Идеи за спалня

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
pankito
Kафенце
Мнения: 26
Регистриран на: Апр 27, '14, 11:05

Re: Идеи за спалня

Мнение от pankito »

Искам да попитам: Паркет или ламинат?Кое е по-добро?Кой с какво е в дома си.
Аватар
elina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Ное 28, '09, 15:14

Re: Идеи за спалня

Мнение от elina »

Аз съм за ламинат .Няма циклене ,грозни фуги ,скърцане , подуване и тн ..От 10 години ,че и на горе сме с ламинат и съм си много доволна . :dovolen:
Аватар
darusha5k
Виенско кафе
Мнения: 319
Регистриран на: Яну 14, '11, 17:28
Местоположение: Пловдив

Re: Идеи за спалня

Мнение от darusha5k »

Имам и паркет и ламинат- трудно е да се каже, кое е по-добре, но за сега мога да кажа, че не виждам огромна разлика между двете настилки. С ламината може да се играе с цветове и вид на шарките, докато паркета е по-еднотипен, по-класически. Цената им е нещото, което коренно ги отличава една от друга. Професионално положен паркет и обработен, не би трябвало да ви създава грижи дълго-говорим за жилище, в което не се ходи с обувки. Паркета ми е в спалните и след 8 години изглежда перфектно. Във всекидневната е ламинат-високо качество, немски ;) ,много съм доволна също!
Ако правя ново жилище, ще си сложа дюшеме :D
pankito
Kафенце
Мнения: 26
Регистриран на: Апр 27, '14, 11:05

Re: Идеи за спалня

Мнение от pankito »

Това, което разбрах:За помещения, в които има много влага, най-подходящи плочките, поради непромокаемостта им. За помещения с умерена влажност са подходящи плочките, балатумът и ламинираният паркет, поради ниската им склонност да абсорбират влага. А за помещения с ниска влажност са подходящи както масивният паркет и естественият трислоен паркет, така и мокетът.
В моя случай, май е най-добре - ламината, заради влагата, която открихме.А и при него, вариантите за цветове, наистина са много.
pankito
Kафенце
Мнения: 26
Регистриран на: Апр 27, '14, 11:05

Re: Идеи за спалня

Мнение от pankito »

Изображение
Този модел ламнат си харесах.Дано намеря същия и по магазините.
denitsavm

Re: Идеи за спалня

Мнение от denitsavm »

Не, че няма бял ламинат по магазините, но пък това на снимката си е просто, старо, дървено дюшеме, боядисано в бяло :dovolen: Преди време боядисах в моята стая дюшемето в розово :angelche: и доста си му лича :angelche: а по цепнатините боклуците, които събира, а даже и не беше на големия прашоляк в София, та не го правете бяло, ако не сте на много чисто място /каквото в БГ надали има :hmmm: /. Разбира се ламината не би трябвало да има проблем
pankito
Kафенце
Мнения: 26
Регистриран на: Апр 27, '14, 11:05

Re: Идеи за спалня

Мнение от pankito »

Да, това на снимката е паркет.Затова казвам дано си намеря такъв ламинат.
Аватар
evkall
Кафевар/ка/
Мнения: 999
Регистриран на: Дек 3, '09, 08:29

Re: Идеи за спалня

Мнение от evkall »

Разгледай проектите на тези
http://acherno.com/
през ФБ може би е по-лесно.
https://www.facebook.com/acherno.ltd?fref=ts
Имат много хубави неща.
Всеки ангел си носи посланието и това остава непроменено с времето!
pankito
Kафенце
Мнения: 26
Регистриран на: Апр 27, '14, 11:05

Re: Идеи за спалня

Мнение от pankito »

Аз съм виждала проектите им, харесала съм им страницата.Хубави интериори правят.
Показвам Ви възглавничките, от плата, който си купих за завеси.Много им се кефя.И пердетата са готови, но стаята не е, за да се закачат. Изображение
Аватар
darusha5k
Виенско кафе
Мнения: 319
Регистриран на: Яну 14, '11, 17:28
Местоположение: Пловдив

Мнение от darusha5k »

Чудесни!
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”