Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Докато накълва десет реда и туря три снимки, още сума хора писали. Само ако знаете колко ме успокоявате, защото истината е, че бая се стреснах от думите на мъжа ми, а и сина не беше във възторг, та ми беше нужна подкрепа. Сега ще спя доволна, а утре ще ви кажа какво не съм направила както трябва и ме дразни като мазол. Но утре :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1465
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от vanina_g »

:lol: :lol: :lol: Предавам се! Дръжките са одобрени от всички и са такива, каквито си ги харесваш, разбира се! :tzeluvka:
И пак казвам, шкафа е уникален! Цвета е трепач! :daaa:
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Силвия »

Юхууу, браво, Гео :ieeemyzh: Аз цвета не го схванах точно, че на двете снимки е различен, но си го представих :gush: И дръжчиците ми харесват. Те мъжете ти не са свикнали на промени май, ако зачестиш всичко ще почнат да харесват :hihihi:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от clock »

Гео, как изобщо живяхте досега без такъв бюфет в цвят евкалипт!? ;) :D
Страхотен е станал! Аз съм пристрастна към този цвят, защото го обожавам, но резултата надминава всичките ми очаквания многократно! Стилен, изискан, аристократичен! Мъжете много бързо ще свикнат с новия цвят, хич не ги мисли. Всичко е перфектно, и дръжките, и съчетанието със стените, и аранжировката му! Гео, имаш най- уникалният бюфет! :gush: :tzeluvka:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1346 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Гео, с тебеширените бои ли го боядиса?
Аватар
Дим
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Фев 22, '19, 10:27
Местоположение: София-Д.Камарци
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Дим »

Гео,страхотна промяна :o :o :o Дръжките са трепач,а и съчетанието с фона на кухнята за мен е чудесно.Столчетата само малко дразнят,но нали трябва все да има нещо за доискусуряване :hihihi: :hihihi: :hihihi: Поздравления за страхотният труд !
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2775
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 116 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от desi_slava »

Гео , :shock: :shock: :shock:
Чак не знам какво да кажа :potekoha:
У-Н-И-К-А-Л-Н-О!!
Голяма майсторица си,девойко!
И кога успя - не знам :hmmm: . До оня ден се чудеше за цвета и търсеше идеи, а вече всичко е готово .
:sbow: :sbow:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Графче 🤗. Другото си го знаеш....
Можеш да добавиш някоя връзка житни класове с лавандула някъде. Все пак са ти детайл. Чакай да се опитам да снимам нещо мое за идейка

Изображение
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

clock написа: Май 6, '19, 22:05 Гео, как изобщо живяхте досега без такъв бюфет в цвят евкалипт!? ;) :D ...
Клоки, специално твоето мнение ще дам на Шефа да го види, белким му уври главата :nod: !
Дим написа: Май 7, '19, 07:36 ... Столчетата само малко дразнят...
Дим, не дълбай с длетото тънко моето сърце, както се пееше в една песен - аз едва се преборих да сменя цвета на бюфета, та що остава за друго :eeeh: ... От сега започвам да подработвам домашните, че зимата ще предприема атака в спалнята. Там едни соц гардероб, тоалетка, нощно шкафче и ракла тръпнат в очакване на ръчиците ми :twisted:

Дес, Катето е виновна, не аз :angel2: ! Тя показа едни работи и на мен ми дойде пауъра :lol: :lol: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Сега ще бъда малко по-обстоятелствена и ще покажа процеса на работа. Нещата, знаете, тръгнаха от тази позиция:

Изображение

Минаха през опит кобилицата да остане тъмна - неодобрен.

Изображение

Ха, намерих снимката, на която беше и Бела - за малко, колкото да хапне.

Изображение

После беше вълнението покрай детайлите, ето картината, по която търсих цвета на стената:

Изображение

А, да видите сменените дръжки по шкафовете - категорично смениха визията! Крем карамела е за подмазване към началството, не си мислете, че е ежедневие в къщата ми :angel2:

Изображение

Остана ми боя и мацнах кутията за хляб, два елемента от сервиза се преместиха на стената, а филджанчетата са истински бижута - подарък са ми от Алекс заедно с белия шкаф :liubov:

Изображение

Изображение

Ами това е. Практически съм работила три дни - първия от обяд нататък ми отиде за една ръка на бюфета, на втория повторих за плътност на цвета и започнах стените. На третия довърших стените и детайлите, чистене и подреждане. Големия зор беше да покрия мазилката с тази светла боя, защото стената е грапава и изискваше двойно повече усилия. И не ми харесва. Цвета. На. Стените. След година-две ще я сменя.
ljuboznatelna написа: Май 6, '19, 23:47 Гео, с тебеширените бои ли го боядиса?
Да, Люб, боята е тебеширена, на Ани Слоун, обаче утрепай ме, не помня Svenska Blue ли взех или Duck Egg Blue :hmmm:. Купих литър, защото исках плътен цвят, а не протрит, тоест бях наясно, че ще правя две ръце. Боята се измива безпроблемно дори и засъхнала, преди да се нанесе ваксата. Имах притеснения за почистването на стъклата (колкото и да ги пазих, пак ги бях изцапала), нищо по-лесно - просто ги избърсах с влажна гъба, никакво стъргане с макетен нож, както вече имах опит със салонния бюфет. Ако целта е протрит винтидж ефект, тя се постига с една ръка и мазане без кой знае колко старание, боята съхне много бързо и за един ден като нищо може да се направи цяла мебел. Нанасянето на ваксата също е неизискващо перфектност. Ако боядисваш тъмна основа със светъл цвят, ще постигнеш протрит ефект с много малко материал, а ако ползваш тъмна вакса, ще затвърдиш визията - имам предвид гардероба за спалнята ти :nod: .
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”