Кухни

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Кухни

Мнение от calico »

така е Тити, съвършено вярно :tzeluvka:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7285
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 1306 пъти

Re: Кухни

Мнение от ljuboznatelna »

calico, в началото на темата някой го пусна - http://www.marchicucine.com/index_gb.asp#" onclick="window.open(this.href);return false; Отиваш на Продукти и си избираш къде да цъкаш. Аз преди си играх да ги копирам с една програма, но сега има и нови. Обаче са в стил винтидж и класика. Селските съм ги събирала тук:
https://plus.google.com/photos/10124866 ... banner=pwa" onclick="window.open(this.href);return false;

Любимите ми:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Кухни

Мнение от DOBI »

ljuboznatelna написа:DOBI , много е стилна! Сигурно при всяко разглеждане ще откривам нещо невидяно, но на първо време да те поздравя за боядисването и да ти поискам патента ;) Съвсем сериозно :)
Нямаш проблеми.Самата боя е металик.Първоначално се поставя специална основа, която съхне около 8 часа.След това се поставя първия слой на боята с една плоска четка
http://www.les-decoratives.com/fr/81-spalter.html" onclick="window.open(this.href);return false;

боята , която използвах е тази, като за сивото смесин 1:3 част от цвят Fer с 2/3 Mercure за сивото в столовата

в хола е само Mercure
Изпозвах един друх тип нанасяне ето ти линк към филмчето-техниката която използвах е показана на 1,36 минута
" onclick="window.open(this.href);return false;
Самата боя е миеща се.Забавлявах се доста с нанасянето-движенията си ги правиш ти самата, както ти харесва
За камината пак ана същата марка използвах друга боя
http://www.les-decoratives.com/fr/94-es ... euble.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Не знам обаче дали тази марка боя се предлага на българския пазар
Дано да съм ти била полезна;Ако има още нещо - питай смело
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7285
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 1306 пъти

Re: Кухни

Мнение от ljuboznatelna »

Благодаря ти! :tzvetentze: На мен ми хареса неравномерната текстура, но изглежда, че освен в нанасянето, тайната е и в двата компонента.
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Кухни

Мнение от DOBI »

Аз не смесвах с прахообразното, защото не уисках да се поолучава грапавияр ефект, действах само с боята
Аватар
спатифилия
Кана кафе
Мнения: 694
Регистриран на: Май 22, '12, 13:13
Местоположение: видин

Re: Кухни

Мнение от спатифилия »

Любознателна, разкошни селски кухни! :potekoha: Само, че са ми лееекинко големички!Освен да пристроя още 20-ина квадрата към къщата! :lol: :lol: :lol:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Кухни

Мнение от calico »

спатифилия написа:Любознателна, разкошни селски кухни! :potekoha: Само, че са ми лееекинко големички!Освен да пристроя още 20-ина квадрата към къщата! :lol: :lol: :lol:
ми то аз затова искам да си построя отделно на 40-50 квадрата само кухня
щото сега цялата ми къща е толкова :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
kremenu6a
Дълго кафе
Мнения: 141
Регистриран на: Апр 1, '13, 13:17
Местоположение: Пафос

Re: Кухни

Мнение от kremenu6a »

Много хубави кухни :potekoha: А тази е моята :mrgreen: Изображение Изображение Извинявам се за натрупаната мивка :oops:
Понасяй с достойнство нещата,които не можеш да промениш
ivalinna
Kъсо кафе
Мнения: 56
Регистриран на: Май 9, '13, 16:17
Местоположение: София

Re: Кухни

Мнение от ivalinna »

Страхотна тема. Записвам се за нея :dovolen:
И моята кухня е от преди 7-8 години - венге с червено и сиво. Удобна е, макар и малка, но е твърде тъмна и леко трудна за поддържане. Пролетта ми предстои да поръчвам пак кухня. Иска ми се да е светла, изчистена и класическа. Още не ми се е оформила идеята, но отсега си знам, че ще отделя място за по-голям хладилник, за миялна машина (колкото и да е малка) и повече свободни плотове. Задължително безшумен абсорбатор - сегашния като го пусна и имам чувството, че ще излитам в комоса. И определено - контакт на балкона :nod:
roselover

Re: Кухни

Мнение от roselover »

ivalinna написа:Страхотна тема. Записвам се за нея :dovolen:
И моята кухня е от преди 7-8 години - венге с червено и сиво. Удобна е, макар и малка, но е твърде тъмна и леко трудна за поддържане. Пролетта ми предстои да поръчвам пак кухня. Иска ми се да е светла, изчистена и класическа. Още не ми се е оформила идеята, но отсега си знам, че ще отделя място за по-голям хладилник, за миялна машина (колкото и да е малка) и повече свободни плотове. Задължително безшумен абсорбатор - сегашния като го пусна и имам чувството, че ще излитам в комоса. И определено - контакт на балкона :nod:
А, защо направо не вкараш балкона в кухнята ;) . Аз така направих и увеличих кухнята с около 4 квадрата.

Относно светлата кухня :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”