Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Значи, Графче, точно за тези дръжки забрави :svekurva: :ufff:. Наистина са красиви, ама къде има такива? В прованса, в старите релефни, дървени кухни, на които понякога личат 2-3 слоя боя, но ДЪРВЕНИ. На нашите талашити ще стои като.... Нещо по-изчистено избери, без китки.
За цветовете на боята ти си решаваш. Средният вече отива към маслина, не евкалипт. Аз лично (ама това съм си аз, харесвам повече 1 и 3). Има още един цвят, който много добре ми стои в тази гама, но не знам как се казва, за мен е "пъпка на магнолия"...
Ще се опитам следобяд да ти потърся по-подходящи според мен дръжки и още палитри.
🤗😘
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 832 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Еличка написа: Апр 11, '19, 12:38 Значи, Графче, точно за тези дръжки забрави :svekurva: :ufff:... Нещо по-изчистено избери, без китки...
Еех, Екс ан Прованс, няма да дойдеш у дома :tyzhnoangelche: ...

Другите, които ми харесаха са графитените с бялата керамика, ама като се замислих... това бяло... нямам нищо бяло! Да бяха кремави, да се вържат с долните шкафове... месингови :hmmm: ?

Засега ще оставя настрана този сравнително дребен детайл, насъбрах сума линкове, ще му мисля нататък :arrow:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7268
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1285 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Кръгли дървени и ги боядисай като шкафа. Малко провансалска нотка за СКШ-тата. Да ти кажа, много ти е трудна задачата да съчетаеш СКШ с прованс.

п.с. Видях, че са с две дупки дръжките, неприложима ми е идеята.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 832 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Люб, СКШ как се чете :hmmm: ? Стандартен кухненски шкаф ли? Щото ако е така, моите не са стандартни. Имам точно определена дължина и съобразявайки се с нея, измислих размерите им по мой ''проект''. Тоест ако река да ги сменям, трябва да си ги поръчвам по съответния размер.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7268
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1285 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Секционен кухненски шкаф. Ама не задълбавай толкова. Просто талашитени шкафчета.

Какво ще кажеш за бледо сиви стени и син шкаф?
Изображение

Или на тези сиви стени мръсно бял шкаф и столове, а там, където ти е картината, една голяма черна дъска. Тогава можеш да смениш с черно дръжките на шкафовете.
Изображение

Продават и такова фолио, можеш да се пробваш на хладилника, докато сдаде багажа.
Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7268
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1285 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

И изобщо, много правилно си се ориентирала към графита, защото това "дърво" на кухненските шкафчета му стои много добре. Дъб ли е някакъв? Поне на снимките на такова прилича. А дъбът има една сива жилка, която се съчетава чудесно с графит и маслина.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 832 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

ljuboznatelna написа: Апр 11, '19, 14:47 Секционен кухненски шкаф. Ама не задълбавай толкова. Просто талашитени шкафчета.

:lol: :lol: :lol: :daaa:
Идеите ти са ми полезни, Люб, благодаря ти, но не спирай :nod: :daaa:

ПП. Бамбук е, но по излъчване прилича на дъба.

ППП. Накрая ще цопна и тия уебеди някъде :sgiggle: :sgiggle:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7268
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1285 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Шегуваш се, нали?
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Изображение
Хахахаха, Люб!
Ще пикна, бе, хора!
Вече се объркАх тотално, Гео, из твоята кухня. Дай да идваме поединично да готвим там, спри да ни тормозиш! Ти си леж' в спалнята с книжка!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Силвия »

Гео, аз наскоро ползвах тебеширените бои на Ани Слоун и съм много доволна - мазах без предварителна подготовка, много добро покритие и много бързо съхне, а какви цветове има :potekoha: Аз после пръсках с лак, щото бяха столове и така ми препоръчаха, иначе за финиш се слага вакса. Сложих и малко патина :D Човекът в магазина си беше направил с тези бои и шаблони плочките на пода, изглеждаха страхотно, според мен :D
Някой да не си помисли, че това е реклама :lol:

Тая черната дъска четох някъде, че е боя и тя.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”