И нека всеки ден да бъде чудо...

Публикувай отговор
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от nikolica »

Мориа, това е за теб
Изображение
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от Moria »

Ники, :tzeluvka:
Изображение
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от Moria »

Когато слънцето изгрее над планината,
а нощта избяга,
това е нов ден,
това е нов път.

Джордж Бейкър - Една гълъбица бяла
http://vbox7.com/play:de35bf93

Верно е – израстанли сме с нея , рипкали сме да танцуваме. ( е някои от нас ;) ).
Аз обаче никога не бях се заслушвала в текста. До тази сутрин.
А защо се сетих точно днес за нея?

Ами не станах навреме и понеделника започна на тъгъдък. Изнервящо, та чак креснах на детето да се оправя по-бързо. Хем съм си обещала да избягвам изрази от сорта на : нямаме време, закъсняваме, побързай и пр. :eeeh:
Пристигнахме навреме разбира се.
Но дори след като си изпих кафето в барчето напрежението беше си останало в мен и така тръгнах на работа. По пътя към спирката зад гърба ми прелетя едно бяло гълъбче и кацна недалеч от мен.
Видът на ей това гълъбче оправи всичко.
Винаги гълъбите (когато успея да ги забележа, разбира се) ми напомнят, че преди всичко имам нужда от личен душевен мир.

Преди доста години имах една случка. Пристигнах на варненската гара, а там трябваше да ме посрещне моя мъж. Той обаче закъсня и аз изпаднах в паника, ама паника ви казвам. Бях си внушила някак че имам основания да се безпокоя, че нещо му се е случило. Отгоре на всичкото слязох от влака само с някакви джобни, даже пари за обратен билет нямах.
И точно тогава чух едно тихо вътрешно гласче :" погледнете на небесните птици...".
Спрях да се озъртам уплашено в навалицата и погледнах към покрива на гарата, а там - много гълъби. Само това ми беше достатъчно да се успокоя. Дори незнам как. Просто ги гледах и цялото напрежение се смъкна от мен. Имах мир.
Та оттогава гълъбчетата са ми символ на моя личен мир. Не на пацифизма. :hihihi:
Ако някой от вас днес е връхлетян от някакво безпокойство, може просто да се огледа дали наоколо не прелита птица. Само за да приеме частица от нейното безгрижие. :liubov:
Изображение
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от nikolica »

Мория, с разказа си ми напомни един сън. Малко преди да почине баща ми го сънувах - той си лежеше и изведнъж над него излетя гълъб, а надолу падна парченце хляб. Оттогава като ми остане хляб го оставям на перваза, особено през зимата, за птичките.
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от Moria »

Ники, а пък ти ми напомни, че тази зима забравям да оставям хляб на перваза. :oops: Преди и аз го правех.
Изображение
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от ida_ili64 »

Днес надникнах тук...и ми стана топло...човешко!Благодаря ви Мориа,Нинка! :tzvetentze:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от Moria »

И днес малко орнитология. ;)
Мисля си за ония малки сиви рошльовци, които подскачат наоколо и зимата студуват заедно с нас.Врабчетата. Те пък понякога ми напомнят че съм скъпоценна. И вие също сте скъпоценни. :daaa: Ама има ли нужда въобще да ви го напомням. :oops:

Не се ли продават две врабчета за един асарий? И пак нито едно от тях няма да падне на земята без волята на вашия Отец. А вам и космите на главата са преброени.
Не бойте се прочее, вие сте много по-скъпи от врабчетата.”
Мат. 10:29-31

Тоя асарий е някаква древна парична единица. Не мога сега да ви го превалутирам в левове или евро. Но по смисъла на текста разбирам, че врабчетата са се продавали в “магазин за 1 лв”, за жълти стотинки. :mrgreen:
Ако някой е искал да си купи врабче, за да си сготви супа, ще е трябвало да чака врабчето по волята на създателя да „падне на земята”.

Е, ако днес ви се случи да „паднете” и някой иска да ви „изяде” , не бойте се, вие сте скъпоценни. В нечии очи. Вие си знаете в кои. :liubov:

П.с. Сатори, вчера мернах подписа ти. Направо ме разби.
Абе все по-друго си е да те изядат от голямо уважение. :hihihi:

Ах, този Висоцки! :liubov:
Специално за теб поздрав с любимата ми песен
Кони Привередливые
Изображение
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от Satori »

Мда, то и да не го уважават твърде много човек :mrgreen:

Благодаря за поздрава. Едно от любимите ми състояния. :tzvetentze:
mama_li

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от mama_li »

Мори, това е една от темите, които задължително отварям в редките моменти, когато успея да стигна до форума.
Благодаря за всичко написано тук! :tzvetentze:
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от Moria »

mama_li :liubov2:


Амааа, ха.
Днес ще ви разочаровам сигурно , защото само ще дам няколко значения на името Мория. :twisted:

• Moria - [гр. Топа, глупост,] от психологията: вманиачен , склонност за празно бърборене, за разказва истории и шеги, особено неприлично.
• Moria - (на гръцки: топа глупост) психично разстройство, характеризиращо се с повишено настроение към безгрижие, глупост, склонна към неподходящи и груби шеги, пакости, (някъкъв медицински речник)
• Moria – лоша болест, чума, епидемия (фолклорен. речник)
И като имате предвид , че Мория по Толкин на езика на ония джудженца значи черна дупка, абе внимавайте като общувате с мен. ;)

Преди хората много са внимавали като дават име на детето , защото са вярвали, че името определя характера и съдбата му.
Ей ма на, аз не съм взела това нАвпредвид , когато в фпланет се кръстих Мория. :eeeh:

Божее, сега видях, че имало и група Мория. Поздрав за любителите на черни метали.
http://vbox7.com/play:83ce9a84#commentTop

А за останалите ( вкл. и гостите)
Love is blue
:liubov:

Бел. Композицитята "Любовта е синя на цвят" е аранжирана през 1968 от френския композитор Пол Мориа . Тази музикална пиеса би всички рекорди във Франция и в продължение на 7 години e на първо място в хит парада в САЩ.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “За децата, духа и свободата”