Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от greeneyed »

Аз съм ползвала Терминатор- когато е много плътно нанесена старата боя, иска неколкократно нанасяне. Не е вълшебно, но помага. :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от clock »

Mj77 :tzvetentze: ! Грийни :tzvetentze: !
Благодаря ви много за предложенията! Ще ги потърся в търговската мрежа, ще прочета какво пише на тях, ако има и отзиви и тях и ще се спра на някой от препаратите. Важното е, че съществуват на пазара подобни средства и дори има избор от тях.
Благодаря ви отново от цялото си сърце! :tzvetentze:
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от scleri »

За лак не знам дали ще помогне. Дано. Свалял съм блажна боя с пистолет за горещ въздух. Боята се надига и става като юфка. След това с една шпакла се сваля без проблем. На теория би следвало гарантирано да свърши работа ако и лака е на алкидна основа като блажната боя.
Leila123
Кана кафе
Мнения: 516
Регистриран на: Май 19, '18, 22:33
Местоположение: София

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Leila123 »

Clock, какво стана? Свали ли лака?
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от clock »

Лейли, нищо не съм пипала. Все още имам много работа по градината, дните намаляха, стъмва се бързо и време не остава.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10726
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 366 пъти
Обратна връзка:

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от botan »

Аз защото си нямах достатъчно други проблеми сега и с безира ми се появиха. :cry: Не мога да повярвам, че с минералният безир имам много по-малко проблеми отколкото с лененият! Реставрирам един стар вграден гардероб, който след като цяла седмица се въртях да го шкуря наклепах с минерален безир , и накрая естествено, както бях чел в интернет това животно не попи равномерно и на някои места се образува лепкав филм, върху който няма как да нанасям лак. С това препятствие лесно се справих - избърсах го с една гъба напоена с АМБ и проблемът изчезна... както и белите ми дробове. С лененият безиров проблем обаче нямам идея как да подходя. Него го сложих върху нови слепени плотове от чам. Първата ръка попи прекрасно, като дори и не бях загрявал безира, втората обаче, при условие, че тогава бях загрял олиото вместо да попие остави един гланциран завършек, който на всичкото отгоре се набръчка като кожа. Пробвах с шкурка, ама мъчно върви. Сега го дялкам с една шпакла, ама и това не си е работа... Знаете ли някакъв друг по-ефикасен начин да го загладя? Какво не му угодих? На кутията пише 2-3 ръце.
Изображение

Изображение
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
mj77
Кафе с мляко
Мнения: 298
Регистриран на: Фев 8, '16, 14:32
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от mj77 »

Обезмаслител.На какво слагаш безир и с каква цел?
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Първо, Ботан, защо реши безир да слагаш? :ufff:
Причините за мехурчетата според мен са различни - студено време; нанасяне на втора-трета ръка, преди да изсъхне основата; контакт с нещо друго, пропило в дървото; гъст материал.... Изключително трудно се почиства това сега, доколкото знам.
Мое мнение - занапред ползвай бои и лакове на водна основа - лесно се нанася, бързо съхне, не мирише. Има и по-знаещи, дано някой ти даде съвети :stiskam:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10726
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 366 пъти
Обратна връзка:

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от botan »

Еличка написа: Окт 17, '18, 17:02 Мое мнение - занапред ползвай бои и лакове на водна основа - лесно се нанася, бързо съхне, не мирише...
И също така не ми върши работа, защото това са слепени чамови плотове, върху които цветя ще стоят и вода ще се разлива и трябва да бъдат защитени от влага всячески.
mj77 написа: Окт 17, '18, 16:51 Обезмаслител.
Това ще размекне горният слой и ще го направи по-лесен за стъргане ли?
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
mj77
Кафе с мляко
Мнения: 298
Регистриран на: Фев 8, '16, 14:32
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от mj77 »

botan написа: Окт 17, '18, 17:37
И също така не ми върши работа, защото това са слепени чамови плотове, върху които цветя ще стоят и вода ще се разлива и трябва да бъдат защитени от влага всячески.

Маслата и ваксите ще ти свършат перфектна работа за целта.Има дори български продукти.Ако са нови и от не добре изсъхнал материал ще се изметнат и без да ги мокриш :daaa:

Това ще размекне горният слой и ще го направи по-лесен за стъргане ли?

Да.Ще го разтвори.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”