Дървени къщи

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
troll

Дървени къщи

Мнение от troll »

Дървените къщи са много хубаво нещо. Аз живея в такава и съм много доволен, насред Квебек дето става по -30 до -40 и минават ветрове по 100-120 км/ч и въобще не е кат в Европата.
Освен туй, можеш да дупчиш стената кат синьо сирене и след туй се поправя лесно и бързо.
Тук е мястото да кажа, че има два вида дървени къщи.
Първата е от цели трупи. Много е убава, ма е много скъпа, като всички хубави неща. Осигурява топлоизолация,за която може да мечтае всеки колхоз в далечния север, дето по пътя през два часа минават военни БТРи и ако ти спре колата първата ти работа е да си запалиш гумите и да дочакаш въпросния военен БТР.
термина е Log home
http://www.bing.com/images/search?q=Log ... &form=QBIR
а втората е нормална кебекарска къща, дето кат се ожените, на времето, и отивате накрая на селото и си я правите двамата, щото сте сирачета.
Е! Добре е да има повече хора и съседите помагат. Затуй човек се жени пролетес! :mrgreen:
Как строим у Кебек?
Копаме основи под линията на замръзване на земята(в монреал туй е 1.15 м). Добре е отстрани на основите да има дренаж. Вече е задължително при нас.Леем основи от цимент.
След туй слагаш отгоре ... греди. на всеки 5 метра(според гредите) трябва да има перпендикулярна подпора. т.е на една 10 метрова къща трябва една подпора по средата. След туй отгоре слагаш плайуд 3/4 или 19мм и можеш да си ковеш дюшамето или паркета.
Отстрани слагаш две хоризонтални греди (едно време 2х4(38мм х 50мм), а сега 2х6(38мм х 88мм), а между тях, перпендикулярно, през 16 инча (40см) от същите. Тъй правим стените.Между вертикалните пълниш изолация. Отвън слагаш покритие, а отвътре гипскартон. Ако преди туй си пуснала тока и водата е добре.
Ако е на един етаж отгоре слагаш като в стените и отгоре изолация. После е покрива. Покрива трябва да е на студено. Под него трябва да е проветриво. Иначе губиш топлина и се обледнява покрива, а туй води до лоши неща.
Ако искаш втори етаж, повтаряш туй от първия с перпендикулярната подложка и дебелите греди за под.

Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1105 пъти

Re: Дървени къщи

Мнение от ljuboznatelna »

Много ги опрости нещата :D Аз колкото повече се информирам за технологиите и кое защо се прави, толкова повече ме е страх, че ще сбъркаме някъде.
Кажи сега за това парапропускливо фолио отвън преди сайдинга - имаш ли го в твоята къща? (бялото на снимката) И преди гипскартон, зад ватата - имаш ли някакво фолио/найлон? И правил ли си някакъв ремонт да видиш това нещо вътре как се държи с годините? Има ли плесен, мухъл? Гние ли OSB или вие такова нещо нямате?
Гледах едни картинки, гнило OSB , защото стиропора EPS е лепен директно за него. В американски сайтове го гледах, но в момента не се сещам за името с което го търсих, някакъв rod.... :hmmm:
А прозорците ти дървени ли са? Стъклопакет или друга система? И на газ ли се топлите?
Изображение
Заради средствата с които разполагаме и аматьорското изпълнение, което се очаква да направим, нямам претенции да ми е супер икономична откъм отопление, но сега живея в нещо подобно и в момента (дневна температура макс. 5 гр.) целодневно отопление ми идва множко, затова я паля два пъти и я изтърпявам до 30 градуса. Ей с тази печка и вентилатор топля 40 квадрата.
Изображение
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Дървени къщи

Мнение от greeneyed »

Е ми, трол, имате дървен материал в изобилие- строите дървени къщи. За зимните температури има вече модерни изолации, справяте се, лятото наверно хем е кратко , хем не е с екстремно високи температури.Ама за тук не върви, лятото в такава къща климатикът няма да спира да работи. Това за нашия регион важи, влизала съм в такава къща, много се сгорещява. :nod: Друго е тухлата и камъка. :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
troll

Re: Дървени къщи

Мнение от troll »

