Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7272
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1290 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

flora написа: Юни 24, '19, 09:49 Красиви неща са се правели някога.
И не само красиви. Връщам се омагьосана. Бях в един дом, наскоро купен и в ремонт. Стара къща, от 1937г. Модернизъм. Стилът е много семпъл и изчистен. Външно не зная как е изглеждала къщата първоначално, защото по-късно са достроени още 2 етажа. Как е направено всичко, хора!!! Всеки детайл е обмислен до съвършенство! Всичко е изпълнено повече от перфектно! Направо ми взе ума. Не толкова с красота, а с изпълнение и изпипване на детайлите.
Работата е там, че нашият кум е дърводелец, и познат на собственика на къщата.Възстановява прозорците. И ни каза, че са изнесли стара чугунена вана. А нали Еличка ме шашна с нейната вана на двора, и аз сигурно много силно и чистосърдечно съм си пожелала такава, защото си я получих. :D
Я да ви покажа тука ваната, защото така или иначе ще се прави нещо, а мисля после да се пренеса в темата за антиките, да покажа какво се осмелих да щракна и да разкажа малко. Иначе само тя ми е придобивката. Даже й стои синджирчето за запушване. Тия дни ще си я приберем.







Изображение Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Мдааам, усетих тенденцията 8-) . Вече нямам търпение да видя как ще я направиш, Люб. Само като гледам кантарите ти и... :potekoha: :potekoha: :potekoha:

Единствената тема, за която съм абонирана и като светне, веднага тичам да видя!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 49 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от scleri »

Ljuboznatelna, не искам да съм " вестителя на лоши вести ", но нали съм част от малкото мъжко присъствие във форума не мога да не се обадя. Всъщност не съм сигурен дали новината е лоша, но това което показваш на снимката не е чугунена вана. Една стара чугунена вана би била интересен акцент, но тази на снимката е стоманена вана . Предполагам че ще и намериш някакво интересно приложение, но ще иска сериозен ремонт. Най-малкото емайла и е нарушен, и в това състояние може да се използва само за декоративни / цветарски / нужди.
Масово използвана, тенеке, вана преди да се появят новите акрилни, пластмасови, а и от всякакви други модерни материали като полимермраморите например. Такава изхвърлих при последния ремонт на банята си. Служи ни вярно двайсетина години, и се предаде. Чугунените на практика са вечни, но са мноооого тежки. В продавалника видях обява за чугунена вана, по-скоро чугунено поддушово корито. При размери деветдесет, на деветдесет сантиметра, и дълбочина една педя човека предупреждава че тежи осемдесет килограма. Една класическа чугунена вана тежи над сто и петдесет, често дори двеста и нещо килограма. По принцип чугуна се излива. Той не търпи последваща пластична обработка като стоманата. За това деветдесет и девет процента от чугунените вани имат скучния вид на класическо селско корито. Красотата при тях е в крачетата. Изливани отделно те често са истински произведения на изкуството. Една такава вана / след реставрация / наистина би била страхотен акцент в баня с ретро дъх, а защо не и в някое открито пространство.

Като знам обаче какви неща сътворени от теб съм виждал тук из форума с интерес ще очаквам да видя в какво произведение на изкуството ще превърнеш този символ на телесната чистота.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7272
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1290 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Склери, благодаря! :tzvetentze: В интерес на истината, само аз ходих да я щракам, ММ й хвърли един поглед през терасата, и се спазари за 40лв. Човека каза, че двама човека я носят, така че със сигурност си прав. Ама все тая, искам я! :) Писна ми да мия басейна с надувния борд.
Сега има епоксидни лакове за емайл, има и такъв кит, вътре ще стане като нова. Вън една боя й стига.

И на мен ми се искаше да видя нещо такова, ама няма :D
Спойлер
Покажи
Изображение
Няма връзка с моята вана, но за нетърпеливи домакини с малък бюджет, има боя за фаянсови плочки. Може на някой да му свърши работа тази информация. https://www.suhstroi.com/boya-za-plochk ... uhnya.html
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Хахахаха, извинявай Люб, ама ми стана много мило и смешно. Не за друго, но съм си взела за половинка зодия Близнаци. 🤣🤣🤣 И сега му показвам новата ви придобивка. Край! Половин час свободни съчинения - как трябва да си купи водоноска и да разкарва минерална вода по ваните на форума. Дъъъълги съчинения, на които уж съм свикнала, ама все ми е смешно... Хайде, позиционирай я тази вана, давай снимки и чакай вода❤️
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Накрая си намерих замислените пердета (и покривка) и веднага да ги покажа, сакън да не помислите, че съм забравила! Пепеляш, тагвам те, за да не би да пропуснеш ;) :lol:
pepelqshka71 написа: Май 7, '19, 18:52 ... Само синята покривка на масата ми боде очите.
Изображение

Ето го и десена в близък план - с намек за градина и градинарстване :nod:

Изображение

И една по-стара снимка с рози, че Магдалена ми критикува джанките във фейса (тя си знае :sgiggle: ).
Пепеляш, ти тази не я гледай :angelche:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7654
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2134 пъти
Получил благодарност: 1207 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от pepelqshka71 »

Е така де. Нали виждаш сама разликата у двете снимки. Браво Гео, сега само едни мекици с домашно сладко ми липсват :hihihi:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2775
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 116 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от desi_slava »

Eййй,чудничко е станало, Гео! :sclap: :sclap:
Така вече наистина има завършен вид!
п.п. Пепеляш, от къде се сети сега за мекици, чак на мен ми се доядоха :lol:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Ще има напълно завършен вид когато сложа и корнизите между тавана и стената, Дес. Както е в момента никак не ми се нрави, ще го оправя, само да намеря достатъчно време, че си е сръткава работа. Тогава ще изпържа и мекици със сладко от боровинки, хем аз си меся тестото :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7272
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1290 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Тъй тъй! Да си каже сега защо не ги е намацала още :)
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”