Дървени къщи

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
кети
Kъсо кафе
Мнения: 61
Регистриран на: Юни 30, '15, 11:55
Местоположение: пловдив

Re: Дървени къщи

Мнение от кети »

само забравих да пиша за Доли, за захващането на панелите . Става със специални болтове. Като се вдигне конструкцията вертикално долу в ниското на нетя от плочата се слага по хоризонтала метална кутия ,която опасва периметъра. Горе на височина 2.30 се повтаря същата кутия и после панела се закрепя с болт към нея долу и горе.Това е! Разгледай в близък план снимката и ще видиш кутиите/ квадратно желязо 5 на 5 см. За прозорците виж също са сложени такива кутии и за тях се хваща дограмата.А хиксовите връзки пък са противоветренни ,има и по стените и на покрива.Да не ни отвее вятъра! Дано ти стана ясно!
Изображение
http://forum.hobbykafe.com/posting.php? ... =46&t=4496#" onclick="window.open(this.href);return false;
stef
Виенско кафе
Мнения: 409
Регистриран на: Яну 4, '14, 17:20
Местоположение: Пловдив

Re: Дървени къщи

Мнение от stef »

Браво, за строежа!!!!!!!!!!
От 25години проектирам дървени сглобяеми къщи, такова нещо не бях виждал!
Браво!!!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дървени къщи

Мнение от calico »

stef написа:Браво, за строежа!!!!!!!!!!
От 25години проектирам дървени сглобяеми къщи, такова нещо не бях виждал!
Браво!!!

А!ето професионалист! :daaa: . Абе има нещо изумително тука, кажи го кое е то щото аз го усещам, пък не разбирам
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
stef
Виенско кафе
Мнения: 409
Регистриран на: Яну 4, '14, 17:20
Местоположение: Пловдив

Re: Дървени къщи

Мнение от stef »

Браво, calico :tzvetentze:
Мислех, че нещо пропускам и аз!
stef
Виенско кафе
Мнения: 409
Регистриран на: Яну 4, '14, 17:20
Местоположение: Пловдив

Re: Дървени къщи

Мнение от stef »

calico, според мен когато се говори за дървени къщи - акцентираме върху дарвения материал: ела, смърч или бор
Скрепителните материали са: лепила: карбамидформалдехидни, фенолформалдехидни и меламинформалдехидни!
Топлоизолацията е с определен коефициент на топлопреминаване!
Това е!
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Дървени къщи

Мнение от libra »

Кети,страхотна къща сте направили, а и на хубаво място- и парцела ,и селото!Сигурна съм,че и зеленчуци и цветя ще имаш.
Моля те да напишеш колко ви е излезнал строежът,все пак с уговорката,че голяма част от труда е ваша.
Стеф,я и ти напиши какво правиш ,как, с какви материали,цени,картинки сложи,моля.
РОУЗ

Re: Дървени къщи

Мнение от РОУЗ »

Строителството с термопанели + стоманена носеща конструкция се използва предимно за изграждане на складове и халета.
Може би това ви човърка? :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дървени къщи

Мнение от calico »

аа, мен хич и не ме човърка нищо, направо се изумявам как толкова бързо е направена такава красива къща. :o
И даже не е кой знае колко скъпо, сигурно с тухли ще е по-скъпо.
Започвам да се навививам да вземем съседния парцел и да направим там една малка къщурка за гости-една стая, баня и кухничка. Оффф, трябва да навия и ММ :ufff:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
РОУЗ

Re: Дървени къщи

Мнение от РОУЗ »

И дървената става бързо, можеш да поръчаш стенните панели да ти ги изпълнят по проект в някой цех, при нас не стана защото трябваше да чакаме, а не искахме да отлагаме, и ги правиха на място.
Нашата къща е тухлена, но преди две години достроихме дървени стая, мини антре, че и мини таванче се получи, бърза и чиста работа.
Не мога да кажа колко ни излезе, записки не съм водила, използвахме евтин дървен материал, кофражни дъски, за едно стайче не сме се изобщо втелясвали, една част от нещата ги взехме от къща, която събаряха - дюшеме, сачак, малко дървен материал...

Стенният панел, скован на място:
Това нещо се затваря от две страни с OSB, отвътре е с два слоя вата, паронепропускливо фолио от вътрешната страна на стената- между ватата и OSB, паропропускливо от външната, дори не съм сигурна дали сложиха второто, че ни нямаше тогава, отвътре е затворено с гипсокартон, отвън - стиропор и мазилка.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
stef
Виенско кафе
Мнения: 409
Регистриран на: Яну 4, '14, 17:20
Местоположение: Пловдив

Re: Дървени къщи

Мнение от stef »

Изображение Франция
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”