеки ден. Само прехвърляли стоката от там и отваряли, когато някой им се обади. Момичето е много отзивчиво. Каза, че може да снима разни неща, ако някой се интересува от нещо.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1669 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Гео, граф »

Еличка написа: Ное 16, '18, 13:01 ... Ето някои неща от магазина...


Ох! :o :shock:.............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Изображение

.................................................................................................................................................................................................

Еличе, това твойто беше удар в бъбреците :sdull: ... Трябва ми малко време, за да се осеферя..............
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 213 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от mileni »

Невероятни неща има в този магазин!
Моля за телефона на лични
Размечтах се
Ида,прекрасни неща показваш пак!
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”