Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от katia »

Гео не съм обяснила :angelche: Това е обикновена обелена и очукана стара печка. Ние я взехме, махнахме краката, боядисахме я с боя която издържа на високи температури и я вградихме в нашата...механа, е поне съпруга нарича тази пристройка до къщата механа. На мястото на печката както я виждаш сега имаше камина, която съпруга беше правил, беше я докарал на външен вид :angelche: ама не топлеше /трябва си специалист по камини/ януари я събори и реши на прави зидана печка и направи едно нещо което не е за обяснение... Тогава ми хрумна да вградим печка на вече готовата долна основа. И така събори и зиданата печка...то и тя не гореше де :lol: . Та отидохме и взехме на дядо печката. Тухлите отстрани и отгоре са декоративни, иначе печката е вградена с огнеупорни тухли. Толкова огромно нещо се получи щото не му се събаряше всичко що беше правил. Дори не е довършено, трябва да се позачистят фугите покрай тухлите и не ни стигна фугината до край, ползвахме останалия от кухнята в града, трябва ни 1 шепа още а се продават само големи баки. :evil: Та това е цялата история на печката, но пък най после тази стая е топла :mrgreen: че като се нагреят всички тухли няма изстиване
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

katia написа: Апр 10, '19, 09:35 ... Та това е цялата история на печката, но пък най после тази стая е топла :mrgreen: че като се нагреят всички тухли няма изстиване
Тоест печката в момента изглежда така, правилно ли те разбрах, Кейт :hmmm: ?
Щото много ми харесва :nod: !

Изображение
Последно промяна от Гео, граф на Апр 10, '19, 10:18, променено общо 1 път.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от katia »

Гео, граф написа: Апр 10, '19, 10:10
katia написа: Апр 10, '19, 09:35 ... Та това е цялата история на печката, но пък най после тази стая е топла :mrgreen: че като се нагреят всички тухли няма изстиване
Тоест печката в момента изглежда така, правилно ли те разбрах, Кейт :hmmm: ?
Щото много ми харесва :nod: !

Изображение
Да в момента изглежда точно така :angelche:
Много е отпускащо психически да имаш място да развихриш фантазията си :oops: Дори пред нея на снимката има един стар сандък от пирони, него намерих захвърлен в къщата на съпруга, изшкурих го /е купих си от моя край един шлайф втора употреба/ и го намазах с байц "Зелен мъх" от байцовете за които разправяше Миша преди няколко мнения, екологични, накупих си няколко цвята. Та в сандъка сега са дървата...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Чак сега видях горе вдясно шкафчето с телените вратички и вденАх! Малко бавно загрявам днес :lol: :lol:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7262
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 702 пъти
Получил благодарност: 1259 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Страшно идейно, много ми харесва! Същата печка домъкна ММ, но пробита тук там, и след като две лета варих буркани на нея (навън, щото пушеше отвсякъде), я даде за желязо. Много й харесвам вратичките, и ако имаше къде да ги наместя, щях да карам ММ да ги реже с флекса (невъзможно беше да се развият) Имам си запомнени много подобни картинки в пинтерест, точно защото исках така някак да наместя и печката.
И касите отгоре, страхотно! Много оригинално! Те лесно ли се отварят?
За шкафа много труд сте хвърлили, браво! Аз обаче бих му ударила една боя поне на дръжчиците, плюс някоя цветна заврънгулка. Много е голям (знам колко, баба имаше), и в тъмен цвят натежава.
П.С. видях дръжките, не ми обръщай внимание :)
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от katia »

Касите се отварят съвсем лесно, вратичките просто са бутнати до касите, но няма отърване от ръждата и са боядисани с една боя за желязо която се маже направо върху ръждата...Протекта ли нещо подобни беше. А шкафа е байцван с байц "Стара дърво" не особено равномерно защото под многото пласта бои имаше и грунд набит в шперплата няма как да се събори до край, след байца има финишно масло. Пробвах няколко варианта на различни повърхности, но нищо от тях не беше одобрено от семейния съвет :angelche: :angelche:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7262
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 702 пъти
Получил благодарност: 1259 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Ние в апартамента така сваляхме пет пласта боя от шперплатови врати. Много лесно може да се повреди шперплата. Както и се повредиха първите, докато ММ се научи колко да натисне. Не помня с какво ги мазахме, сигурно лазурен лак е било, преди 20г. Точно така си изглеждаха. Затова знам какъв труд е. Браво!
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2775
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 116 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от desi_slava »

Леле, Кате :shock: Браво, момиче :sbow:
Мноого труд, но пък резултата е зашеметяващ ! :sclap:
Мен хич не ме бива :snif: , не че съм пробвала...
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от hosta127 »

на този шкаф му липсва някоя друга картинка и става уникален, печката е без грешка много оргинално решение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13694
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от zeleno »

много е хубаво
и аз искам да пробвам със стари неща но ММ не обича
единствено пробутах една виенска закачалка , боядисана в бяло / голям гърч и още си откривам недобоядисани участъци / и едно струговано бар-столче
пп боята беше блажна на Dulux , хубаво покрива но много бавно съхне , тез завъртяни неща ги мажеш дни наред а от ляво , я от дясно и прочие
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”