Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1079
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Оля »

Другия фотьойл и една табуретка

Изображение
Табуретката преди

Изображение
И след

Изображение

Изображение
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1464
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от vanina_g »

:potekoha: Оля, тази табуретка ... ми направо се влюбих :slove:
И аз искам такаваааа :cry:
И креслото е много хубаво, даже повече ми харесва от предишното, дето си показала :daaa:
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от lenuza73 »

Майкооо мила :potekoha: страхотни са Оля...особенно табуретчето..и като си представя ,че хвърлих два такива фотьойла :ufff: сега ме е яд..можех да ги претапицирам,ама що се сещам чак сега
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1079
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Оля »

Доста хора наистина ги хвърлят и затова съм напълнила два гаража с такива боклуци и все се намирам на работа ;)
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от shoshy »

Табуретката е :potekoha: :potekoha: и креслото, също. Край нас нищо, дори подобно, не изхвърлят :hmmmmmm: .
Оля, ако имаш подобна табуретка в повече - кандидат съм за покупка.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7664
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2203 пъти
Получил благодарност: 1229 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от pepelqshka71 »

Лелеее, тази табуретка как ще ми пасне пред камината. Влюбих се тотално в нея. Почвам да ръшкам из чичко гугъл за такава или подобна. Оля, браво за труда. Получава ти се :tzeluvka:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10110
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 367 пъти
Получил благодарност: 1029 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от МГХ »

pepelqshka71 написа: Яну 28, '19, 22:03 Лелеее, тази табуретка как ще ми пасне пред камината. Влюбих се тотално в нея. Почвам да ръшкам из чичко гугъл за такава или подобна. Оля, браво за труда. Получава ти се :tzeluvka:
Ако намериш свиркай. :daaa: :hihihi:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 857 пъти
Получил благодарност: 1717 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Девойки, членувам в една група за преправяне на мебели във фейса. Не е нещо кой знае како, но чат-пат има невероятни попадения. Скоро една мацка показа стрррахоооотно кресло, ей така се почувствах Изображение... Чакам я да ми отговори дали мога да кача снимките ѝ тук, много се надявам да ми разреши и да видите колко яка идея е реализирала. Пък и да побутна темата, че хвана паяжина :mrgreen:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 199 пъти
Получил благодарност: 386 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от zeleno »

даааааааааа
ако имах гараж и моят щеше да е пълен
бях прибрала от боклука точно два фотьойла с абсолютно същата фаца и една табуретка към тях / за втората просто не се преборих с ММ да мъкне и тея / , табуретката си имаше същите такива извити подлакътници като на креслото , и крачетата са много елегантно извити
с яки пружини , изхвърлени просто защото са омръзнали , а не защото не стават
та седяха , седяха на една тераса и когато започнаха да санират блока всичко трябваше да се разчисти
въздъхххх
много са кипри , Оля
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 857 пъти
Получил благодарност: 1717 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Получих разрешение за публикуване, ето и ЛИНК към албума на Светлозара Панайотова във фейсбук. Но за хората, които не се подвизават в тази социална мрежа, ще ги постна с разясненията ѝ.

Ето как е изглеждало креслото първоначално. Датирано е около 1850-70г., било е претапицирано веднъж, тя го обновява отново.

Изображение

Оттук нататък ще цитирам нейните обяснения :arrow:

Свалих старата кожена тапицерия и пълнежа (с маска!), много прах се трупа за 150 години:)

Изображение

Изшкурих на ръка всичко - нямам снимка:)
Купих си любителски минишлайф за дърворезба, по стола има и такава, макар и малко и да не се вижда по снимките. Мисля, че и дърворезбоването почна да ме увлича:) Нараняванията пооправих с кит. Цветът подсилих с байц, отгоре го обтрих със зехтин. Накрая запечатах с матов лак. За начинаещ дърводелец съм доволна от постигнатия резултат.


Изображение

Всъщност всичко започна от онова малко листче, надраскано в обедната почивка (ако изобщо се вижда:)), малко го поуголемих, демек стана проект и почнах да режа стари дънки и да ги съединявам, подобно на проекта

Изображение

И направих новата седалка (то си беше направо мъчение). Като основа ползвах старата, която беше изтърбушена и с гъши пух. Уших новата калъфка и подпълних с нов пух - става ад от пухчета и прах, които събирах поне още месец. Задължително с маска!

Изображение

същност "дамаската" я уших преди да сваля старата тапицерия, защото тапицирането не ми е силната страна

Изображение

още дамаски, има и вътрешни, и външни страници, и подлакътници

Изображение

Тапицирано с много усилия, връзката между гърба и страниците ми разказа играта! Тапицирах с електрически такер, всеки кламер съм го сменяла поне по 2 пъти..., но вече знам, че за следващ подобен фотьойл ми трябва такер с дълъг накрайник и компресор за сгъстен въздух - така се достига до дълбоките места

Изображение

Сега изглежда вече така

Изображение

И гърбът. Остана да скрия кламерите. Ще го направя с текстилен ширит, който ще получа след ден-два и ще трябва да залепя с пистолет. Надявам се да не го съсипя, не съм лепила така до сега. Започнах начинанието по Великден миналата година. За предстоящия Великден трябва да е напълно готов. Опитах се (освен да се похваля:)) да напиша стъпките, които минах, за да са от полза за други като мен и да им спести малко време. На мен ми беше много трудно с тапицерската част и осъзнавам, че се надцених и започнах с много сложен за мен стол.

Изображение

///////////////////////////////////////

Това е. Не знам на вас, но на мен не просто ми хареса, а изпитах на секундата неистово желание да сътворя подобна красота. На следващата си дадох сметка, че не бих могла да се справя нито с пачуърка, нито с тапицирането, тъй като никаква ме няма с изпипването, а такова нещо задължително трябва да се изпипа. Но пък си помечтах... :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”