Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7345
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 807 пъти
Получил благодарност: 1570 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Вчера и днес се занимаваме с решетките на вратата. Без инструменти нищо не става.
Първо ММ ги изгори с газовата горелка. Докато бяха горещи, сваляше боя и сажди с моделно ножче, защото само то влизаше. После пробвахме с дрелка и кръгла телена четка, но не беше достатъчно. Аз сериозно се притесних, че няма да се справим със саждите и боята няма да хване. Днес обаче ММ купи дълга тънка четчица, и мина всичко тясно. И накрая с високооборотна телена четка свали почти всичко.
Намазах ги с праймър, който е купуван за автомобили, затова е висок клас. Не зная как ще изтърпя утре да не ги боядисам първа ръка(заради празника).

Изображение Изображение

Изображение Изображение
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7710
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2444 пъти
Получил благодарност: 1374 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от pepelqshka71 »

Гео, граф написа: Апр 24, '19, 10:42 Пак съм аз, няма отърване от мен, докато не го направя ще ви досаждам :angelche:

Последно цвета на бюфета ще е евкалипт като мострата долу. Днес след работа отивам да купя боята, дано докарам възможно най-близкия тон. Стените ще боядисвам след мебелТа, за да видя как стои в действителност, клоня към светъл вариант по съвет на Флора. Може би нещо кремаво, ще видим... Все по-силно ми се върти идеята да вапцам в същия този евкалипт и вратите на хладилника, но тогава господ трябва да ме пази от гнева Шефски :eeeh: ! Засега ще оставя кобилицата и вътрешната част на витрината кафяви и ще търся начин (тапет или шаблон) за оформяне както е на снимката от нета - ненатрапчива шарка. Ако пък не ми хареса, една боя отгоре и въпроса е решен радикално 8-) . Проучването на дръжките е сведено до два реални магазина и един виртуален, все някъде ще намеря моите - с кремава керамика без цветенца, Еличе :hihihi: !

Помощта и съветите на участващите в разискванията е безценна, включително изпратени снимки и линкове по вайбър от Пепеляш и Силвия :liubov:

Изображение

Изображение
Аз бих бояфисала стените с два нюанса по светло от евкалипта- демек зеленото, но мнооого светло млечно. Дали ме разбра? Ама това само аз де :angelche: Гледах снимки в пинтерес и много ми хареса.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от clock »

Люб, голяма играчка е било това търкане, но пък изчистена от слоевете боя решетката показва автентичната си красота на ковано желязо.
Нямам търпение да покажеш вратата завършена и монтирана :ssun:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7345
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 807 пъти
Получил благодарност: 1570 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Вярно голяма играчка си беше. Показвам вратата :
Изображение

А цялостната картинка е тук: viewtopic.php?f=35&t=3214&p=895414#p895414
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5153
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 246 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от mileni »

Вратата е разкош Люб :shock:
И саксиията ми харесва :tzvetentze:
Всичко пипнато от теб се получава красиво :tzvetentze:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

ljuboznatelna написа: Май 1, '19, 08:47 Вярно голяма играчка си беше. Показвам вратата...
Люб, днес бях затрупана от работа и успях само три пъти да изгледам клипчето ти. С годините човек си прави самооценка. Установих за себе си - крайно критична съм към всичко, което аз правя, а странно защо търся положителното в другите. Защо го казвам? Амиииииии, не обичам червен цвят, Люб! И реших за първи път да си направя експеримент - да си помисля, че аз съм го направила и да си търся кусури.... Сега, да не прозвучи като обяснение в любов, защото най-мразя да галя някой по косъма. Даже и котките ми винаги насреща ги чешам 🤣, обаче...
Всичко, което правиш е с акцент върху детайла. Не мога да спра да се възхищавам на възприятието ти, на усета ти. Уфффффф, хич не ме бива по хвалбите! Амаааа, ти нали ме разбра, както казват някои тук :hihihi: !
:sbow: :sbow: :sbow:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от clock »

И аз те разбрах, Еличе :D Ама всичко е точно както го казваш :daaa:
Люб, не само вратата, цялата атмосфера на това ъгълче е уникална! :sbow:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7345
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 807 пъти
Получил благодарност: 1570 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Много сте мили, момичета! :tzeluvka: Аз пък ужасно се притеснявам, когато ми правят такива комплименти. :oops:
Еличка, че си го гледала три пъти е съвсем достатъчно :)
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Люб, ние не сме мили! Ниес Клокич сме козирог - обективни, добри и лоши, тъпчем с копитца. Просто ти си висш пилотаж!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15900
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 901 пъти
Получил благодарност: 1777 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Божкее, сега пък започнах да мечтая в червено заради магичната врата на Люб, а що си мислех, че не харесвам този цвят :hmmm ...

Пепеляш, първоначално го мислих точно така, но се оказа, че евкалипта има хладно излъчване и реших, че ако го сложа и на стените, няма да ми е много уютно, ще стане доминиращ цвят, а не искам. Дай ми още ден-два и ще показвам резултати :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”