Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1075
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Оля »

Гео, прекрасно е станало! Много си пъргава, щом чак и до крем карамел си стигнала :lol: . Адмирации за цялата стая! А цвета ми е любим, в момента и аз с такъв боядисвам един таван.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

calico написа: Май 7, '19, 18:33

сега кажи - тая боя ще стане ли да боядисам кухненския бюфет, който е в лятната кухня- т.е. навън, под навес, но на атмосферни условия - влага, мъгла, жега, котки.... и понеже има някакъв лак върху дървото, трябва ли да го свалям?
Аничка, не съм Гео, но веднага ти казвам - боядисвай. И нищо не сваляш преди това. Там при атмосферните условия, след "жега, котки....", тури една запетайка и продължавай "мъже без вкус" :tzeluvka:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от calico »

Елче, ти си злато, :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh: специално ще ида до София да си купя боите, само Гео да каже де е магазина. Края на юни ми е отреден за ремонта
Гео, кажи колко боя ти отиде за бюфета? и аз искам плътен цвят без ефект на изтрито
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1494 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

pepelqshka71 написа: Май 7, '19, 18:52 ... Само синята покривка на масата ми боде очите.
Ама чакай малко, Пепеляш, ти да не мислиш, че имам сто покривки за маса?! Айде и една официална за разтегнато положение. Ми нямам, но ще се поправя, обещавам! Замисъла е да сменя не само покривките, но и пердетата, които сега на свой ред ми бодат очите. Пак ще се фукам, то се е видяло, само да намеря подходящ плат, че като се знам, има да обикалям седмици наред, докато си го позная :ssweat:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1494 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

calico написа: Май 7, '19, 20:17 Елче, ти си злато, :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh: специално ще ида до София да си купя боите, само Гео да каже де е магазина. Края на юни ми е отреден за ремонта
Гео, кажи колко боя ти отиде за бюфета? и аз искам плътен цвят без ефект на изтрито
В Борово е магазина, Ани, на лесно място, ти ела, пък аз имам грижата да те заведа. От боята ми отиде към половин литър, защото бяха две ръце плътен слой и не жалих мат'ряла. С ваксата обаче не се престаравах и мисля, че на плота ще се наложи да мина с лак заради котките.

Мили ми майсторици, поканих човека от магазина да дойде тук и го помолих да се регистрира с името Vintage room, за да го познаем. Можем да сме си взаимно полезни, ще бъде чудесно да имаме един професионалист наоколо, нали! Той самия прави мебели, снимал е много информативни и, как да кажа, насърчаващи клипове. Него ще разпитваме за подробности :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от calico »

отлична идея Гео.
ма ...оффф, за моя бюфет , и стена зад него, и вакса- аааа, ми той златен ще излезе, а сега всеки ден го бърша от десетина кални котки които спят по него, и паяците плетат от сутрин до вечерта
май няма да се охарчвам толкова за навън, ще видя...
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7211
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 611 пъти
Получил благодарност: 1107 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

calico , ако няма да е на слънце и дъжд, Сократес вършат идеална работа. Недостатъка е, че доста ръце искат някои цветове, за да покрие. Какъв цвят го искаш?
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от liubami »

calico, този цвят ми е фаворит и мисля че чудесно ще ти пасне, позволявам си да сложа чужда снимка, за да го видиш.
Изображение
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7211
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 611 пъти
Получил благодарност: 1107 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

calico, с котките най-добре удари една блажна боя , от това по-здраво няма :)
Кухненските шкафчета са ми с акрилна, и до дръжките се белят. И вратите около дръжките се драскат.
А преди години за детската стая правиме секция от стари плоскости, забърках си сама боите (пръскани са), никакви камиончета и други детски интервенции не ги повредиха. Или да кажем съвсем леко, нищо общо с акрилна боя. И е много бюджетно.
Сигурно имаш разни изостанали бои. Все ще докараш цвят, който ти харесва.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7211
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 611 пъти
Получил благодарност: 1107 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Моето не е точно мебел, даже и реставрация не е, но в крайна сметка се получи почти каквото си беше, само че боядисано :D
Не помня в коя тема ви показвах как съм боядисала синия кантар.

Другите два стояха на шкафовете отвън (този ще става червен), под паяжините, чакайки да им дойде реда и моят ищах най-вече.
Първоначално идеята беше да са в цветове, като синия, примерно зелено и червено, за да се отличават там горе. Но този е един мъничък и изящен, и оригиналния му цвят е бил меден(металик), само дето едва се забелязваше измежду ръждата.

Извадих аз боите, които ми останаха от каручката и един герб, и реших да смесвам и мазотя, докато се получи нещо като меден. Нацвъках в чинийката малиново, жълто и старо злато (металик) и започнах. А до мен седна един автобояджия, който една седмица се мотае в къщи да подготвят с ММ бричка за боядисване.
И ме пита съжалително - Добре сега, няма ли да ти е по-лесно, ако го пръснеш с един спрей.
Казвам - Да, но не ми се дават 7лв.
Той - Но ще стане бързо. Аз като започна нещо, искам да стане бързо, какво да се мотая.
Аз - Имам останали бои, какво да ги правя. А и време имам.
Той - Да, но ще стане по-хубаво.
Добре, че ММ се намеси - Жоре, аз ако купувам спрей за всяка дреболия, накрая с какво ще ти платя на тебе :D

Изобщо няма да ме разбере. Аз го правя заради удоволствието, да видя какво ще се получи. Получи се като поръждясъл помеднен/позлатен кантар. :D Но с телефона не мога да придам точния цвят. Може би като на първата снимка.

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”