''Биташко'' течение на вехтошарите

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
klear312
Кафе с мляко
Мнения: 234
Регистриран на: Фев 27, '15, 21:29
Местоположение: стара загора

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от klear312 »

Тъй като и ние сме фенове на битаците и покрай тях започнахме да колекционираме будилници и към момента имаме около 160. Та в тази връзка търся един конкретен ще съм благодарна ако някой го види някъде да ми свирка. Не държа да работи
Изображение
klear312
Кафе с мляко
Мнения: 234
Регистриран на: Фев 27, '15, 21:29
Местоположение: стара загора

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от klear312 »

Тъй като и ние обичаме да обикаляме битаците, но повече ходим в Димитровград, Сливен на на нашия в СтЗ, до Асеновград, бихте ли споделили някой друг битак на който може да се отиде и да се видят интересни неща за попълване на колекцията
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от scleri »

На димитровградския " автомобилен " пазар който от няколко години все повече се превръща на битак в последно време е залято с народни носии. Има разбира се и такива използвани от някое селско читалище, но има и наистина автентични дето са на повече от сто години, и са излезли от някоя бабина ракла на тавана. Традиционно има голям избор от земеделски сечива, и други вещи от селския бит. Димитровград е млад град, и може би това обяснява липсата на стари градски вещи от началото на миналия век например. За по упоритите обаче не е невъзможно да се сдобият с някоя наистина рядка вещ.
klear312
Кафе с мляко
Мнения: 234
Регистриран на: Фев 27, '15, 21:29
Местоположение: стара загора

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от klear312 »

Излизат тук там интересни работи, в Сливен няма почти нищо. За Пловдив знам че има битак но....нищо по конкретно ако някой сподели ще се радвам
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от ljuboznatelna »

В момента мястото на битака, до КАТ, е заринато с боклук. Не зная има ли другаде пазар. Циганите, които чистят мазета и тавани и събарят къщи, са в директна връзка с антикварите, и хубавата стока си отива там. Ако се следят групите във ФБ, Базар бг и ОLX, може и изскочат интересни и евтини неща.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Еличка »

Не мога да не го споделя. Вижте какво е донесъл съседът от антиквариата до нас сега от Испания. Два са, веднага ги е продал комплект.
Изображение
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1305
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Донка Тодорова »

Еличка , прекрасно е !
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Еличка »

Видях и другия - почти като този, но с 20см по-дълъг. Гледахме ги с момчето и мъжа ми. Не можахме да определим дървесината. Не е орех, като нашия скрин на баба.
Един човек ги купил двата - 1200лв. Купил и други неща, изнесоха ги.

Изображение
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от liubami »

Минавам набързо и ще чета назад, че темата ми е любима!
Нямам спомен дали съм ви показвала това вехтошарско бижу :dovolen:

Изображение
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Гео, граф »

Може да е вехтошарско, но е истинско бижу, Любе :sstar: ! Ти рядко показваш, но затова пък са класни неща - сещам се за ония врати, дето разбиха не едно сърце тук :nod: !

Само ходя след теб по темите, така ти се радвам, бях се затъжила наистина много :tzeluvka:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”