Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7275
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1296 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Аз да представя новия проект. Площадката и пейката са направени с една програмка. За тях става въпрос.

Изображение

А това ще е пейката. Старо легло, едната табла е разполовена и ще служи за подлакътници. Беше изметната, повече за легло няма да стане.

Изображение

Има обаче много дървояди, и ММ е намислил да гори с горелка, за да ги изпече :) После пак голямо шкурене ще пада.Мисля да е синя като стената. Или малко по-светла. Това не пречи да си променя мнението 97239487194614 пъти :).

Какво мислите за цвета?
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 590 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от greeneyed »

Аз не мога да добия представа кое къде е- вратата къде е сложена, постройката не виждам, пейката не може да стои във въздуха - в смисъл зад нея трябва да е плътно- стена или нещо подобно. Повече цветове не трябва да има , нито нюанси на сегашните. :dovolen: Коментарите трябва да възприемаш като отговор на твоята молба за странични мнения , иначе ми е кеф да споделяш , а ние да се докосваме до създаденото от вас. :liubov2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7275
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1296 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Ти за цвета кажи, другото си права, че който не го е виждал, трудно ще се ориентира. :) Много е малко пространството и не мога да го обхвана за снимка. Ето ТУК съм писала повече. Вратата крие натурии. Първо я купихме, после мислихме за къде е. :)
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от liubami »

Дали няма да е добре прйката да е бяла? Мисля,че имахте бяла пергола или полилея на перголата беше бял? :hmmm:
Но и синя ми харесва, поздрави и целувки, всичко, което показваш е прекрасно :tzvetentze:
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от calico »

Люб, видях във ФБ цялото дворче, моля те покажи го и тук, станало е просто страхотно, голяма наслада за очите :daaa:

а за цвета съм за пейката точно като стената да е
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 590 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от greeneyed »

Аз прочетох повече за това вътрешно дворче- доколкото разбрах, пейката ще е на място, което не е показвано още, защото не е завършено. В зависимост от това какъв е материала и цвета на "стената" зад пейката, ще избереш нейния цвят. Даже още нещо ще добавя- ако ти ще релаксираш на тази пейка, слагай я, ако ще се излежават котките само , по-добре да е просторно дворчето. Пейката ще почака. ;)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 229 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от mileni »

Люб, на мен ми харесва Синия цвят, но знаеш, че съм пристрастна :tzvetentze:
Таблата е много красива, ще стане чудна пейка!
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7275
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1296 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Грийни, котките ще са със сигурност :D Обаче не отнема от дворчето, влиза зад кипариса. Идеята е да пречи на пауните да влизат от там.
И някак празно ми стои. Винаги съм искала да го запълня с нещо. Представях си едно Венче като на розеловър :) Ако се появи някаква статуя, веднага ще я курдисам, на пейката ще търся ново място :D
calico, пуснала съм клипчето в темата за верандите.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 590 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от greeneyed »

Люб, сега като каза за пауните, се сещам на кое място искаш да е пейката. Ако правилно съм разбрала , моят съвет е следният:
двете места около пътечката, заедно с преградата на пътечката, трябва да образуват един художествен елемент да го наречем, в смисъл да са части от една фигура- например подвижна вратичка на пътеката и лека конструкция от двете и страни. :dovolen:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7275
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1296 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Ох, много е трудно така със снимки, и то в две теми, да обяснявам, не че е толкова важно. Обаче, Грийни, специално за теб показвам, заради желанието ти да се ориентираш и да дадеш най-добрия съвет. :tzeluvka:
Спойлер
Покажи
Голямата дупка вече е червена врата. Десния отвор вече има един набързо направен обелиск, който от местене взе да се разпада, пак ще го връзвам :) Калината обаче вече не е гола, е цъфнала.
Преди
Изображение
След
Изображение

Изображение
Пейката щом два дни я мисля синя като стената, най-вероятно ще е такава. Сега остана да отделим време и да я направим.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”