Кухни

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17034
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Кухни

Мнение от Миша »

Значи аз почти съм изпълнила мечтата ти ,само не можах да вместя хладилника в това каренце ,защото според останала част от семейството хладилника трябва да е под носа им-т.е. до масата :evil: Това,което аз установих-и на мен ми трябва задължително по-голям плот ,за малкото моменти,в които се развихрям в кухнята и искам всичко да ми е под ръка ,и много чекмедженца,за да набутам в тях разните джунджурийки що годе подредено .А ,и пишете,моля :tzvetentze: ,имам още 10 дни преди да почна ремонта в кухнята ,всяка идея е добре дошла ,особено онези идейки за скритите чекмедженца и разните етажерчици,иначе мойта кухня си е рустик отвсякъде,щото съм си селянче по душа и ме влече старото :D искам си топлинката и уюта на дървото .
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
roselover

Re: Кухни

Мнение от roselover »

Като цяло повече ми допадат съвременният тип кухни, нещо подобно на тези, които е показала Дал, но в по-светли тонове. Поне към настоящият момент съм така. Вкусът ми естествено се променя с времето.
Плотове - харесвам повечето видове материал с едно абсолютно изключение - метал. Въобще присъствието на метал и стъкло в изработката на кухня към настоящия момент, не ми допада. Навява ми студ. Харесвам плотове от естествен гранит, въпреки, че и той е студен на допир, но е камък, а аз имам слабост към камъни /малко отклонение - влюбена съм в гранитните канари в градината на Любознателна, а за гранитната чешма направо не ми се говори :liubov2: :liubov2: :liubov2: :liubov2: /. За мечталката ми съм замислила плотовете да са гранитни, само плотът на острова да е от дъб :angelche: - нали ще точим баници там :lol: , а гранитните плотове ще са ми идеални за маслено тесто :hihihi: . Харесвам и ламинираните плотовете, какъвто имам в момента /пак ми е с цвят гранит :D /, така че в зависимост от финансовата възможност, може и да е такъв.
roselover

Re: Кухни

Мнение от roselover »

Миша написа:Значи аз почти съм изпълнила мечтата ти ,само не можах да вместя хладилника в това каренце ,защото според останала част от семейството хладилника трябва да е под носа им-т.е. до масата :evil: Това,което аз установих-и на мен ми трябва задължително по-голям плот ,за малкото моменти,в които се развихрям в кухнята и искам всичко да ми е под ръка ,и много чекмедженца,за да набутам в тях разните джунджурийки що годе подредено .А ,и пишете,моля :tzvetentze: ,имам още 10 дни преди да почна ремонта в кухнята ,всяка идея е добре дошла ,особено онези идейки за скритите чекмедженца и разните етажерчици,иначе мойта кухня си е рустик отвсякъде,щото съм си селянче по душа и ме влече старото :D искам си топлинката и уюта на дървото .
Мише, можеш да си сложиш и мъничък хладилник вграден под плот/остров, където да си държиш продуктите, а онзи с щървалъците нека си им стои под носа ;)
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7287
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 737 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Кухни

Мнение от ljuboznatelna »

Ох, Розе, няма да ми стигне една седмица да разгледам какво си пуснала :) По кротко де, да има време да го обсъдим ;)

Моят опит с кухните е доста богат откъм смяна на жилища и малко пространство. Това, което харесвам се противопоставя на това, което смятам за практично и от трета страна - на това, с което разполагам. Ама никой не ме пита, от мен се иска да слагам всеки ден на масата, най-малко по два пъти. :dovolen:

Аз също не обичам да готвя, но няма как - правя го ежедневно че и по два пъти. Миенето ми е най-големия кошмар. В апартамента се справях някак с малка миялна Мидея, която наводни три пъти, но сега в Бърлогата кабела от съседа ще захрани миялна само ако изключа всичко и оставя само лампите :) Затова някога си спестявам част от технологията, да не цапам много. Отделен въпрос, че най-малко един от петима има забележка "Аз такова не ям" и трябва да има и още нещо.
След отклонението от темата, чиято цел е да обясня колко сервиза и (възможно най-големи) тенджери ми трябват, което на теб, Розичке ако не ти е станало вече ясно с многото люде у вас, ще ти стане след някоя годинка :angelche: , да се върна на тази кухня - направо извънземна батерия има!
Изображение
Изображение
(пинвам в Пинтерест и давам линк от там)
И изобщо - това е кухнята на моето първо Аз - практична, изчистена откъм детайли (освен, че е хубава) :)


Обаче не мога да ги разбера тия американци - за какво са им толкова котлони. Аз колкото и да готвя, рядко включвам трети, ама много рядко. И по две фурни, пък ползват предимно микровълнова. Само чешми не оспорвам, на мен ми трябват много и навсякъде :D Много ми се иска ей такава, дето пълни тенджерите на място
Изображение

