Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от vanina_g »

marka написа:Ванина, казва се черчеве и има такива корнизчета, които се захващат за черчевето с лепенки.
http://www.praktiker.bg/bg//%D0%98%D0%B ... /P13041101" onclick="window.open(this.href);return false;
Снимката на МГХ го е показала.
:daaa: Разбрах!
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от МГХ »

vanina_g написа:
marka написа:Ванина, казва се черчеве и има такива корнизчета, които се захващат за черчевето с лепенки.
http://www.praktiker.bg/bg//%D0%98%D0%B ... /P13041101" onclick="window.open(this.href);return false;
Снимката на МГХ го е показала.
:daaa: Разбрах!
Не е с лепенка , а с едни мънички изкривени неща като видии, но не знам как си казват. Лесно се слагат от човек без познания като мен. Такива имам на повечето прозорци на балкана. Много са удобни. От практикер са.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

А така! И аз имам същия корниз на прозореца в кухненския бокс на апартамента. Но там е PVC дограма. И почти не ме дразни вида му. Но на вилата ни е дървена дограмата, там не би ми харесало. По-скоро бих сложила ей такова нещо. Но то зависи от интериора, де. Както казват момичетата в каква стая е, един ли е прозорецът.
Изображение
ru image host
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 149 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от marka »

Ванина, на овалната част може да се залепи прозоречно фолио и да се получи нещо, като витраж. А за корнизите има два начина за захващане - с кукички, които се забиват в дървото и такива които се лепят. При теб стават и двата начина, защото черчевето е дървено. При PVC дограма става с кукичките с лепенки, които са специално за тези корнизи.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от calico »

Ванина,
прозореца е уникален
според мен каквото и перде да сложиш, както и да го сложиш, разваляш тази съвършена форма и се насича, вече няма да е едно цяло.
Според мен без перде, или просто направи стъклата витражни, или ги подмени с релефни с някакви фини шарки, имам предвид нещо такова като вид, но шарката може да е всякаква
Изображение

подмяната на стъклата като пари няма да е повече от пердета и корниз
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от сюзан »

Аз също съм за прозорец без перде. Най-евтиният вариант е с прозоречно фолио. Има такова с различни цветни мотиви и изглежда като истински витраж. Има и едноцветно, само матирано на различни фигури. Ще пропуска светлината и нищо няма да се вижда отвън.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
wenche

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от wenche »

Мммм, фолио и витражи не, ще скрият трайно гледката към този живописен склон отсреща. А и състоянието на дограмата не е като за витраж.
Ванинче, ти не ни обръщай внимание, ние тоз прозорец може да си го разтягаме до пролетта :lol:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от calico »

то и пердето ще скрие, щото ако стои пуснато ква файда от гледката
но по-важния ми мотив е че ще наруши красотата на прозореца

това май каза че е проходно антре и няма да се заседяват там за гледката :hmmm:

нещо матирано, или нещо декоративно, и пак ще има светлина отвън без да се вижда
нещо такова
Изображение

такова Изображение
Последно промяна от calico на Фев 10, '18, 19:32, променено общо 1 път.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от vanina_g »

wenche написа:...
Ванинче, ти не ни обръщай внимание, ние тоз прозорец може да си го разтягаме до пролетта :lol:
:lol: :lol: :lol: Май така ще стане! То и аз не знам кога ще му дойде реда, ама се надявам до една - две седмици да го "облека"!
И пак да кажа - прозореца е един, в коридорчето на горня етаж, до банята, и какво още да кажа не знам, обаче ще трябва да сложа нещо - пак казвам, гледа към пътя и към къщата отсреща, не мога по хавлия вечер... :P
Много съм ви благодарна за идеите, но това с фолиото и витражите :hmmm: абе много ще се "утежни" някакси, перденце ще е, неутрално, захванато настрани с някакви неща, а когато трябва - ще се пуска да скрива гледки разни извътре ;)
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

:ieeee: :D Дерзай, мила!
Направи си го хубаво. Ние сме си сто гарги насреща, всяка със своите гарджета-идеи. Ама, мама казваше: "Първо за наука, второ за поука, трето за потреба!". И ние едно си ръсим, ти второ ще харесаш, пък накрая трето кат' ни покажеш :potekoha: И нали сме луди гарги, ще се юрнем женорята да го правим! Да, ама... НЯМАМЕ ТАКЪВ УНИКАЛЕН ПРОЗОРЕЦ! И току виж някоя (като мен, дето много не я слуша главата) накара с най-любовен поглед съпружеското тяло полукръг над прозореца да избива!
Лелеее, предстАвих си се "Само 2-3 тухли, моля те! А сега, лееееееко го заобли.... :twisted:"
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”