Стилове на обзавеждане и декорация

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7211
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 611 пъти
Получил благодарност: 1108 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от ljuboznatelna »

Тя пък една стена.... :) Има комин на нея 60см, стара тухла, и го мисля да остане бял. И остават един 2,60 стена :) Освен гардероба, там ще е и телевизор, и под него мисля една стара шевна машина, изобщо нещо като масичка/бюро. Та нищо не остава :) Но като ми беше важно да събера 3 спални на 60кв етаж....

Друг вариант е да е графит, или много тъмно сив, мат, и да омасля дърворезбата(тя остава такава), че да потъмнее още малко.
Това е, малко е тъмна снимката. Но тогава освен бяла стена, не искам да е друга.
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1511 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Гео, граф »

Обичам контрастите, затова предложих светлия гардероб на тъмни стени. Но ако го направиш графит, снежнобялата стена ще е идеална, за да изпъкне на нея :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7211
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 611 пъти
Получил благодарност: 1108 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от ljuboznatelna »

О,да, много добро предложение е. И аз клоня към нещо цветно контрастно. Но това са още мечти, трябва първо да довършим стаята.
Еличка, съкровища има много, но искат ръчички и време. Малко по малко ще те дразня :P
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от calico »

Люб, помисли и за студените тонове. Нещо в светлосиньо, гълъбово сиво, и акценти от синьо-зеления електрик, нещо такова, но по-меко, с бяло в него. общо светла тоналност

Изображение

И възглавнички, или покривки, в онова млечно жълто, към пясъчно
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Еличка »

ljuboznatelna написа: Май 7, '19, 18:39 Еличка, съкровища има много, но искат ръчички и време. Малко по малко ще те дразня :P
Хахахаха, добре, продължавай! Върна ми усмивката в днешния мрачен студ.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7211
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 611 пъти
Получил благодарност: 1108 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от ljuboznatelna »

calico, направо в сърцето ме улучи с този цвят, така любим! :)
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1511 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Гео, граф »

Слагам снимката тук, за да не я загубя - харесва ми контраста на стените и заигравката с бялото дърво на ъгъла.

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7211
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 611 пъти
Получил благодарност: 1108 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от ljuboznatelna »

Нещо си намислила май ;)
Тъмното поглъща светлината, дори и да влиза много отвън. Има го това в моя хол. При седем прозореца 1/2м изглежда мрачен, заради многото тъмно дърво, включително и като декорация на стената.
Светлото петно е в кухненската част, която заради това държах да е в бяло. Там допълнително се осветява от вратопрозорец. Нещо като Ин и Ян се получи,доста са различни, но не търсех обединеност, а светлина.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от milena02 »

Цъ. И аз, Графиньо, съм на мнението на Любознателна. Тъмните стени поглъщат светлината, а контрастите по принцип визуално стесняват пространството. Единственото изключение е много светла основа с цветни декоративни акценти. Примерно стая в слонова кост с тревнозелени възглавници и оранжеви абажури. Тогава оптически стаята се разширява. На картинка тъмно-светлото изглежда добре, но само на картинка. Реално, за предпочитане е убито-яркото. Пространството се разширява и от чистите геометрични форми - куб, топка и т.н. Нямам представа защо, по някаква игра на перспективата. Навремето направих простотията да си боядисам едната стена в спалнята в шоколадово кафяво. Моментално се затъмни. Но за спалня иди-дойди, все пак спиш там, но за дневна, където четеш и почиваш, ми се струва, че човек ще получи хронично главоболие.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1511 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Гео, граф »

ljuboznatelna написа: Авг 29, '19, 12:48 Нещо си намислила май ;)...
Ех начиии, човек да не си помечтае :lol:! Не, Люб, няма да си причиня толкова тъмни стени, най-малкото защото нямам толкова светла стая. Просто ми хареса и го сложих в темата, за да го запазя един вид.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”