Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
denitsavm

Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от denitsavm »

Имам няколко стари, донякъде ретро мебели и съм решила да си поиграя с тях :mrgreen: Явно реставрирането е тема табу в нета, или аз просто не мога да намеря повече практически съвети... Та ще се справя и сама :nod:

Почнах от любимия ми стол за бюро - поизкъртих го засега и му махнах тапицерията. Ще го мина със шкурка, ще трябва да го позалепя малко, евентуално ще го и попроменя, ако не стане само с лепене ще му увия краката и подлакътниците с въже :hmmm:

Сблъсках се обаче с първия проблем - откъде да купя пълнеж за седалката и облегалката - разни като слама, водорасли кокос - нещо твърдо, в краен случай и някакъв вид по-твърд дунапрен ще свърши работа
dal

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от dal »

ъъъ...с перлит не става ли ?! :hmmm: :lol:
Дени , извинявай , темата е хубава
ами , в дърводелски цехове пълнежи , където правят столове , дунапрените обаче се продават из стоки за бита , кокоса- представа нямам ,водопроводни конци?! Вата- в шивашки цехове ?
може би в някоя галантерия ще намериш интересни неща като ширити за кантовете?
аз ще питам на две места и ще ти пиша :daaa:
р.р. в театрите кой им потдържа реквизитите ? ами киноцентъра ? :?: трябва да има някъде такива услуги
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Миша »

Дени,на бул Ботев има подобно ателие,там се продават и дунапрени,и пълнежи,и механизми,не мога да ти дам точния адрес,намира се горе-долу малко преди бул.Сливница,в дясно,посока Централна гара.Тапицерски дунапрени се продават и в складовете на Божурище,там можеш да намериш и силиконова вата за пълнеж .Механизми,панти,кантове и какво ли не за ремонт и направа на мебели предлагат в едно магазинче на Военна рампа,там цените са като на едро,ако те интересува,ще ти дам адреса.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
denitsavm

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от denitsavm »

Мерси Мише, ще отида до Ботев и ако не го намеря или не намеря каквото търся, ще те търся за другите адреси :tzeluvka:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Дени, като тръгнеш по бул.Мадрид от театър София към гара Подуене, отляво след като подминеш втората пряка има магазин за тапицерски материали ( почти на трамвайната спирка ). Никога не съм влизала в него, но ако знаеш какво точно търсиш, мога да ти се обадя оттам и да ми казваш какво да питам ... :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
denitsavm

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от denitsavm »

Благодаря и на теб Гео, ама не знам какво търся или по-точно как да обясня ... Защото оригинала е от някаква слама, но е на 120 години и не става, а това което си представям е нещо подобно, да не е от меките като памук вати, нито обикновен дунапрен, а твърдичко :hmmm: Виждала съм и едни пластмасови вати, в краен случай и такова.... Но ми е първия стол, а ще има още :dovolen: , така че ще трябва да разгледам добре алтернативите и материалите.

Ще пусна и снимки, да дадете идеи, щото аз преди около 6 години купих въже и дамаска да го почна, но все нямах вдъхновение ... а идеите се променят ;)
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от lila »

Доста време гледах (преди години) тапицер как прави мебели. Има различни способи и похвати - в зависимост от релефа на тапицираната част, който искаш да постигнеш. Има само с дунапрен, има с дунапрен и пружини, както и с други материали - не е трудно, само е дълго за обяснение, можеш да си дръпнеш тази книжка като за начало да я попрегледаш - http://www.forum.softweb.ru/showthread.php?t=14176" onclick="window.open(this.href);return false; ; може да ти свърши работа - ако не става от този сайт, сигурно я има и някъде другъде.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от lila »

Виж и тук - доста добре е обяснено http://mebeledel.ru/" onclick="window.open(this.href);return false;
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от lila »

това е класическия метод с пружините
[video][/video]
denitsavm

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от denitsavm »

Не е лошо :nod: Няма да слагам пружини, поне на първата серия, защото са без пружини, но има полезни неща :nod: само да успея да подбера правилния пълнеж :stiskam: , за съжаление тия дни няма да мога да отида никъде :hmmmmmm:

Ето го моето бабино столче Изображение, ИзображениеИзображение

Не му снимах пълнежа обаче...

Ще почна да си го шкуркам, на места ще махна горния слой фурнир и ще залепя този крак... После незнам... Колебая се дали да го боядисам бяло и да му сложа старомодната дамаска на цветя /тя пък е с основа на цвета кремаво/ или да му купя нова дамаска - нещо памучно или ленено в цвят на естествена вълна или морско синьо .... или пък да го лакирам и да си му увия краката и подлакътниците с конопеното въже /това ми беше първоначалната идея/ :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”