Моето първо Аз, както писах, е практично и държи на контемпорари стил, но второто ми Аз харесва ей такива кухни

Изображение
Изображение

Или малко арт

Изображение

Или дизайнерски

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

също и рустик

Изображение
Изображение
Изображение

И какви ли не още. Не мога да конкретизирам стил и визия.
Иначе суровата действителност засега е такава (направено евтино като временна история) :mrgreen:
Изображение

и този бюфет, който за съжаление не е само с кухненски вещи:
Изображение

Всичко друго е навън, из разни шкафове.

Част от старата кухня, в апартамента, където нов е само шкафа със стъкла, другото е сменени вратички. Там готвех на терасата.
Изображение

Това на отсрещната страна, още като се нанесохме качихме вместо полилей едно колело от каруца, ММ го превърна в лампион. После отидохме на пазара да му търсим синджир, и продавача много искаше да знае колко ни е голямо кучето, за да даде подходящ :D
Изображение
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Кухни

Мнение от ida_ili64 »

Зачетох се в темата, и във всяко мнние откривах по някоя истина от моя гледна точка и същевремено неща, които не прилягат за мен.
Къщата ни трябваше да закупим с обзавеждането( всяка стая на втория етаж се състоеше от спалня, скрин и две нощни шкафчета)- разподарих всички, запазих само тази в черешов фурнир и е в стаята за гости. Кухнята бе изградена - с ел уредите и се оказа, че няма къде да наместим нашите си ел уреди. Както и масата и столовете, които бяха почти нови, обаче нямаше как да се пригодят за новата къща.
На втория етаж имаше една стая с канализация- не се замислих и от предвидена за перално помешение, я превърнах в кухня. Реално нея ползвам през цялата зима, защото доло ми е дискомфортно понеже ми духа от прозорците...Не мога да кажа, че е най-функционалния вариант, в случая аз трябваше да я изградя така, че да пасне на габаритите на стаята, да се вградят хладилник, миялна машина, керамичната мифка, фурната и керамичните котлони, масата столовете и един стар реставриран шкаф, за който се оказа, че няма място никъде, а Вилфрид си го искаше...
В крайна сметка, за да се получи хармония и да се съберат всички иноксови изделия в едната кухня, фурната, от първия етаж се премести на втория, нашат собсвена и керамичните котлони, понеже са на трифазен ток, са монторани на първия етаж, понеже като поредна грешка, трифазен ток е прокаран само доло и за да не дупчим тавани, опъваме кабел-канали, реших, че това е по- лесния и симпатичен вариант.
Относно готвнето - обичаме да готвим и двамата, но съм далеч от идеята да прекарам живота си в кухнята, макар, че много харесвам уютните кухни, където има прозорци и достатъчно светлина, за да приседна на масата, да си разлистя едно списание и да си изпия там кафето.
Новата ни кухня изглежда така:
Изображение

Изображение
На тази снимка имам шкафа, който и сега си е на това място, до него си стои фризерчето- тихо и кротко, за сега- полупразно.Има само кутия сладолед в него винаги :liubov2:
Изображение

От опит - всички долни шкафове вместо врати да са с чекмеджета, на хубави плъзгащи се плъзгачи с плавно самоприбиране. Така с едно издърпване всичко ти е под ръка и не е нужно да вадиш първо това отпред, за да достигнеш това - отзад. И лично мое мнение пак - по-малко витрини, по малко главоболие, аз имам две тесни и то с мат стъкло. Витрината е красиво нещо, но страшно непрактично - за да има красив дизайн, трябва да подредиш един сервиз - заемащ толкова място, на което иначе ще подредя поне 3 сервиза, ако не трябва да изглеждат лицеприятно.
Плотовете са ни от гранит - не бих повторила това втори път по две причини : първо, все имам усещането че не са почистени и второ- чувствителен е към червено вино - вече имам един отпечатък от бутилка, по която се е пълъзнала някоя капка от виното, няма как да обясняваш на всеки гост: '"Внимание!!! Забранено е да поставяте чашите си с вино или бутилката на плота! "
Въртящата конзола я монтирах за ''гъдел'', но се оказа грешка - ако репите да поставяте такива елементи, убедете се че имате нужното пространство и са поставени на правилното място. При мен на площ 60см е поставена конзола с кошници за вино, които изискват минимум 90 см площ. Иначе си е хубаво нещо но е добър вариант за открити плотови пространства, като барплот или свободно рамо на П - кухня.
Относно островите не мога да споделя, нямам опит, съответно не мога да имам и мнение, но докато бяхме в къщата за гости във Франция, кухнята там ми допадна много, тя бе П- образна, като на свободното от стена рамо на П-то бе индукционно-керамичен плот с котлони - невероятно удобно е, защото можеш да готвиш и от двете страни на плота без всякакъв проблем и не е нужно да заобикаляш, само за да разбъркш нещо на котлона. Снимах я, така че ще ви я покажа.

