Пречистване на въздуха вкъщи?

Аватар
DamianaP
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Мар 13, '19, 13:01

Пречистване на въздуха вкъщи?

Мнение от DamianaP »

Здравейте, мили мами. Аз отскоро съм в тази роля на едно прекрасно едно-годишно слънчице. Пиша тази тема с цел да ви попитам пречиствате ли въздуха вкъщи по някакъв начин, тъй като обмислям закупуването на такъв уред. Смятате ли че е необходим и че върши добра работа? Някак си сред всичкия този замърсен въздух в милата ни столица ми се иска, ако мога да се погрижа поне за този вкъщи. Благодаря предварително!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1509 пъти

Re: Пречистване на въздуха вкъщи?

Мнение от Гео, граф »

Здравей, Дамяна :tzvetentze: !

Ъъм, да ти кажа честно, тук мамите са доста малък процент, преобладават младите работещи баби, които вече са попрескочили фертилна възраст. Споменавам факта, за да не се почувстваш пренебрегната и разочарована, ако не получиш адекватен отговор. Когато децата ми бяха малки, комбината Кремиковци бълваше с всичките си стотин комина, сума производства произвеждаха не само каквото там са произвеждали, но и доста пушеци, газове и какво ли не. Тогава нямаше подвижни станции за наблюдение на замърсяванията, нямаше интерактивни карти на замърсяването на въздуха в реално време, нямаше европейски индекс за качеството на въздуха и все ми се струва, че положението май беше по-зле, отколкото е сега. Но, да, има смисъл да се притесняваш и да се грижиш за въздуха, който диша детето ти. Дано някой има повече информация :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5507
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1486 пъти
Получил благодарност: 1446 пъти

Re: Пречистване на въздуха вкъщи?

Мнение от Тутти »

От 1994 г. имаме допълнителен аксесоар към една прахосмукачка, който пречиства въздуха доста успешно. Все още е в изправност. Във водата остават видимо фини частици, така че върши работа. Мисля, че има смисъл да се инвестира в такъв уред. Взимала съм и йонизатор, също имаше ефект.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Пречистване на въздуха вкъщи?

Мнение от ln_none »

Аз съм мама само на котки, но предвид тематиката на форума ще се осмеля да споделя, че из нета са ми се мяркали доста статии за стайни растения, пречистващи въздуха.
Martinka
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Мар 15, '19, 10:06

Re: Пречистване на въздуха вкъщи?

Мнение от Martinka »

Здравей Дамяна,
Напълно подкрепям решението на хората да пречистват въздуха вкъщи! Не много хора осъзнават, че все пак храната, която ядем и въздуха, който дишаме са основни фактори за здравословното ни състояние. Не бях на това мнение допреди година. Тогава обзавеждахме стаята на малката от сайта на Патиланци и тогава съвсем случайно попаднах на този тип уреди. Прочетох и аз доста мнения в интернет, тъй като в началото бях доста скептично настроена, но все пак реших, че здравето на детето ми е на първо място, а и моето и на съпруга ми естествено и реших да пробвам. И съм много радостна , че го направих, защото определено има голяма разлика в момента, а и някак помогна и да решим проблема с влагата вкъщи. В сайта имаха голямо разнообразие от продукти за почистване на въздуха, но от магазина ми препоръчаха този като най-добър вариант спрямо и цената, която можех да си позволя и въпреки това останах много доволна. Можеш да разгледаш уредите им тук.
Публикувай отговор

Обратно към “За децата, духа и свободата”