Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Либре... :o :shock: ... само със снимката ли смяташ да минеш, мъ :svekurva: ? Дразниш, а не подаваш грам инфо, така ли ше се цакаме??? Ти ли го направи този скрин, декупажа, рамките... разкажи дееее :gydigydi: :gydigydi:

Момичета, във фирмата имаме заповед-забрана от началника да ползваме нета за лични цели и нямам възможност да пиша дълго (дебна като го няма, та да метна едно очо, после трия историята :snif: ). Затова ще опиша всичко, когато някой ден синковеца ме допусне до домашния комп... Абе щура работа :eeeh:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от libra »

Мила ми Графиньо,как ти мина праез акъла ,че аз съм го направила!?Най-малкото ,до сега щях да съм дала заявка ,че имам подобни способности.Картинката е от пинтерст,чудя се дали не е декупаж?А и какво пречи някоя талантлива душа да го мацне,не е Мона Лиза,все пак.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Е как да не ми мине, Либре :hmmm: ? Такива розища, такава градина имаш, що пък да не изпраскаш един фамозен скрин? Не си рекла, не си го направила :nod: :daaa: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от libra »

Дразни ме ,ти,сега!
Имам 2 скрина в гаража,абсолютно подходящи за целта.Иначе по-вече от кокиче не мога да нарисувам.
Какво излиза-че се търси таланта ?
Ха-ха!Представих си мобилна група ,търчи из къщите и рисува !
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от maiakt »

Гео,СУПЕР СИ! Чудесно си се справила! По въпроса за дамаските- миналата пролет купувах от Домко на околовръстното ( имат хубави текстили,често пускат промоции- абе фен съм им на текстила,лампите и тапетите). Също така, на ул.Братя Миладинови №12 има магазин за внос на текстил-продават на килограм.Имат качествени неща на ниски цени-може и там да погледнеш. Ако не- на бул.Христо Ботев около пазара. Поне там тези обикалях миналото лято.
Deleted User 5091

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Deleted User 5091 »

Гео е сътворила прекрасно бижу- 1-во, защото има красив обект за боядисване, 2-ро, защото я бива и на последно място са боичките, които не са вълшебни, а изключително лесни за работа и с прекрасен кадифен/тебеширен/ финиш.
Всички цветове тя си ги избра, само че не се вижда истинския цвят на снимката, който не е снежно бял, а слонова кост и седи много елегантно.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

libra написа: Мар 8, '18, 09:57 Гео,поздравления,изпипала си го! Да ви издразня с един шкаф?Изображение
Тия красоти като че ли стават и с една техника, трансфер, която не съм опитвала никога, и не смея за говоря за нея. Декупажистките трябва да знаят повече, и Дени обясняваше за нея.
Аз принципно недолюбвам декупажа, рядко нещо да харесам, но една приятелка декупажистка ми подари порцеланова каничка и салфетник с мотив от една и съща салфетка. И на тая каничка по никакъв начин не й личи, че е с налепена салфетка, перфектно изглежда! Всъщност и на салфетника не му личи, жената е голяма майсторка, но той си е в типичния стил, с краклето и златни заврангулки тук там :mrgreen:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от МГХ »

Аз пък ето този съм си запазила и някой ден ще опитам да го направя с един стар скрин. Ама кога и аз не знам. Харесва ми и техниката и цветът. Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Миша »

ljuboznatelna написа: Мар 9, '18, 09:40
libra написа: Мар 8, '18, 09:57 Гео,поздравления,изпипала си го! Да ви издразня с един шкаф?Изображение
Тия красоти като че ли стават и с една техника, трансфер, която не съм опитвала никога, и не смея за говоря за нея. Декупажистките трябва да знаят повече, и Дени обясняваше за нея.
Аз принципно недолюбвам декупажа, рядко нещо да харесам, но една приятелка декупажистка ми подари порцеланова каничка и салфетник с мотив от една и съща салфетка. И на тая каничка по никакъв начин не й личи, че е с налепена салфетка, перфектно изглежда! Всъщност и на салфетника не му личи, жената е голяма майсторка, но той си е в типичния стил, с краклето и златни заврангулки тук там :mrgreen:

Това не е трансфер, доколкото виждам, в магазините за художници има хубави декупажни хартии с такава големина, които се лепят лесно и въобще не личи, че е лепено
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
РОУЗ

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от РОУЗ »

На мен пък ми харесаха рамките! Отделила съм 2-3, които да направя златни и сребърни.

Фук, фук! :ieeemyzh: Имам нов обект за преправяне - истински дървен куфар! Много запазен, само му няма дръжката, може би някакво кожено коланче ще измисля, отвътре е съвсем като нов, отвън някой се е упражнявал във времето и е лакиран с лъскав лак.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”