И нека всеки ден да бъде чудо...

Публикувай отговор
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от Moria »

Кой ден сме днес?
Гледах малко от новогодишните програми, но достатъчно, за да забележа, че всички телевизии се опитваха да подклаждат НОВОгодишно настроение със стари плоски вицове и смешки. Покрай ушите ми мина поредния:
На въпроса: Кой ден сме днес ?, блондинка отговаря: Ами как кой?! Днес!
Много смешно. :mrgreen:
Ама не е. Блондинката този път уцели дЕсетката като даде най-правилния отговор.

Ако вече сте ме заподозрели в привърженик на разните учения, течения , психодинамики и пр. спасители на нашите души от стреса , които твърдят, че най-важният ден е Днес, познахте. Признавам си така е.
Това е урока, който преговарям. Че Днес е денят да бъдем.
Да бъдем с хората, които обичаме, да бъдем грижовни и добри към нас самите, да бъдем себе си.
Защото това е единствения ден, в който можем.
Вчера може да е прекрасен спомен или болезнено минало, а утре- страх или надежда за бъдещето.
Но имам само днес.
Днес е денят, в който мога да се зарадвам или ядосам на нещо, да сготвя, да си сложа парфюм, да посадя цвете . И да го споделя в съответната WWW- тема. ;)

Днес е Богоявление-денят на Божието откровение.
Тази нощ небето се отвори, какво си пожелахте?
Вярвате ли в божественото откровение и чудесата? (Да ме прощават атеистите във форума. Атеизмът е хубаво нещо, задължителен и необходим етап. Аз вече съм го минала, но това не означава, че не уважавам вашето мнение и че няма да го чуя :daaa: .)

Да забравим за горящата къпина и гласа от небето.
Питам вярвате ли, че можете да откриете божественото откровение и чудото в простите неща около вас-усмивката на вашето дете или някой случаен непознат,или в аромата на супата, която ще сготвите днес или в сделката, която ще успеете да сключите, или...

Годината е пред нас – чисто нова, неупотребявана. И без гаранция. Толкова много дни…

Споделяте ли това, че : „Не можем да си позволим да отхвърлим зад себе си и един единствен с нищо незабележителен ден , без да се насладим на чудото му. Трябва да се стремим да открием и оценим истинските мигове на щастие , които всеки един ден ни предлага” (Сара Б. Бреднах).
:liubov:
Изображение
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от lila »

Блондинките му разбираме, Мориа :lol: Няма обикновени дни. Наложи ми се да го осъзная и не по лесния начин. Вероятно няма лесен начин. Затова понякога ме питат посред бял ден - "абе ти да не си пила нещо?" :lol: И всеки ден си намирам по едно малко чудо, понякога повече :tzvetentze:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от Blue sky »

ВЯРВАМ :nod:
Мория, великолепна тема, и точно днес ми дойде като откровение.
Защото новата година за мен започна твърде неприятно и всъщност, точно днес, на този прекрасен празник, ще имам нужда от всичката морална подкрепа, която мога да събера, за нещо крайно неприятно и тежко за мен, нещо, за което ходих вчера и се молих в Храма.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от Moria »

Blue sky написа:..., ще имам нужда от всичката морална подкрепа, която мога да събера, за нещо крайно неприятно и тежко за мен, нещо, за което ходих вчера и се молих в Храма.
Блу, вярвам в силата на молитвата независимо от мястото и времето,вярвам, че небето е отворено, винаги, когато са отворени сърцата ни. Имаш моята молитвена подкрепа Днес. :liubov:
Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от Blue sky »

Благодаря ти и за подкрепата и за темата.
написах горното в момент на слабост, провокирана от темата, после ме хвана страшен яд на себе си, че ви занимавам с проблемите си, мразя да съм слаба :evil: , а после, като по чудо, докато си размишлявах по въпроса, мисълта ми се промени и някак можах да погледна на нещата по друг начин и да осъзная че излишно драматизирам и не е станало нищо, което да е болка за умиране. Така че, сега чувствам нещата много по-ведро и се усещам по-силна, така че, благодаря отново :liubov: :tzvetentze: :liubov2:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от bouquet »

Блу, много е хубаво че си успяла толкова бързо да се организираш и да видиш нещата от друг ъгъл. Само не съм съгласна да мислиш, че ни занимаваш с проблемите си. Те са част от ежедневието и ако ги прикриваме просто няма да е честно. А никой с нищо не може да ни занимава, ако ние не позволим това да се случи. Стискам ти палци :stiskam: С теб съм :tzeluvka:
Търся добри хора
Аватар
mal4o_vasil4o
Кана кафе
Мнения: 569
Регистриран на: Дек 2, '09, 17:26

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от mal4o_vasil4o »

Блу,и аз стискам палци с две ръце всичко да е по-лесно преодолимо,отколкото си мислиш.Ако сме вечно писимистични и угрижени дали ще ни остава време да мислим за ведри и прекрасни неща.Преди малко ми беше едно убито и скучно,чудих се какво да правя.Сега обаче отивам да се занимавам с нещо любимо,после ще си взема детето от градина и деня ми отново станал чудесен.Нямам търпение да ми се усмихне,да ми разкаже какво е ставало днес,да си го гушна.Това са нещата ДНЕС,както и всеки друг ден.Рядко се отчайвам и изпадам в тежки състояния.Откакто мама почина се научих да ценя времето,дните и изобщо живота си,колкото и да е тежък.И вече три-четири години успявам някак,боря се докрай.Кураж,приятели :tzeluvka:
Изображение
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от Moria »

Кой ден сме днес?
Ами как кой!? Иванов! :D
Йоан, Джон, Ян, Хуан, Йоханес, Джовани, Йован, Калоян…
Да са ни живи и здрави.
От кал да е, Иван да е.
Само дето всички сме от кал направени.
Е, хайде от глина, ако така по-ви се харесва. ;)
Но душите ни не са.
Знам, че днес всеки от вас ще се постарае да поздрави своя Иван (роднина, приятел, колега) и ще го накара да се почувства специален, защото това е неговия ден.
Приканвам ви обаче днес дори да не носите това богопомазано име да празнувате и себе си. Зарадвайте себе си с нещо, вярвам знаете как. :daaa:
Аз ще си направя подарък. Нова книга , дреха или парфюм биха ми донесли голяма радост, но се иска и малко по-голям финансов ресурс. Това сега не бива да е проблем. Тази година съм решила да бъде година на малките неща. Вече знам, че и те могат да ни доставят голяма радост. Още не съм си измислила подаръка, но вярвам, че като го видя, ще си го позная. :liubov:
За всички една наздравица
http://www.vbox7.com/play:55c8eff6&al=1&vid=
Изображение
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от 5ia »

Мори, от тези неща, които писа вчера и днес, взе да ми става едно позитивно..... А като ти казвам, че ми действаш положително, все не ми вярваш :liubov:
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от mucunka »

За всички Иваанки и Ивановци
" onclick="window.open(this.href);return false;
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Публикувай отговор

Обратно към “За децата, духа и свободата”