Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Уф, как се слагаха малки снимки, че много затормозих поста :hmmm:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Еличка написа: Яну 24, '19, 19:52 Понеже това е моята Любима Тема...
Еличе, размърдай си гънките по казуса :gydigydi: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 179 пъти
Получил благодарност: 365 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от zeleno »

не питаш мен , но аз да си кажа от личен опит две -три неща
пода - гранитогрес с шарка на камък е по-незадължаващо , защото ако сложиш имитация на дърво все някак ще трябва да го връзваш и със шкафчетата , по-трудно се реди и майсторите хленчат
шкафовете - горните светли , долните тъмни , при теб е точно обратното
и сиво-зеленото от пинта е трепач :daaa:
пп аз бих направила хладилника и шкафа еднакъв цвят
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Зеленко, ама тя пита всички, бре :tzvetentze:
Нали знаете - трима глупави е по-добре от един умен. Давайте да ръсим акъл, пък тя ще си реши!
Гео, сега ще ти потърся нещо, дето съм си сваляла.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

И аз не бих барнала бюфета, но ти си решила. Щом казваш, че е тъмно!
Никакъв шаби-шик, нищо бяло, никакъв декупаж, че ще стане страшно натруфено!
Има един цвят евкалипт, нещо като първия ти вариант на цвят, който според мен се връзва с всякакъв цвят дърво. Бях решила едни стари легла да правя, но още не съм стигнала. Ето ми събраните неща. Дебело подчертавам, че снимките илюстрират само цветови съчетания, не стил на обзавеждане.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Една покривка на масата в тази гама 😉
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 229 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от mileni »

Кате, чудно е станало :tzvetentze:
Много труд, много.
Очите ми останаха, в печката.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Даааа много хубави на Катето нещата, много! За декупаж не бих и помислила 😉

Гео, още нещо ми хрумна. Нещо с дръжките на кухнята дали не можеш да направиш, м? От този тип
https://kolosbg.com/products.php?catego ... 216&page=1
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2151
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 54 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от flora »

Гео, и аз ще се присъединя към мнението да не пипаш шкафа. Той е основен акцент в кухнята. Може би, ако толкова искаш да променяш нещо по него .... някакви подходящи по стил дръжки - стар месинг или бронз. На пода бих сложила ламинат, ако позволяват вратите направо върху сегашната настилка. Няма да се промени много нивото и с една лайстна преходът няма да дразни. Друг вариант е гранитогрес (има много добри имитации на дърво), но трябва да махнеш сегашната настилка и с поставянето ще е по-скъпо и по-бавно. И двата варианта са лесни за почистване каквото и да разлееш отгоре.Вратата на хладилника бих я направила инокс с фолио (виждала съм немско много добро) или спрей, за да се върже с иноксовия дисплей на фурната. Ако искаш тотално да сменяш цвят- смени цвета на стените. Сигурна съм, че можеш сама за един ден да пребоядисаш цялата кухня. Виж за кухненските шкафове не съм много сигурна за варианта, дали да боядисаш вратичките или да ги смениш с такива в цвета на столовете, но бих им сложила едни ретро порцеланови дръжки (хубав линк за избор са ти дали). Но това е твоята кухня, а всичко дето написах е, защото съм решила след безброй ремонти отново да пребоядисам моята кухня оранжева като портокал :D Това мога да го направя и сама и като съм там ще ми е слънчево и уютно.
Щях да пропусна много ми хареса новия живот на старата печка! Имам една, която ползвам като маса за саксиите, ама така ще си остане май... нямам подходящо място, за да я вградя.
Изображение Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7275
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1296 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Аз като Еличка виждам стените - нещо зелено. Шкафа и столовете един цвят, щом искаш да ги боядисваш, като долните светли шкафове някакъв нюанс. Само кобилицата я остави натурален, като на картинката с белия шкаф. Теракота като горните шкафове. Хладилника боядисай някакъв щурав цвят. Нещо като стените зелено, но по-ярко. Ако ти се занимава де. :)
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Така. Минах през сутрешните поздравления с кафенце, през кукундрилската да уточня с какво ще се тЕпаме с Агента и сега кацам тук, за да се занимавам със сериозната работа :nod: . Ще отговарям по ред на номерата :arrow:
Спойлер
Покажи
zeleno написа: Апр 10, '19, 16:36 не питаш мен , но аз да си кажа от личен опит две -три неща
пода - гранитогрес с шарка на камък е по-незадължаващо , защото ако сложиш имитация на дърво все някак ще трябва да го връзваш и със шкафчетата , по-трудно се реди и майсторите хленчат
шкафовете - горните светли , долните тъмни , при теб е точно обратното
и сиво-зеленото от пинта е трепач :daaa:
пп аз бих направила хладилника и шкафа еднакъв цвят
Зеленко, питам всички, не ми ги разправяй тия :svekurva: !
Пода ще остане за по-нататък, а майстор ми е Шафа, така че ще го направи както АЗ искам, това не го мисли :mrgreen: .
Шкафовете се правиха само преди няколко години, нови са и нали съм все наопаки, горните са ми тъмни - това е положението.
За цветовете на хладилника трябва малко предистория. Той е доста стар, работи безотказно и ще се видя в ново приключение, когато кихне за последно, защото практически по него равнявахме всичко останало. Едно време цялата кухненска техника беше бяла, а аз си купих цветен хладилник, който мноооого ми хареса. Сега вече патешкия дрисък на вратите му започва да ми лази по нервите, но никаква земна сила не е в състояние да принуди Шефа да му смени цвета, защото леталния изход на горкия хладилник наближава. Та в тоя ред на мисли него също няма да пипам.

