Кухни

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: Кухни

Мнение от cvetnica »

Roselover, момиче хубаво, знаеш ли колко много туп-туп-туп предизвика с тази тема? :lol: :lol: Преди три години правихме основен ремонт в къщи, направихме си кухня по поръчка и оттогава просто си забранявах да разглеждам кухни. :lol: Сега обаче не устоях и дори ще си открадна от тук една идея. Ето тази
    Изображение
      Хубава си ми е кухнята, аз си я харесвам, но на тавите място така и не намерих.
      Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
      Маргарет Мийд
      Аватар
      DOBI
      Кафеджия/Кафеджийка
      Мнения: 1568
      Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
      Местоположение: Нант

      Re: Кухни

      Мнение от DOBI »

      Страхотна тема сте заформили тук!
      Аз октомври най-сетне реализирах мечтата си за удобна и практична кухня и сега съм страшно доволна от крайния резултат.Площа, която имах е около 9 кв.м., така че всиако ми е букввално на "една ръка разстояние".Позволих си и няколко екстри-например лампата на горния шкаф се запалва и загасва с едно прокарване на ръката пред ключа, а самият шкаф е снабден с мотор и отварянето и затварянето му е само с един бутон.
      Понеже кухнята ми е отворена към столовата и хола трябваше естествено и тях да ремонтирам.
      Най-голямото предизвикателство беше да намеря абсорбер, който да поглъща всички миризми, достатъчно мощен за площ от около 35 квадрата и естествено безшумен.
      Доста консултации и ровене падна и накрая марката , която най-горещо препоръчвам е NOVY-белгийска е и не знам как стои въпроса с доставки до БГ.
      Ще се опитам тези дни да направя няколко по-подробни снимки,ако някой се интересува разбира се, защото за сега имам само общ изглед.

      Изображение

      Изображение
      Това е новата "рокля" на столовата и пребоядисаната камина

      Изображение
      Част от хола
      С гордост мога да отбележа, че боята на стените е мое дело след като получих баснословна проекто сметка за изпълнението й от специалист се запретнах аз сама да свърша това и съм горда с резултата.
      Аватар
      Миша
      Наркоман
      Мнения: 17031
      Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
      Местоположение: София
      Дал благодарност: 137 пъти
      Получил благодарност: 468 пъти
      Обратна връзка:

      Re: Кухни

      Мнение от Миша »

      Доби,корнизите към тавана колко сантиметра са,че искам да слагам сега в кухнята и се чудя -5 см или 3 да сложа ,а като гледам големината на стаята ти е колкото моята
      Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


      Разсадник
      Изображение
      Аватар
      ida_ili64
      Баш кафе майстор
      Мнения: 2535
      Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
      Местоположение: между Eвропа и Родопите

      Re: Кухни

      Мнение от ida_ili64 »

      Справила си се чудесно :tzvetentze: , радвам се, че етап ''кухня'' вече е зад гърба ти! :daaa: Сивото не е мой цвят, но всичко е стилно и дори рисуваното от теб огледало се е получило като чудесен акцент в новия микроклимат на кухня, дневна и кът за хранене.
      http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
      Аватар
      DOBI
      Кафеджия/Кафеджийка
      Мнения: 1568
      Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
      Местоположение: Нант

      Re: Кухни

      Мнение от DOBI »

      Мише , за кои корнизи питаш за да знам какво да меря :dovolen:
      Аватар
      Миша
      Наркоман
      Мнения: 17031
      Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
      Местоположение: София
      Дал благодарност: 137 пъти
      Получил благодарност: 468 пъти
      Обратна връзка:

      Re: Кухни

      Мнение от Миша »

      DOBI написа:Мише , за кои корнизи питаш за да знам какво да меря :dovolen:
      Тези между тавана и стените,ъгловите корнизчета ,кухнята ми е висока 2,40 см и много се чудя,ей тези

      Изображение
      Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


      Разсадник
      Изображение
      Аватар
      DOBI
      Кафеджия/Кафеджийка
      Мнения: 1568
      Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
      Местоположение: Нант

      Re: Кухни

      Мнение от DOBI »

      Мише 5 см са
      Ида и аз не си представях в началото кухнята си в сиво, но идеята дойде от гранита за кухненеския плот и тоновете които имаше в него.Малко на принципа копче и после ушиваш балтон, но гранита тка ме заслепи че просто го исках и толкоз. :dovolen:
      Аватар
      ida_ili64
      Баш кафе майстор
      Мнения: 2535
      Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
      Местоположение: между Eвропа и Родопите

      Re: Кухни

      Мнение от ida_ili64 »

      Ха-ха, познато ми е това усещане! ;) Аз ходих в магазина на Инхофер, за да видя на живо градинските мебели на ''Домовентурес''' преди две години, но на излизане ( минава се през отсека на осветителните тела) се влюбих така безутешно в Слънцето, лампата, която ми е на каменната стена в зимната градина, че още тогава знаех - искам я и ще се наложи и аз и Вилфрид да и преглътнем цената :angel2: . Когато се наложи да му съобщя това лято решението си, и му пратих сайта на лампата, отговора беше:" Нуждаем ли се наистина от тази лампа?" Отговорът ми бе:"Ние- не, но стената в зимната градина- определено." Лампата пристигна заедно с него през септември...Когато я видя монтирана на снимка, защото не дочака монтажа й, каза, че си е струвало да ме послуша.
      Та така и с твоя плот- от копчето, с е получил много елегантен балтон! :daaa:
      http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
      Аватар
      ljuboznatelna
      Чист кофеин
      Мнения: 7285
      Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
      Местоположение: Пловдив 7а зона
      Дал благодарност: 735 пъти
      Получил благодарност: 1307 пъти

      Re: Кухни

      Мнение от ljuboznatelna »

      DOBI , много е стилна! Сигурно при всяко разглеждане ще откривам нещо невидяно, но на първо време да те поздравя за боядисването и да ти поискам патента ;) Съвсем сериозно :)
      Аватар
      milena02
      Чист кофеин
      Мнения: 5417
      Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
      Местоположение: София
      Получил благодарност: 1 път

      Re: Кухни

      Мнение от milena02 »

      Доби, много ми харесва! Аз дълбоко уважавам сивото, особено за градско жилище. А при теб е и в много мек нюанс. Ти практически си си заложила възможност от тук нататък да вкарваш каквито ти хрумне цветове, ако ти се прииска разнообразие - кеф ти червени пердета, кеф ти жълти покривки, един нов цвят и ето ти различна кухня. Много, много хубаво!
      Публикувай отговор

      Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”