Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Да се похваля, че най-сетне си ползваме вратата и не е подпряна отвътре с дъски , тоест сложихме и брава. Даже украсих преди да съм й забърсала стъклата :lol: :lol: :lol:
Изображение

Беше стара гнила 80 годишна врата, която хората решиха да заменят с алуминиева, да са живи и здрави. Май я нямам със старата боя, но така е изшкурена
Изображение
denitsavm

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от denitsavm »

Люб :shock: Тая каручка е била къртовски труд :o Направила си го перфектно :daaa: Твърде шарена за моя вкус, но обожавам извивките на дървото и оценявам автентичния вид :daaa: Количката направо ми легна на сърце :liubov2: Какво ще ги правиш?

А за вратата нямам думи просто :potekoha: , ти и друг път си я показвала :nod:, но сега готова е разкошна! И да ви е пълно с неща, дето няма шанс да ползвате, вратата е доказателство, че смисъл има да се купува предварително :nod: , как иначе ще докарате отвора, ако я нямахте ;)

Аз да продавам съм мислила, но ще видим как ще го организирам ... малко сложно ми идва, защото нямам нито място, нито готова работилница... толкова ми е разхвърляно времето, че уж има, а всъщност за нищо не стига ... засега :eeeh:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

denitsavm написа:Люб :shock: Тая каручка е била къртовски труд :o Направила си го перфектно :daaa: Твърде шарена за моя вкус, но обожавам извивките на дървото и оценявам автентичния вид :daaa: Количката направо ми легна на сърце :liubov2: Какво ще ги правиш?

А за вратата нямам думи просто :potekoha: , ти и друг път си я показвала :nod:, но сега готова е разкошна! И да ви е пълно с неща, дето няма шанс да ползвате, вратата е доказателство, че смисъл има да се купува предварително :nod: , как иначе ще докарате отвора, ако я нямахте ;)

Аз да продавам съм мислила, но ще видим как ще го организирам ... малко сложно ми идва, защото нямам нито място, нито готова работилница... толкова ми е разхвърляно времето, че уж има, а всъщност за нищо не стига ... засега :eeeh:
Ааа, как какво ще ги правя, че ние специално за каручката направихме навеса, после дойде идеята за лятната кухня :lol: Само че не се осмелих досега да я правя, много ме беше страх, че няма да се получи. Затова всичко около нея е бяло, за да не става прекалено шарено. :)
А количката стои на мястото на огромната кортадерия, която почти измръзна и нямам търпението да я чакам пак да порасне. Слагах мушката в нея, обаче разпръсквача ги преполива и засега не съм й измислила друго предназначение.

Това с мястото разбирам.... И мъжки ръце си трябват за примък отмък.
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 150 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от marka »

Люб, страшен труд и много усет за красота :sbow:
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1807
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 101 пъти
Получил благодарност: 34 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от mariyanag »

Люб, умопомрачителна количка, за каручката - труда е невероятен - такова търпение и ръка, шапка ти свалям.
С какво се спира стареенето на дървото - например на вратата - там, където вече има гнилост и ронене?
Малката Ида

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Малката Ида »

Люб,великолепно е всичко! Но,вратата.....ах вратата :potekoha: :potekoha: :potekoha:Величественно,прекрасно.... :potekoha: :potekoha:
Лелееееее,как ти завидях за находката :ssmirk:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

На вратата нямаше много гнило, тя беше с няколко пласта боя, даже не зная преди толкова години какъв състав е имала. Имаше си белезите на времето, повърхностно някъде беше мека, но нищо фатално. Мазах с препарат против дървояди и гъбички - имах Резистол, от магазините може да се купи Бохемит в по-малки разфасовки, за същото е. После импрегнант и после лак с ув защита. За две години на слънце на места е леко изсветляла и пролетта пак ще я мажа с нещо.Каруцата беше много мека на места, но след грунда и боята не личи изобщо. Но тя стои като експонат, не бих рискувала да се кача. Ремонта е козметичен, дървото нама същите якостни качества.
Малка Ида, преди години се намираха разни съкровища , при това евтино, но поизчезнаха, а и хората се поизучиха кое е ценно. Но нали знаеш, че когато много силно искаш нещо, ще ти се даде :) Аз имам няколко находки, дошли в точния момент и на съвсем прилични цени. В същото време къщата, от която е вратата, беше съвсем обикновена, гола тухла. Да се чуди човек как точно се е озовала вратата там :)
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 459 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от greeneyed »

Вратата е трепач! Много труд, вярно, ама като стане накрая хубаво , не ти тежи. :dovolen:
За каручката-като се сложи на подходящото място- навес спомена Люб, там са сигурно насъбрани всякакви старини от нашия бит- ще стои добре. :nod:

По Коледната ваканция майсторихме с Калоян къщичка. Не бих казала, че му беше кой знае колко интересно, може би трябва да направим нещо по-лесно, да участва повече той. :hmmm: Тя не е завършена, ама ще я покажа дотук.

Изображение

Тук не съм решила как ще се облицова тази фасада.

Изображение

Изображение

Вчера сглобих рафтчета за подправки, сега ще търся еднакви бурканчета за трите лавици.

Изображение

А това една огромна саксия, която облякох с шарени плочки. Може би ще има ацер в нея.

Изображение

Дано да се виждат снимките, че img share не работи и са в Гугъл.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
wenche

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от wenche »

Сръчни ръце имате, момичета :tzvetentze:
Люб, страхотна врата, успяхте ли да я накарате да се затваря плътно, че все пак е входна ?
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Още няма странични дъски. С уплътнения може да се затваря трудно, но четох за един начин, и ако е удачен на пробата, ще го направим. От едната страна се залепя найлон, от другата се шприцова силикон. Затваря се, и като втвърди,отваря се, найлонът се маха, а излишното се изрязва.
В къщи дограмата е двукатна дървена, и сме уплътнили само от изток и запад, от юг , където е вратата,зимата не духа, а и Пловдив е безветрен по принцип. Къщата е дървена, и ми е важно да има движение на въздуха, защото мухълът е смъртоносен за дървото.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”