Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Силвия »

Аз не виждам снимките на Грийни :snif:
Люб, за пореден път ти се възхищавам на ръцете и търпението :shock: нашата каруца също е за ремонт вече, да взема да те поканя, а :angelche: :lol:
Вратата я помня откакто я видях за пръв път :liubov2: Много искам и аз подобна врата, но както каза не се намират лесно неща вече
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Ако е захабена колкото моята, ще трябва да е за седмица :lol: Но ако мога да помогна със съвет и събран снимков материал - на драго сърце!
mj77
Кафе с мляко
Мнения: 298
Регистриран на: Фев 8, '16, 14:32
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от mj77 »

mariyanag написа: С какво се спира стареенето на дървото - например на вратата - там, където вече има гнилост и ронене?
Преди време попаднах на този препарат-https://gubra-bg.com/vtvrditel-za-drvo- ... -drvo.html.Не съм го ползвала
Прекрасни неща има в темата.Поздравления! :tzvetentze:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от greeneyed »

Пускам снимките отново, img share продължава да не работи

По Коледната ваканция майсторихме с Калоян къщичка. Не бих казала, че му беше кой знае колко интересно, може би трябва да направим нещо по-лесно, да участва повече той. :hmmm: Тя не е завършена, ама ще я покажа дотук.

Изображение

Тук не съм решила как ще се облицова тази фасада.

Изображение

Изображение

Вчера сглобих рафтчета за подправки, сега ще търся еднакви бурканчета за трите лавици.

Изображение

А това една огромна саксия, която облякох с шарени плочки. Може би ще има ацер в нея.

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
denitsavm

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от denitsavm »

Гриини :ieeee: :daaa:

За бурканчетата - тия квадратните са много удобни, защото са квадратни и пестят място :daaa: , декупажирай им капачките, или пък ги облепи с плат, направи им етикетчета и ще станат еднакви и стилни. Ето как с етикети за бурканчета - http://knickoftime.net/2015/03/image-tr ... glass.html" onclick="window.open(this.href);return false;, или пиши в ю-тюб Image Transfer on Glass и ще ти излезнат и на клипчета, това с тиксото е мнооого лесно и бързо :nod: изпробвано при мен трае вече 2 години и няма намерение да се отлепя, въпреки, че съм мързелива и го мия в миялната /уточнявам - боядисах буркана в бяло, после залепих лепенката с трансфера, след първото миене в миялната боята падна, остана само под лепенката, и сега си е прозрачен буркан с бял етикет ;) , аз даже повече го харесвам :dovolen: /
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от greeneyed »

Дени, пробвах трансфера на надписите, от 2рия път стана, обаче тиксото ми се вижда с твърде малко останало по него лепило, може би трябва да се положи ново лепило. Аз направих още един рафт, станаха много бурканчета и може би ще ги надпиша директно с перманентен маркер. :hmmm: Много съм доволна, всичко ми е на една ръка разстояние.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Силвия »

Грийни, голям си сръчко :dovolen: дай да видим резултата с бурканчетата. Аз съм правила такъв трансфер на дърво, обаче с лепило и стана добре. Това с тиксото нещо не ми стана много ясно.
Довърши ли къщата :?:
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от vanina_g »

Да покажа какво си сглобихме, като вали и не може навънка...
Закачалка с огледало и поличка:
Изображение
и отзад - закрепихме го оледалото - с улейчета в дървото и с елементите от пластмасовата рамка от която го свалих:
Изображение
Обаче нещо постничко ми се вижда и трябва да го разкрася някакси :hmmm:
Хрумва ли ви нещо :?:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от greeneyed »

Силве :liubov: , сродни души сме! Рафтчетата ще ги снимам по-късно, ще ги покажа, как иначе? ;) Къщата е позавършена, няма основа, не съм я измислила още.Те, хубавите работи стават бавно . 8-) Сега ми се прави една помощна масичка, наличната ми я взеха и аз само това чаках . :lol: Ти не си ли майсторила нещо в последно време? Много ми е драго като светне тази тема.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Силвия »

Не съм Грийни, спя зимен сън :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”