Изображение

Пароуловителя бе чудесен и не разнасяше миризма, защото и аз не обичм да ми мирише на готвилки после из цялата къща, за разлика от Вилфрид, който ще остави вратите навсякъде отворени, когато готви :svekurva: .Сигурно има резон, да са изнесени на тераска фурни, котлони и грилове, стига човек да я има тази възможност, при мен тя не съществува.
Лично аз обичам кънтри стила на кухни, и едни от любимите ми модели са на ALNO, от този род:

https://www.google.bg/search?q=k%C3%BCc ... B504%3B332" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.google.bg/search?q=k%C3%BCc ... B655%3B461" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.google.bg/search?q=k%C3%BCc ... B655%3B461" onclick="window.open(this.href);return false;
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
roselover

Re: Кухни

Мнение от roselover »

Люб, благодаря че си отворила някои от линковете, които публикувах. Благодаря за обяснението . :oops: пак ще се пробвам.

За големите тенджери ми е напълно ясно :D . Оборудвала съм се и са в постоянна употреба. От 1-2 години съм фен на съдове с каменно покритие, които не загарят и се почистват лесно, та съм им изкупила почти цялата гама. Последно декември си взех дълбок 28 см. тиган, та ми е съвсем по мярка :lol: . Да са ми живи и здрави, много им се радвам че хапват добре зверчетата.

Ето ти няколко бели старинно-модерни кухни :

Изображение

Изображение

Изображение Ей на тази много ми харесва острова, но нямам такова пространство. И кухнята е хубава, стига да нямаше толкова прозорци по вратите - изпитвам ужас към много прозорци в практиката, защото предполага по-трудно чистене, а и съответно вътре всичко трябва да е подредено :oops: .
roselover

Re: Кухни

Мнение от roselover »

Ида, сегашната ти кухня, предвид перипетиите, изглажда много функционална и пълна с живот :tzvetentze: . Личи си, че не е музеен експонат. Споделям напълно мнението ти за витрините и чекмеджетата. Настоящата ми кухня е предимно с чекмеджета под плотовете. Нещо което не ми харесва при моите обаче е, че са изцяло от ПДЧ и трудно се почистват,не носят много на препарати, разковават се от време на време . В следващата ми кухня ще са с готови механизми отвътре.
roselover

Re: Кухни

Мнение от roselover »

Ида, спомняш ли си марката на пароуловителя/аспиратора, за който казваш, че е поемал добре миризмите, защото това е една от основните ми чуденки при уредите. Сегашният ми е AEG, обикновен бял, върши добра работа, но ми се ще да имам по-мощен.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7287
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 737 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Кухни

Мнение от ljuboznatelna »

Загледах се в кухните на Ално, и нямам нищо против да имам остров, но такъв ;)
Изображение


И изобщо цялата кухня от тази серия ми е много по сърце
Изображение

И тази харесах, особено това през прозорците :mrgreen:
Изображение
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Кухни

Мнение от ida_ili64 »

Люб, тогава ще трябва да превземеш целия ''Манхатън'" на Коматево :lol: , че да имаш площ за тези "кухнички" и после- гледката през втория прозорец, в добавка- прислуга за чистене, майтап истина, аз вече се замислям за чистенето тук. Да си на село, си е като да си си на село, в което ти си единствения основен жител- прах в изобилие и винаги, паяци да искаш, до час-два след като си почистил... се образуват нови крсоти за улавяне на слънчевите лъчи, а за скакалците лятото, няма да говоря- просто бяха нескончаени и неуморими- единствено аз пръскам в диаметър от 5-6 км сигурно :hmmm: .
Розичке, не съм се заглеждала в марки, моя изглежа подобен и е на Пирамис. това, което е важно първо, обемът му на конвекция да е съобразен с кубиците на стаята и да е задължително с малко по- голям, но не и прекаленно. И второ, монтажа в никакъв случай не трябва да е по висок от 60 см, нещо, което при мен не е спазено и трябва да викна да го дръпнат кюнеца на долу след време. За сега, освен че на второто си включване изпуши и му смениха цялата карантия, аз съм доволна как работи. Модели и марки- бол и понякога най- безизвестната дава най-добър резултат, а най- прехваленото се дъни...всичко е въпрос на симбиоза между моментен късмет и стомашен импулс при покупкта. :)
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”