Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Силвия
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: вт юни 04, 2013 8:27 pm
x 22

вт май 14, 2019 8:35 am

Тази снимка ме подсети, че продават такива самозалепващи пластмасови плочки (или каквото там се нарича) водоустойчиви. Аз правих покрива на къщичката за птици с такива, за 2-3 години доста се амортизираха, но тя е непрекъснато на дъжд, пек, сняг и минус. Иначе изглежда подобно :D Сега виждам, че са и доста мръсни вече, не съм се сетила да ги лъскам :lol:
Спойлер
Покажи
Изображение
1 x
Потребителски аватар
scleri
Баш кафе майстор
Регистриран: съб юли 10, 2010 1:14 pm
x 210
x 653

вт май 14, 2019 8:37 am

Havga, металния варел можеш да го скриеш по много начини. Най-лесно и бързо ще стане ако вземеш едно парче грубо, дебело, конопено въже, и го увиеш около варела. По-добрия вариант е с няколко различни по цвят въжета да се оплете мрежа около варела. В нета можеш да намериш много такива примери, включително и клипчета как се прави. Аз обаче на твое място бих го махнал въобще.
Права си че големите кашпи са прекалено скъпи. В магазините за строителни материали се предлагат едни големи, дълбоки корита. /Като казвам големи приблизително метър и нещо дълги, и над половин метър широки и дълбоки. / Майсторите разбъркват в тях бетон там където по обикновения начин не става. Тези корита струват буквално по няколко лева защото са изработени от груба пластмаса. Това корито може да се скрие в една красиво дървено сандъче. Можеш сама да си го сковеш / тук сте се събрали майсторки дето слагат в джоба си някои професионалисти / Ако не ти се занимава може и майстор да ти го направи. Може сандъчето да е комбинирано с пейка, или с етажерка за други саксии. Изобщо варианти много. Важното е че обема на скритото в него пластмасово корито е достатъчно голям за да се чувстват комфортно корените на розата, без да е прекалено дълбоко и да стърчи над останалите кашпи.
0 x
Силвия
Кафеджия/Кафеджийка
x 22

вт май 14, 2019 8:43 am

Склери, виж във въпросите разни и разнообразни дали може да удариш едно рамо :angelche: Грийни е писала, но и така не мога да го намеря :snif:
0 x
Потребителски аватар
Havga
Кана кафе
Регистриран: нед юни 17, 2018 11:00 am
x 294
x 642

вт май 14, 2019 3:03 pm

Силвия написа:
вт май 14, 2019 8:35 am
Тази снимка ме подсети, че продават такива самозалепващи пластмасови плочки (или каквото там се нарича) водоустойчиви. Аз правих покрива на къщичката за птици с такива, за 2-3 години доста се амортизираха, но тя е непрекъснато на дъжд, пек, сняг и минус. Иначе изглежда подобно :D Сега виждам, че са и доста мръсни вече, не съм се сетила да ги лъскам :lol:
Спойлер
Покажи
Изображение
Силве, и аз се спрях на такъв вариант, но за момента намирам само стикери и то в малко разцветки. Пластмасови самозалепващи плочки не съм виждала до момента. Ако помниш от къде си ги купила..
0 x
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Потребителски аватар
Havga
Кана кафе
x 294
x 642

вт май 14, 2019 4:06 pm

Докато се върна и то редактирането отишло.
Благодаря ви, че отделяте толкова внимание на моя варел! :liubov:
0 x
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Силвия
Кафеджия/Кафеджийка
x 22

вт май 14, 2019 6:55 pm

В Бриколаж беше, ама както казах преди 2-3 години. Ако имам път натам скоро ще хвърля едно око или ще питам :dovolen:
Ама ние с Люб и така го харесваме :D
2 x
Потребителски аватар
liubami
Кана кафе
Регистриран: пет яну 11, 2013 1:08 pm
x 88
x 117

вт май 14, 2019 11:35 pm

Червен си го остави, прекрасен е така, с разни плочки само ще го окепазиш :tzeluvka:
1 x
https://flickr.com/photos/[email protected] ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Потребителски аватар
сюзан
Баш кафе майстор
Регистриран: чет юни 12, 2014 10:56 am
x 445
x 662

ср май 15, 2019 5:30 am

И аз го харесвам червен. Наистина е страхотен акцент.
Имам един такъв варел, жълт, с олющена боя. Ще взема да го боядисам и аз червен или син и ще посадя някоя роза. Само, не ръждясва ли това чудо се питам.
1 x
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Потребителски аватар
Havga
Кана кафе
x 294
x 642

ср май 15, 2019 3:19 pm

Ръждясва, поне моя, хем вътре беше с нещо като тефлоново покрите - Шелска му работа, но пък няма да се налага да слагаш зелен камък или хелатно желязо . :D
Добре оставям за сега. Може да лепна някое друго стикерче, чe съм обещала на дететf.
Между другото, в амазон и ибей намерих мозайки на килограм. Казвам го в случай, че някой реши да прави разни красоти от мозайки.
Вреоятно другия месец ще поръчам за проба.
1 x
Потребителски аватар
Havga
Кана кафе
x 294
x 642

съб май 18, 2019 4:51 pm

:D Ето това измъдрихме с детето, лесно и най-вече отстранимо.
Изображение

Изображение
11 x
Потребителски аватар
calico
Наркоман
Регистриран: ср дек 02, 2009 3:41 pm
x 539
x 894

вт май 21, 2019 7:24 pm

супер е, остави го така
1 x
........................
-Вы кто?
-Добрая фея