Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от scleri »

Миша написа:Въпрос : при претапициране на стол слагате ли вата или дамаската направо върху дунапрена ? Вата или юталин?

Още малко и ще покажа и аз какво съм измайсторила :stiskam:
Имам приятел собственик на тапицерско ателие. Наскоро ми подмлади стола на който седя в момента. Дамаската я сложи направо върху дунапрена. Сигурен съм че не го направи от икономия или мързел. В същия момент в работилницата му имаше един почти готов разкошен диван. Между дунапрена и дамаската се виждаха още три слоя други материали / профан съм в тази област, и не мога да кажа какви точно /. Като го видя ще го попитам защо се прави това.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 717 пъти
Получил благодарност: 1491 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Сигурно повече от година ви разправям за шкафа, който ми подари АлексАлекс12 и който исках да превърна в салонен бюфет. Е, успях накрая :swhew: . Ето го резултата. Първо комплектования с долна част бюфет преди да започна да го правя:

Изображение

Същият, само че боядисан и накипрен, доколкото позволяват котките 8-)

Изображение

Скрина с огледалото, който беше просто с дъбов фурнир и не съм го снимала предварително:

Изображение

И една малко по-обща заедно с машината и други джвъчки:

Изображение

Искам да изкажа специалните си благодарности на Мия, която ми осигури боите за мебелите и стените (фан-тас-тич-ни бои предлага тя, да знаете :nod: ), както и на Малката Ида, която ми беше постоянен консултант и бликащ извор на идеи. Момичета, сърдечно ви благодаря за всичко :sbow: :sbow: :skiss: :slove: !!! Без вас нямаше да се справя :sblush:

Отново се извинявам за снимките, но вече сте ми свикнали, така че май трябва да спра с това :sdoh: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Малката Ида

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Малката Ида »

:potekoha: :potekoha: :potekoha: Прекрасно!Изумително!Умопомрачително! :potekoha: :potekoha: :potekoha:
Изпратила съм ти сметката! 8-) :hihihi: :gush:
РОУЗ

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от РОУЗ »

Пълна промяна!
Браво, Гео, много си задобряла! :potekoha: :liubov2: :tzeluvka:

Огледалото с извивките шкури ли го поне малко или направо отгоре нанася боята? Аз още се точа на моето, само заради пусти мързел не съм го отпочнала, хич не ми се занимава с шкурене.
wenche

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от wenche »

Еееее, Гео, майсторска работа,много елегантен и достолепен бюфет :daaa: Май ще ме запалиш да пробвам да хвана и аз четката. :tzeluvka:
Започва да ми се оформя образът на сандъка за маркуча :shappy:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7594
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1879 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от pepelqshka71 »

Гео, ей така съм :potekoha: :potekoha: :potekoha: . Много, ама много ми хареса всичко. И няма да съм аз ако не кажа - пипни и холната масичка - да се върже с другото. Иначе шапка ти свалям :tzeluvka:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 717 пъти
Получил благодарност: 1491 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Да си призная, вашите мнения май са ми по-важни от тези на фемилито :D ! През цялото време се питах как ли ще реагирате и в момента забравих цялата умора, несигурност и ядове, пораснаха ми крила. Благодаря на всички ви за насъченията :tzvetentze: !

Малчо, превеждам каквото трябва, където трябва 😁! Не си мисли, че съм свършила с ремонтите, напротив, сега започвам, че ми дойде пауъра 😎!

Пепеляш, Шефа забрани изрично да пипам масичката - била му емоционален спомен. Обаче съм замислила да си купя друга, с извити крачета, само да намеря време да обикалям, за да търся, ще види той :twisted: .

Сега идва трудната част - ще търся дамаска, за да претапицирам дивана и фотьойла. Слагам си една дъсчица с трите бои в чантата и започвам да обикалям магазините. Кажете ми само как, по ягодите, да разбера колко плат ми трябва? Какво да меря? Каква ширина? Каква материя? Имам чувството, че с този проблем ще се справя най-трудно :eeeh:

ПП. Забравих да отговоря на Роуз. Всичко шкурих. Големите плоскости с шлайф, за детайлите използвах една вълшебна шкурка, която ми даде Мия - на мека гъба, позволяваща да се пипне и в най-тясната част. И задължително грунд за дърво - също на Sigma, каквито са всички използвани бои. Разбрах какво огромно значение има висококачествената боя едва след като работих с нея. Не напразно казах по-горе, че съм безкрайно благодарна на Мия за боите, страхотни са :nod:
Последно промяна от Гео, граф на Мар 6, '18, 19:17, променено общо 1 път.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
alexalex12
Кафевар/ка/
Мнения: 721
Регистриран на: Май 8, '13, 13:33
Дал благодарност: 1 път

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от alexalex12 »

Лелеее Гео :o :o :o ,
Знаех си аз че това е шкаф за благородници :gush:
Невероятно преобразяване, станало уникално!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 717 пъти
Получил благодарност: 1491 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Алекс, ти си ''виновна" за всичко това ❤❤❤!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от clock »

Гео, мебелите са станали великолепни! :potekoha: Убедена съм, че боите на Мия са добри, а Идичка е най- добрият учител, но ти, ти си се справила ФАНТАСТИЧНО! Залепнах за бюфета, не мога да откъсна поглед от него! Браво! Браво! Браво! :sbow:
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”