Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Lois

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Lois »

Нали са чугунени тези ютии? Можеш да я почистиш, както се прави с чугунените тигани - с телена четка, след това намазваш с мазнина, примерно олио, и изпичаш във фурната (много пуши, предупреждавам). Но това прави невероятно копринен финиш върху метала и много здрав, ако не се мокри.
" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

В края на тежките коледни празници, които някак естествено се преляха в новогодишни, се почуствах като умиращ кашалот. Затова вчера събрах мъждукащи физически и духовни сили и успях да променя изгледа на едно кухненско шкафче. Не го снимах преди да започна, защото това тук не ви е някой организиран и отговорен човек, това съм аз, знаете ме каква съм шматка :sblush: . Обаче пък проследих процеса - шкурене, първа ръка и завършен вид :swhew:

Изображение

Изображение

Изображение

Не знам дали стана по-добре, но поне си размърдах тлъстото четирибуквие :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от greeneyed »

Ами, Гео, хубаво си го освежила! :daaa: Бялото остава скрито, незабележимо в стаите и създава илюзия за повече свободно пространство. :angel2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1075
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Оля »

Много свежо е станало! :daaa:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Гео :ieeee: :liubov:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Малката Ида

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Малката Ида »

:shock: Бре! :shock: СФирчо пак е грабнал четката :shappy: очертава се интересна година! :lol:
Разбира се, че е по хубав...добре че съм го виждала преди! :mrgreen: :gush: :gush: :gush:

ЦелуФки, от моЙте скъсани обуФки! :tzeluvka: :liubov2:
denitsavm

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от denitsavm »

Вчера си говорих с Мишката и тя пак ме подюрка да се връщам ... опитвам се :snif: Нямах идея, че една скапана работа може толкова да ме натоварва, уморява и изтощава психически... просто нямам сили емоционално за нищичко :glupav: Затова пък тези дни нямаме работа и си седим у дома без заплати, но поне имам сили да се усмихна :dovolen: И защото нямам пари, успях да изхарча всичко по боички и щуротии ... та ето това ще ми е новото бюро у дома :D , още не е готово, до утре ще трябва да съм му оправила и вътрешностите и утре да съм готова да разкарам старото

Та ето, специално за Мишето и снимки правих ...
Изображение

Не знам дали ми харесва или не ... седя и го гледам и не мога да реша, но така или иначе това ще е ... засега :angelche: Аз нали не си падам особено по изтърканите мебели, та може би затова :hmmm: Ама реших, едно нещичко, за акцент
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Миша »

Дени, скъпа моя близка далечна приятелко, тук си си у дома, поглеждай винаги с едно оче когато ти е тъжно или криво, у дома винаги ще намериш искричката топлина, която да поразсее мъката :gush:

Много хубаво се е получило, на мен много ми харесва, но пък аз харесвам изтърканото :hmmm: , почакай, погледай го, ако не ти легне на сърцето бързо ще му смениш облика, ти го можеш :gush: Чакам с нетърпение да видя как преобразяваш новия дом, давай, момиче, мъничко по мъничко, ъгълче по ъгълче, ще стане, ще видиш ! И не забравяй да се похвалиш тук, с нетърпение чакаме да видим какво са сътворили златните ти ръчички :tzeluvka:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Силвия »

Дени, страхотно е станало :liubov2: ако не те кефи пращай го насам :lol: що не се пробваш това да правиш, в етци може да ги пускаш.
Аз съм толкова изпълнена с ентусиазъм, ама все нещо не ми достига :lol: не си прося комплименти :lol:

P.S. за работата те разбирам на 100%, аз съм така от доста време, не мога да се позная вече и накрая какво, медал ще ми дадат :ufff:
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1075
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Оля »

На мен много ми харесва, но и аз харесвам изтърканото :daaa: Прекрасно е!
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”