Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Deleted User 5091

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Deleted User 5091 »

d_vitanova написа:Чудих се къде е подходящо да попитам, надничах от тема в тема и ей ме на.

Въпросът ми е към Мия и другите знаещи на тема лакове и покрития.

1. Дървени стъпала вътрешни, нови ,от широколистна дървесина /бук или дъб/, дебели 2,5 см. - с какъв лак да бъдат покрити? Какво друго преди лака? Ако може подробно, стъпка по стъпка като за най-незнаещи :snif:
d_vitanova,
по-лесно ще ми е да снимаш стълбите заедно с малко от стила на обзавеждането.
Най-добрия лак за стълби е Полиуретановия лак за паркет- с ной-висока износоустойчивост, има го в мат, сатине и гланц.
Мирише само 2 дни.
Но, ако обстановката ти е в леко старинен стил е по-подходящ акрилния на водна основа.
Просто единият прави филм, а другият /акрилния/ сякаш само подчертава дървото.
Ще ти дам координатите на представителния ни магазин на Sigma и най-добре да носиш парче от твоето дърво за тестове.
Между всяка ръка лак, след изсъхване се шлайфа с фина шкурка, за да се обере настръхналата дървесина-много е лесно :dovolen:

2. Дървена греда на камина пак вътрешна - гредата е нова широколистна незнамкакваси дървесина. И тук търся някакъв тъмно дъбов вид - с какво? Лак? Какъв вид?
Тук също ще помогне снимка, колко близко е гредата до горивната камера и ако ще се нагрява много, трябва да се обадя на фирмата да питам, защото може да се наложи да е с двукомпонентен лак/ с втвърдител/

Дори само принципно да ми отговорите, момичета - ще съм много благодарна! Ако пък решите , че е възможно и уместно да ми препоръчате конкретни марко - още повече!
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от d_vitanova »

Благодаря за отговорите , момичета! :tzvetentze:

Ще снимам и ще покажа.
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от liubami »

Момичета,кажете ми моля ви какво е това масло Осмо,искам да омасля едно старо буре,да е естествен цвят,просто да изглежда като намокрено.Видях,че има безброй видове и незнам кое точно да купя.
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 120 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от maranta »

По повод новооРАФТения гардероб на Къщичка :daaa: http://tinypic.com/view.php?pic=34pdx94&s=9" onclick="window.open(this.href);return false; , която винаги има страхотни идеи и най-важното успява да ги осъществи :sbear: :sflower:
На мен ми подариха ето това
Изображение в окаяно състояние, но нямах време за реставриране(и място за складиране), та само го изчистих и боядисах/лакирах.
Последно пък префасонирах една соц секция с витрини от съвсем прозрачно, обикновено стъкло. На мен витрина обаче не ми трябва и мислех да закрия с някакво цветно фолио, но така и нищо не ми хареса :snif: Тогава пробвах за първи път нещо, което бях чела някъде: боядисах стъклата с акрилна боя(слонова кост) и веднага, докато е съвсем мокро "залепих" отгоре парче тънък найлон(срязана торбичка от най-тънките) и махнах веднага. Според мен се получи много добър ефект и наподобява това на твоите, Къщичка, http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... &start=120 шкафчета. Струва ми се по-лесно, защото нанасянето на боята може и с четка(да спестим миенето на валяка после :D
За дръжки на едни други старинни шкафчета използвах едри дървени топчета(за гердани, от китайския), те са си готови пробити,малко разширих дупките да влязат главите на болтовете, боядисах ги и ... готово :)
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 315 пъти
Получил благодарност: 437 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Ема »

liubami написа:Момичета,кажете ми моля ви какво е това масло Осмо,искам да омасля едно старо буре,да е естествен цвят,просто да изглежда като намокрено.Видях,че има безброй видове и незнам кое точно да купя.
Любами, ако вече не е късно, вътре или вън искаш да използваш бурето. Натрупах последните години доста богат опит с маслата Осмо и бих могла да ти препоръчам кое да вземеш. Ето моето буре, омаслено с Осмо.

Изображение
РОУЗ

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от РОУЗ »

Ема, мен ме интересува маслото за вътрешна употреба, най-вече дали имат някаква остатъчна миризма омаслените неща?
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 315 пъти
Получил благодарност: 437 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Ема »

Има остатъчна миризма, Роуз. От няколко дни до няколко месеца. Зависи колко масло е поело дървото, дали се проветрява добре помещението и т.н. Също така ми се струва, че цветните масла миришат малко повече от безцветните.
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от liubami »

Ема,благодаря :tzeluvka: Буренцето изглежда точно като твоето,преди :nod: Мисля вътре да го държа,в момента съм поставила няколко чадъра в него и не стои зле :dovolen:
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 315 пъти
Получил благодарност: 437 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Ема »

Любами, ето това масло ти препоръчвам.
http://www.phivex.com/index.php?page=sh ... t&Itemid=3" onclick="window.open(this.href);return false;
Би било добре малко да го позашкуриш преди това. Винаги по посока жилките на дървото. И забърсваш хубаво с влажен парцал преди омасляването.
Успех :tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”