Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от lenuza73 »

И тук да те похваля графче ..видях го в бука и ми останаха очите в него..много е красив шкафа а и с новата визия още повече лъска
Аз да те питам,с какви три бои го прави? Би ли споделила тук,че и аз имам един шкаф за мацотене,също ако може да снимаш самите кутийки,а аз мога да помоля Мия да ми помогне със съвет...а и шкурката каква е :D ..Много ,много графско е станало всичко,радвай му се :tzeluvka: :tzvetentze:
РОУЗ

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от РОУЗ »

Гео, на мен ми одраха кожата за претапициране на ъгъл, но се прежалих, защото беше почти нов, просто кучето видя сметката на тапицерията за няколко месеца с бебешките си остри зъбки.
Претапицирането ми излезе колкото новия диван на вилата, пак ъгъл, но по-нисък клас.
Ако е само калъфи и възглавници, нещо, което може да свърши шивач, цената е съвсем приемлива.
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от сюзан »

Гео, много хубав е станал бюфета. Просто невероятно е как се преобразява една мебел като се пипне от умела ръка. Направо ме засърбяха ръцете да се пробвам върху едни стари секции. Сега ми се струват толкова грозни, тъмни и мрачни. Ама не е за мен тази работа. Нямам такива способности.
Вие, тук, сте направо невероятни майстори! Шапка ви свалям!
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4929
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 731 пъти
Получил благодарност: 1127 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от мечтица »

Гео миналото лято реших да претапицирам ъглов диван в хола,
който е почти нов,ами се налагаше по същата кучешка история на Роуз.
След консултация с тапицер и цената за услуга,се замислих дали не по добре да купя нов. :hmmm:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Ава_и_мама »

На комшийката и излезе колко един нов. А емоциите бяха незабравими!
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от vanina_g »

Гео, страхотни са и шкафа и скрина! :potekoha:
Особено скрина с този тъмен плот, направо в сърцето ме уцели! И дръжчиците ... Влюбих се в скрина :liubov2:
А за боите си абсолютно права - качеството се връща в пъти когато боите са добри! Ще я запомня тази марка, а и се надявам Мия да е все така отзивчива към всички, които приплачат за помощ :angelche:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7262
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 702 пъти
Получил благодарност: 1260 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Гео, няма да се повтарям с хвалбите, само ще питам - какъв цвят избра от трите, които беше намислила?
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Мдам, пак съм ви подвела :ovtza: . Споменах три цвята, като имах предвид кремавия на мебелите и двата цвята на стените, защото две са тъмни (млечно светлокафяво с капка розово) и две светлосиви с капка бежово. Дамаската трябва да бъде следната: за основен тон ще ползвам кремавия цвят на мебелите, детайлите - с елементи от кафявото на тъмните стени и тъмносиньото с пепелив оттенък от цвета на килима. Дали ме разбра някой, че и аз самата не се разбрах твърде :hmmm:... Върти ми се нещо като едри сини гюлове на светъл фон с драснати кафеникави петна тук-там. Предпочитам Еден, ама син :lol: :lol:

Люб, ако можех да правя качествени снимки, щях да съм по-ясна, ама не би :sdull: .

Обаче ако се затрудня с намирането на дамаска, Шефа лобира за нова мека мебел. Аз се дърпам, първо защото едва ли ще намеря подходяща като стил и достатъчно здрава, че сега ги произвеждат само да ги гледаш, не и да ги ползваш и второ тези си ми харесват достатъчно, за да не искам да ги сменям. Естествено ако претапицирането ми коства цената на нова мебел, ще се примиря. Ще поживеем, ще видим :angelche:

Ванина и всички, които се интересуват от боите,името им е Sigma, а самата Мия, както и хората ѝ, са изключително компетентни и готови да помогнат. Ако бях по-разумна и ги слушах, щях да си спестя поне две грешки, ама овнешката ми природа си показа рогата :sthinking: ! А те всичките бяха изключително търпеливи с мен - истински професионалисти, за което отново им благодаря сърдечно :sbow: :sbow: :slove: !!!
Последно промяна от ljuboznatelna на Мар 9, '18, 08:33, променено общо 1 път.
Причина: по молба на авторката
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 770
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 113 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от maranta »

Геоооо :tzeluvka:
Е как успя този красив шкаф да го направиш още по-прекрасен :potekoha: :potekoha: :potekoha:
Браво! Респект! Шапо!
:sbow: :sclap: :sbow:
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 184 пъти
Получил благодарност: 153 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от marka »

Гео, поздравления за майсторската работа. :daaa:
Ако те интересува добър тапицер /жена е/, който работи добре и на добра цена мога да ти дам телефон.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”