А сиво-зеленото е фамозно, нали :scool: ! Не напразно съм го сложила най-отгоре.

...............................
Спойлер
Покажи
Еличка написа: Апр 10, '19, 17:02 И аз не бих барнала бюфета, но ти си решила. Щом казваш, че е тъмно!
Никакъв шаби-шик, нищо бяло, никакъв декупаж, че ще стане страшно натруфено!
Има един цвят евкалипт, нещо като първия ти вариант на цвят, който според мен се връзва с всякакъв цвят дърво. Бях решила едни стари легла да правя, но още не съм стигнала. Ето ми събраните неща. Дебело подчертавам, че снимките илюстрират само цветови съчетания, не стил на обзавеждане.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Една покривка на масата в тази гама 😉
Елчо, , няма начин, бюфета трябва да се преработи, има изтрити от ползване места, има петна от вода, има и други забележки, затова е наложително префасонирането му. Протрито, шаби и бяло няма да е, вече веднъж го заявих, така че спи спокойно 8-). Стените задължително ще пребоядисам, този евкалипт ли е, какво е, много ме кефи, но досега не успявах да си го представя :daaa: ! Какво ще стане, ако направя стените в по-светъл вариант на този евкалипт, шкафа в една-две идеи по-наситен и направя ВСИЧКИ дръжки (включително и на кухненските шкафове) еднакви, за да обединя разностилните мебели с един елемент :hmmm:...

Серия от този род да речем? М :?:

Изображение

Покривката на масата и пердетата също ще бъдат сменени, отдавна съм им вдигнала мерника :nod:

.................................
Спойлер
Покажи
flora написа: Апр 10, '19, 22:49 Гео, и аз ще се присъединя към мнението да не пипаш шкафа. Той е основен акцент в кухнята. Може би, ако толкова искаш да променяш нещо по него .... някакви подходящи по стил дръжки - стар месинг или бронз. На пода бих сложила ламинат, ако позволяват вратите направо върху сегашната настилка. Няма да се промени много нивото и с една лайстна преходът няма да дразни. Друг вариант е гранитогрес (има много добри имитации на дърво), но трябва да махнеш сегашната настилка и с поставянето ще е по-скъпо и по-бавно. И двата варианта са лесни за почистване каквото и да разлееш отгоре.Вратата на хладилника бих я направила инокс с фолио (виждала съм немско много добро) или спрей, за да се върже с иноксовия дисплей на фурната. Ако искаш тотално да сменяш цвят- смени цвета на стените. Сигурна съм, че можеш сама за един ден да пребоядисаш цялата кухня. Виж за кухненските шкафове не съм много сигурна за варианта, дали да боядисаш вратичките или да ги смениш с такива в цвета на столовете, но бих им сложила едни ретро порцеланови дръжки (хубав линк за избор са ти дали). Но това е твоята кухня, а всичко дето написах е, защото съм решила след безброй ремонти отново да пребоядисам моята кухня оранжева като портокал :D Това мога да го направя и сама и като съм там ще ми е слънчево и уютно.
Щях да пропусна много ми хареса новия живот на старата печка! Имам една, която ползвам като маса за саксиите, ама така ще си остане май... нямам подходящо място, за да я вградя.
Фло, мислим в една посока :tzeluvka: !
Казваш, че бюфета е основния акцент и си права. Но него го привнесох след като всичко друго вече е било решено и в момента седи като на кокошка брошка. Именно поради тази причина търся начин да го приобщя към даденостите. По повечето ти предложения съм отговорила горе, само за инокса - ако знаеш само колко ми боде очите :sdoh:...
Спойлер
Покажи
ljuboznatelna написа: Апр 10, '19, 23:17 Аз като Еличка виждам стените - нещо зелено. Шкафа и столовете един цвят, щом искаш да ги боядисваш, като долните светли шкафове някакъв нюанс. Само кобилицата я остави натурален, като на картинката с белия шкаф. Теракота като горните шкафове. Хладилника боядисай някакъв щурав цвят. Нещо като стените зелено, но по-ярко. Ако ти се занимава де. :)
Люб, цвета на долните шкафове ми го сбъркаха (дълга история, да не ви занимавам и с нея), той трябваше да бъде като столовете и масата, не е съвсем, но е подобен. Приела съм го вече като факт. Идеята ти за теракота като горните шкафове ми харесва - нека да има поне нещо смислено в това помещение :ssmiah: :ssmiah: ...

...............................

Давайте, продължавайте :daaa: ! Знаех си, че мога да разчитам, още повече, че ме познавате и се съобразявате с налудните ми залитания, за което съм благодарна :sbow: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”