Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
stef
Виенско кафе
Мнения: 409
Регистриран на: Яну 4, '14, 17:20
Местоположение: Пловдив

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от stef »

Аз, умишлено състарявам дървесината с оцет и метална вата, за да постигна подобен ефект!
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1075
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от Оля »

За ефект на състаряване правя следното: слагам парче асфалт в буркан, допълвам с АМБ разстворител и изчаквам малко да се разствори. След това с парцал или гъба го нанасям на гредата :dovolen:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от ljuboznatelna »

Това сигурно има и някакви други свойства, освен декоративни. Нещо като мазането с изгоряло масло?
Аз съм състарявала с ръждиви железа, накиснати в разтвор на син камък, колкото по-дълго , толкова по-добре. Но дървото се оцветява различно - зависи какъв вид е, колко е старо, колко е стояло на слънце. Чамът варира от сиво до кафяво, различна степен на оцветяване. Обаче нов дъб ми става направо черен. На стар не съм пробвала, той е много хубаво канелено оцветен от годините.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от Margaritenia »

Понеже наближава Коледа, в същото време коледната украса, ако е хубава е доста скъпа, а ако е на нормална цена, често е зле изработена...та ето една идея за украса, много лесна и бърза за изработка, стига да имаш нагряващ пистолет за силикон, малко стари листа хартия, някоя изостанала панделка от букет и парче картон от кашон или изрязано дъно на бутилка от минерална вода:

Изображение

Изображение

Идеята е от тук:
https://christinasadventures.com/rolled ... ge-wreath/
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Deleted User 5091

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от Deleted User 5091 »

Направих си семпла хербария и веднагически си украсих една стена на банята :dovolen:
Изображение
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от vanina_g »

mija, много хубаво е станало! Може още две примерно с подобни рамки да станат три на стената, ако има място де ...
Аз поне така си ги представям и си ги мисля за при мене тези хербарии от доста време, но засега само си ги представям... :angelche:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от Еличка »

Ако някой има идея с какво да се залепят камъчета, за да си направя подобни красотички, нека сподели :dovolen:
Изображение
image ru
Снимката е от Pinterest
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от Еличка »

Сигурна съм единственото в това, че с топъл силикон няма да стане. Ползвам го за много неща, но не трябва да има достъп с вода след това, отлепва се. А мисля (ако въобще ги направя :lol:) да оставя къщичките някъде навън...
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 149 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от marka »

Предполагам, че с теракол ще стане. Красиви са, но се чудя от какво са оформени къщичките :hmmm:, защото камъчатата са само облицовка доколкото виждам.
Ето друга къщичка в градината.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”