Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Гео, сетих се още нещо, пиле. Когато си изясниш плана за боите, разходи се до някой магазин за платове / пердета, за да си навържеш възела. Не купувай, просто виж има ли това, дето си намислила. Казвам ти го от опит, щото си бях измислила план за спалнята едно време, но всичко се измени, заради липсата на такива завеси, дето си представях. Да, сега вече уж има всичко, ама... Препоръчвам ти да скокнеш до Какаду на Сливница ;)
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1499 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Мина ми през ум за тъканите, Елчо, за пердетата и покривките, та и за кърпите. Права си, ще го направя веднага след като ми изкристализират най-важните цветове. Ама вие двете с Люб сте виновни - ти за евкалипта, тя за графита, та сега не мога да спя кат 'ората :ufff: :ufff:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Гео, граф написа: Апр 12, '19, 14:49 Ама вие двете с Люб сте виновни - ти за евкалипта, тя за графита, та сега не мога да спя кат 'ората :ufff: :ufff:
И ние не можем. Снощи в дванадесет си говоря нещо с детето и за твоята кухня мисля :lol:, особено след тези лебеди.
Дерзай смело - те графит и евкалипт вървят ръка за ръка, като дупе и гащи са😁
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7211
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 611 пъти
Получил благодарност: 1107 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Ако не ти е жал да облепиш долните шкафове с фолиото Черна дъска,или просто графитено фолио, правиш го,тогава стените ги правиш бели, а бюфета и столовете вече могат да са какъвто си цвят искаш, даже ярко червени.
Тук присъстват цветовете:
Изображение

А тук в подкрепа на синия шкаф, без да пипаш кухня
Изображение

А в много краен случай си смени само вратичките на шкафовете, според желанията си за бюфета, което при толкова скорошен ремонт, разбира се, е неразумно :)
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1499 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Еличка написа: Апр 12, '19, 15:50 И ние не можем. Снощи в дванадесет си говоря нещо с детето и за твоята кухня мисля :lol:, особено след тези лебеди.
Верно ли заради мен не спите :o :shock: ?!? Ма недейте така, нали се забавляваме тука, не го вземайте толкова присърце :gush: :tzeluvka: ! А за уебедите не се терзайте - ще ги подаря на някоя от вас двете :angelche: !

Люб, харесва ми графита, много ми харесва, обаче не мога да си позволя да направя толкова тъмна мебел - помещението е източно (изток-североизток, ако трябва да съм точна), но слънце влиза само сутрин пролет-лято до около 8 часа, защото пред него има дълбока вътрешна тераса, остъклена при това и зацветена естествено, а отвън големи дървета. То и така си е много тъмно, ако направя и шкафовете тъмни, съвсем като в пещера ще стане. Клоня към евкалипта по две причини: 1) светъл е и 2) ексцентричен е... Продължавам да мисля по въпроса, а току-що говорих с човека от магазина за бои на Ани Слоун и той ми каза, че боите ѝ могат да се слагат и на стените. Това ще ме улесни много, а и вие ще спите спокойно :swink:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

:nod: Нека лебедите бъдат за Люб, Гео! Аз съм широка душа! Знам, че тя ще ги приюти с огромна радост.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7211
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 611 пъти
Получил благодарност: 1107 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Ейй, ама искаш сега и аз да не спя от вълнение, че ще имам лебеди! Как лежерно си я карах с черните дъски.... :D
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Ще те помоля за снимка, Люб, като ги настаниш. Имаш пауни, ай ся да те видим!
П. П. Sorry, за спама, ама не се сдържам! :ieeee: :ieeee: :ieeee: :tzeluvka:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7211
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 611 пъти
Получил благодарност: 1107 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Колебая се между къщичката до езерото и волиерата. Ще питам папагала :D
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Хахахаха, кажи честно, че и папагал имаш?
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”