Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от dar »

Златни ръце имате, момичета! Прекрасни неща сте сътворили. Никога не съм се занимавала с реставрация, декупаж и др., защото не мога да рисувам и нямам фантазия.Сега обаче, понеже нямам работа по двора и оня ден съм купила едно дървено столче- бяло се чудя дали да не се опитам нещо да сътворя :hmmm: Ще по прочета малко какво ми е необходимо и ....ако не стане хубаво поне ще може да се сяда на него, защото няма да го разглобявам :lol:
Още веднъж поклон пред талантите ви :gush:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от venetka70 »

Аз пък като се прибера на село / към края на месеца /ще ви снимам едни стари столове, дето майка ми реши да ги изхвърли. Замени ги с невероятни .... "кютюци", ама нови.
Не можах да изляза на глава с нея. Тъй като аз нямам време, с две леви ръце съм, пък и няма къде да ги слагам ви ги предлагам за нови творчески вдъхновения върху тях.
Има и едно такова .... сборно нещо, с чекмедженца. На тях дето пише, сол, пипер и т.н.
Много искам да го направя на нещо, ама си нямам идея на какво. Ще ви го покажа и него.
Сещам се, че на тавана имаше някакви делви, стара ютия / от ония с въглените вътре/.
Ще взема да ги измъкна, да ги наснимам и който иска да му ги пратя.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

И сега до края на месеца ще гадаеме и тръпнеме в очакване, Вени :sooo: :swonder:... :shappy:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от venetka70 »

Гео, граф написа:И сега до края на месеца ще гадаеме и тръпнеме в очакване, Вени :sooo: :swonder:... :shappy:
Ами Гео, по-бързо няма как да го направя.
Няма кой да се катери на тавана и да снима. Пък и това нали е най-хубавото, очакването... или се лъжа??
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Напълно си права, Вени :daaa: ! Преди време в подписа ми стоеше изречение от сорта на ''и пътуването е хубаво, и пристигането доставя радост''. Така че никак не се притеснявай, аз само маркирах интереса си 8-)
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от МГХ »

Божее, какви тавани имат хората. :lol:
venetka70 , той цяло богатство твоя селски таван :daaa:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от venetka70 »

МГХ написа:Божее, какви тавани имат хората. :lol:
venetka70 , той цяло богатство твоя селски таван :daaa:
Аааа, на леля е още по-голямо богатство, но от години не съм се качвала на него и не помня детайлно какво имаше.
Ще взема и него да го преровя и да я убедя да предаде някои стари вещи за реставрация и повторна употреба.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Ах, Вени! Не бързай да се разделяш със скъпоценни неща! Особено такива, които те радват и имат сантиментална стойност!
А иначе ще си намерят бързо нов дом :liubov2: тук сме достатъчно вехтошарите :mrgreen:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от venetka70 »

Еличка написа:Ах, Вени! Не бързай да се разделяш със скъпоценни неща! Особено такива, които те радват и имат сантиментална стойност!
А иначе ще си намерят бързо нов дом :liubov2: тук сме достатъчно вехтошарите :mrgreen:
Еличка, не бързам.
Просто вещите престояват десетилетия на таван, а считам, че трябва да им се даде шанс за втори живот.
И тъй като аз не мога да им дам такъв е по-добре да са при подходящите хора. Въпрос на личност разбиране.
Мечтая си някога да имам възможност за друг дом, в който да имам подобни вещи, но в момента съм в къща тип кубче, урбанистичен стил и нищо не се вписва от старите вещи.
Разбира се, пазя разни неща от сантименталност, но и те са в кашони и само по някога ги отварям.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 587 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от greeneyed »

vanina_g написа:Да покажа какво си сглобихме, като вали и не може навънка...
Закачалка с огледало и поличка:
Изображение
Обаче нещо постничко ми се вижда и трябва да го разкрася някакси :hmmm:
Хрумва ли ви нещо :?:
Като сложите на полицата и закачите на 2те закачалки разни неща няма да остане много от огледалото. Колкото до украсяването- зависи какви са останалите мебели - бели, лакирани кафяви , на каква повърхност ще се монтира ...
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”