Каменните и тухлените къщи са много по-здрави и пожаробезопасни, но пък са и по-скъпи.
:mrgreen:
troll

Re: Дървени къщи

Мнение от troll »

Та за стените ...
Отвътре навън както следва
1. Гипскартон(в банята е друг) служи да му се радваш и да си го дупчиш.Основно качество: лесно к бързо се възстановява.
под него има
2. дъски на които се кове гипскартона.
3. полиетилен. не трябва да има дупки в него.От една страна спира влагата да не влиза навътре и пречи на топлината да се движи навън.
4. изолация R-20
5. нещо, което държи ина което се кове, а не лепи тоз парафилм дето пропуска влагата само в посока навън.
6. парафилм
7. дупка, празно 3/4" т.е.19 мм, което е отлупено отгоре и отдолу за да може влагата да се разкарва
8. външно покритие бива, дърво,алумин,тухли, камък и пластик.
За OSD
Това е най-евтиното пано с участие на дърво в него .Служи на него да се кове парафилма и засилва много стената. щото иначе аз с един нож мога да мина през стената, а с него ще ми трябва трион.Обаче хич не трае на вода.Става на каша.
За EPS
Това е най- слабия от хубавите изолации имаR-4 на инч.
После е XPS R-5 на инч и връхта е ISO.За да постигнеш Р-20 с ЕПС ще ти трябват 4 инча т. е. около 10 см.
troll

Re: Дървени къщи

Мнение от troll »

на седмо място са дъските на които се закача външната облицовка и тяхната дебелина осигурява таз дупка.
Сори!
:mrgreen:
troll

Re: Дървени къщи

Мнение от troll »

Много ти е хубава печката!
Прозорците са ми най-различни. Първо са много малки и малко.
Типа им в БГ май е ПВЦ.Това са двоини пързалащи се прозорци, като рамката е от ПВЦ, а стъклото е обикновено, 3 мм.
Най-голямия прозорец е двойната врата, през която излизам на терасата, отзад и тя е термопакет.
А имам два прозореца от двете страни на хола, които са били писък на модата тук преди около7-8 години.За тях колегите ми завиждат, а аз не мога да ги понасям. Много са скъпи.Предстасляват микро термопакет с аргон вътре и имитации на прозоречна рамка вътре в стъклопакета, който е наполовина или още по тънък от нормалните стхклопакети.Но не това ме нервира. Прозореца се отваря с манивелка и навън, а отвътре е мрежата против комари.
Т.е. като затвориш прозореца си имаш хиляди комари в хола. Е ! Верно, че си ги отглдждаш зад мрежа.
:mrgreen:
troll

Re: Дървени къщи

Мнение от troll »

Такаааа!
За отопленито!
Според източниците тук има дърва, пропан, природен газ, нафта, ток.
Няма евтино.Всичко е горе долу еднакво.
Определено най-отпред е тока.Това не за чудене, щото Кебек е производител на ай-чистия ток на земята - Водния.Е има и една Аец, ма туй е за келешлък.
Тук много вода!
Природния газ и нафтата са след туй.
Има спецялен режим на плащане на по-вевтин ток, ако имаш нФтово котле, което се включва автоматично, навън като стане под -13.7 °С.
Има тръбна мрежа за природния газ.
А нафтата ти я пълнят като се обадиш.
А туй пропана ... много скъпо.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Дървени къщи

Мнение от nadin »

Мдаа сега като ги гледам тези дървени къщи разбирам американските екшъни дето един с мотор се натрисва в стента на една къща и с главата си прави дупка голяма като за цяло стадо крави. После става изтупва се и нищо му няма :D.
Една нова година бяхме на гости в Америка и спяхме точно в такава къща. По цяла нощ нещо вътре скърцаше и пъшкаше и понеже къщата беше до гората без огради без нищо, а пък аз съм гледала много американски филми, та по цели нощи не спях и само се услушвах, да не взлезе някой или да не падне къщата от вятъра като при трите прасенца :D :D
Шегичка ;)
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дървени къщи

Мнение от calico »

Троле, нищо не разбрах от описанията ти за строежа, ама то и няма и да правя де
къде къде по-лесно ми се вижда тухла-хоросан-тухла-хоросан, замазка, изолация и готово
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”