Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1506 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

ln_none написа: Дек 7, '18, 10:47 Пожарната ;)
:srofl: :srofl: :srofl:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от katia »

ln_none написа: Дек 7, '18, 09:48
katia написа: Дек 7, '18, 09:08 Сега съм луднала по нещо подобно, искам да кажа като стил и излъчване
Тази стая що е мулчирана с дървесен чипс :o
:oops: Нямам идея, пода няма да го правя такъв :angelche:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8440
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 568 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Shami »

Изображение
Ето това пано на стената ми е мечта,толкова много ми харесва,че при първа възможност ще се опитам да си го направя,но дали обикновен човек като мене,дето хал хабер си няма от такива неща ще успее да го направи.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1506 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Шами, половината от ефекта се дължи на вграденото осветление. Това или някой майстор трябва да го направи с гипскартон примерно (и да ти свали няколко кожи, ако изобщо успее да се справи) или да си го направиш сама със стиропорови корнизи за таван, като ги залепиш на страничните стени, а вътре пуснеш лед осветление. А боята май трябва да се стича и да оставиш да се откроят стечките. Не е невъзможно, ама преди това пробвай на някоя не толкова отговорна стена :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8440
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 568 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Shami »

Ще пробвам всякак да го направя,ще помоля и приятелка ,мъжът и е художник,може да даде насока,толкова искам такова пано,обаче къде ще е, това ми е проблема.Само да му изнамеря точното място и ще пробвам,влюбих се в това пано.Сега се замислям,че може да намеря още такива предложения за стена в нета.Не съм вярвала,че една такава красиво изрусувана стена може да промени толкова видът на една стая.И такова осветление искам,много ми допадна.
Малката Ида

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Малката Ида »

Гео, граф написа: Дек 7, '18, 10:50
ln_none написа: Дек 7, '18, 10:47 Пожарната ;)
:srofl: :srofl: :srofl:

:srofl: :srofl: :srofl: :srofl:
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2146
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от flora »

Да сложа тук един таван дето ми харесва
Изображение само дето няма къде да го реализирам. Има и толкова други неща дето ми харесват, че сигурно трябва една нова тема за тях. А по темата за реставрацията - трябва да намеря начин да сваля пространствено крив отпечатък от един резбован елемент (без да повредя дървото) и още не съм намерила добро решение. Ако някой знае да помага...пък после ще показвам какво се е получило.
Изображение Изображение
РОУЗ

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от РОУЗ »

Фло какво е пространствено крив отпечатък? :oops:
С някакво масло отдолу и после гипс не става ли?
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2146
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от flora »

Роуз, искам да сваля отпечатък от един елемент, който е в долната част на една вратичка. Само дето тя не е плоска, а извита и в допълнение е заоблена и в долната си част. Масло някакво да, обаче гипс върху резбата на италианския ми антикварен бюфет (няма подходящ емотикон)!!! Освн това не знам и какво масло. Подозирам, че покритието е шеллак, та затова.... Чета из нета за разни силикони, но не съм стигнала до решение. А всичко тръгна от четири крака, с които се сдобих. Те са точно като краката на масата (от комплекта с бюфета) и исках да направя една конзола, понеже не мога да намеря такава - а и да намеря, едва ли ще мога да си я позволя. Сега обмислям вариант с обикновен детски пластелин :hmmm:
Изображение Изображение
РОУЗ

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от РОУЗ »

Фло, гипсът ще е върху маслото, не върху дървото.
Виждала съм да нанасят кофражно масло върху кофраж, за да го защитят от бетона и да могат да го ползват многократно. :mrgreen: Не е като върху талянски бюфет, но оттам ми хрумна, че някакво масло, положено нежно върху твоето съкровище, мож да свърши работа.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”