Стилове на обзавеждане и декорация

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от ljuboznatelna »

calico, направо в сърцето ме улучи с този цвят, така любим! :)
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Гео, граф »

Слагам снимката тук, за да не я загубя - харесва ми контраста на стените и заигравката с бялото дърво на ъгъла.

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от ljuboznatelna »

Нещо си намислила май ;)
Тъмното поглъща светлината, дори и да влиза много отвън. Има го това в моя хол. При седем прозореца 1/2м изглежда мрачен, заради многото тъмно дърво, включително и като декорация на стената.
Светлото петно е в кухненската част, която заради това държах да е в бяло. Там допълнително се осветява от вратопрозорец. Нещо като Ин и Ян се получи,доста са различни, но не търсех обединеност, а светлина.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от milena02 »

Цъ. И аз, Графиньо, съм на мнението на Любознателна. Тъмните стени поглъщат светлината, а контрастите по принцип визуално стесняват пространството. Единственото изключение е много светла основа с цветни декоративни акценти. Примерно стая в слонова кост с тревнозелени възглавници и оранжеви абажури. Тогава оптически стаята се разширява. На картинка тъмно-светлото изглежда добре, но само на картинка. Реално, за предпочитане е убито-яркото. Пространството се разширява и от чистите геометрични форми - куб, топка и т.н. Нямам представа защо, по някаква игра на перспективата. Навремето направих простотията да си боядисам едната стена в спалнята в шоколадово кафяво. Моментално се затъмни. Но за спалня иди-дойди, все пак спиш там, но за дневна, където четеш и почиваш, ми се струва, че човек ще получи хронично главоболие.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Гео, граф »

ljuboznatelna написа: Авг 29, '19, 12:48 Нещо си намислила май ;)...
Ех начиии, човек да не си помечтае :lol:! Не, Люб, няма да си причиня толкова тъмни стени, най-малкото защото нямам толкова светла стая. Просто ми хареса и го сложих в темата, за да го запазя един вид.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от ljuboznatelna »

Гео, граф написа: Авг 30, '19, 11:52
Ех начиии, човек да не си помечтае :lol:! Не, Люб, няма да си причиня толкова тъмни стени, най-малкото защото нямам толкова светла стая. Просто ми хареса и го сложих в темата, за да го запазя един вид.
Да разбирам ли, че още не си открила предимствата на Пинтерест? https://www.pinterest.com/
Загубих им бройката на дъските си :) За пиновете да не говорим.

И аз харесвам тъмните стени със светли мебели, дори бих го направила в спалня, ако можех да я ползвам само за спалня. Тоест - влизам и лягам да спя :)
Последно това ми хвана окото, и жълтата дограма, колкото и да е необичайна, много ми харесва в този случай.

Изображение

Забележете, и тук подът е бял! Сигурно е някакво правило. Миленски? Ти си учила това, предполагам?

Тук не е бял, и въпреки, че са използвани сходни цветове, не ми харесва.Ако си го представя с бял под, е далеч по-добре.

Изображение

Милена изнесе много полезен урок, но не може така без картинки! Дай нещо.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Гео, граф »

ljuboznatelna написа: Авг 30, '19, 13:49 Да разбирам ли, че още не си открила предимствата на Пинтерест? https://www.pinterest.com/
Загубих им бройката на дъските си :) За пиновете да не говорим...
Ами то от теб и такива като теб започна всичко. После дойде и Пинтерест. И утече... :lol: :lol:

Само да се похваля - Шефа бавно, но сигурно поддава да кандиса за смяна на оная грозна холна масичка. Стискайте ми палци да успея да го преборя и за цвета :scool:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 564 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Shami »

И последно, какъв цвят се препоръчва за да изглежда една малка стая със нисък таван,е не таванско,но все пак е нисичък :hmmm: ,та да изглежда тази малка стая по обширна.Със един източен прозорец е ,но отчасти друга пристройка пречи донякъде да огрява по –дълго време слънцето.Лятото е рай,това е най – студената стаичка ,но зимъска е бррр. студ.Бялото ще я направи ли да изглежда някак по– голяма?
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Гео, граф »

Shami написа: Сеп 2, '19, 16:10 И последно, какъв цвят се препоръчва за да изглежда една малка стая със нисък таван... по обширна...
Шами, споделям опит, идеята ми я подхвърли познат архитект, не съм я измислила аз. Когато боядисваш стените в какъвто там цвят си си избрала, не караш до ъгъла горе, а оставяш една ивица от стената 15-17-20 см под тавана в бяло, като се предполага, че той ти е бял. По този начин стаята оптически се ''повдига'', демек изглежда по-висока, отколкото е всъщност. Детската стая ми е северна, с тераса, която е присъединена към стаята - махнахме пищов-вратата барабар с прозореца и остъклихме терасата. Но самата стая е сравнително малка и сравнително тъмна. Затова направих тоя номер, само че на мястото на снадката между цветната и бялата стена пуснах един плосък стиропоров корниз с ширина 4 см, който придаде обем и подчерта връзката. Има ефект :nod:

ПП. Рових да търся подходяща снимка, ама не намерих, открих ей тая с котката. В горната ѝ част се вижда ъгъла между тавана и две от стените, както и оцветения в по-тъмно синьо корниз. Е за тва ти говоря :daaa:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 564 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Shami »

Да,имаш право,видях, вярно изглежда по висок.Обаче тавана ми не е бял ,сложили са ми някакво дърво :hmmm: , другата година може би ще го боядисвам бял,но тази няма да е,миризмата на боя не понася на баща ми,латекса също, каквато и миризма да е, го дразни.Заради боядисване на вратата и прозореца на банята,трябваше спешно да го евакуирам във моята стая и сега не иска да боядисваме нищо :snif:
Гледам едни таванки,не са лоши,може би със тях мога да измисля нещо :hmmm: и да ги пусна и по стените.Направо вече съм в шах от ремонти.Качваха се и мазаха нещо по покрива,слагаха разни ламарини и други неща,сега чакаме да завали :lol: Ужасно е,на едното място чакам дъжд,на другото хич не ми трябва, наизнесла съм купища багаж отвън.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”