И нека всеки ден да бъде чудо...

Публикувай отговор
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от dora »

Благодаря ви милички от сърце. :liubov:
Умирам от страх от това ,което предстои .
Вярвам ,че всичко ще е наред накрая ,но.... страх си ме е .
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
dal

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от dal »

Доре , то сигурно си знаете какво и що е , само искам да кажа без да съм чела цялата тема , че да се страхуваш е човешко , ама мисълта за доброто и предстоящото светло развитие прави чудеса...
Мисълта е като рецепта към съдбата -пишете правилните рецепти и горе главата , всичко ще се нареди и ще е както трябва. Пише ти го умерен песимист , та повярвай му....
Късмет :stiskam:
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от цеци »

Доренце,ще направим чудото...заедно !!! :stiskam: :stiskam: :stiskam:
За теб :
Мюсюлмански дервиш пътувал през пустинята и стигнал оазис – селище, наречено Пясъчните хълмове. Като търсел място за почивка, бил насочен към дома на богатия Шахир, чиито богатства надхвърляли тези на съседа му Хадад. Като престоял няколко дни в дома му, сбогувайки се му казал: “Благодари на бога, че си толкова добре”. – Ама дервиш, не се подмамвай от очевидното. Защото то отминава.
Пътувайки, дервишът мислел върху тази фраза. След 5 години се озовал на същото място, но домът и стопанството на Шахид били изчезнали. Местните хора казали на дервиша да отиде в дома на Хадат, комшията. – Какво се е случило, попитал дервишът Шахид, който бил в парцали. – Моят дом беше разрушен от буря, а този на Хадат пощаден. Той бе милостив, прибра ме, и сега съм слуга в дома му, но и това ще премине...
След много път и години, дервишът отново се върнал да потърси Шахид – открил го облечен в чудесни дрехи, застанал на прага на Хадад. – Преди няколко години Хадад умря и понеже нямаше наследници, остави всичко на мене. Но и това ще отмине...
Един ден дервишът разбрал, че Шахир е починал. Отишъл в Пясъчните хълмове, за да посети гроба му и намерил следния надпис на надгробния камък: “Това също ще отмине”.
След известно време дервишът спечелил състезание, обявено от самия крал. Кралят искал нещо, което да го прави тъжен, когато е е много щастлив, и щастлив, когато е много тъжен. Дервишът подарил на краля пръстен, от вътрешната страна на който било написано:”Това също ще отмине”.
Фаридудин Атар /1136 – 1230/
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
mimaflora
Баш кафе майстор
Мнения: 2125
Регистриран на: Дек 9, '09, 19:53
Дал благодарност: 147 пъти
Получил благодарност: 12 пъти

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от mimaflora »

Доре успех и късмет!С теб съм! :stiskam: :stiskam: :stiskam:
http://www.delia.bg - Творческо ателие за ръкоделия
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от Мария Николова »

Доре, утре рано сутринта преди да ни поднесеш обичайната чашка първо кафе, прочети тези редове, които подбрах за теб и нека да бъдеш закриляна! :stiskam: :stiskam: :stiskam:

"Надеждата, както пролетта, винаги се завръща - тя е извън времето! Понякога е мъничка пъпка, която трябва да пробие през твърдата черупка на ситуацията, за да стигне светлината на избавлението. Никога не губи надежда!"
Дороти Милър Коул
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от paju4eto_Ligla »

Доре, всичко ще бъде наред! :stiskam: :stiskam:
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от mucunka »

Доре,мила,в мислите си съм с теб. :stiskam: :stiskam: :stiskam:
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от Moria »

Доре :liubov:
Изображение
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от nel4o »

:stiskam: :stiskam: :stiskam: :liubov:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от nikolica »

Доре, с тази мудра ще мисля за теб :tzeluvka:
38. КУБЕРА
( Жест, "изпълняващ" желания )

ПРИЛОЖЕНИЕ: Почиства и отваря синусите. Дарява спокойствие и вътрешна хармония, увереност и невъзмутимост. Изпълнява се винаги, когато искаме нещо или молим за нещо.
ИЗПЪЛНЕНИЕ: Палецът, показалецът и средният пръст са събрани в едно. Безименният и кутрето са свити към центъра на дланта.
ДОЗИРОВКА: Ефектът зависи не от продължителността, а от интензивността на изпълнението.
ЗАБЕЛЕЖКА: Когато използваме мудрата за постигане на желание:
1. Изяснете желанието си; формулирайте го точно. Внимавайте какво си пожелавате, защото може и да го получите!
2. Повторете на глас точно формулираното желание 3 пъти, докато изпълнявате мудрата. При всяко повторение на глас, притискайте пръстите един към друг.
3. Изпълнявайте 2 пъти дневно.
4. Дайте най-доброто от себе си и оставете Вселената да си свърши работата: ще получите това, което е най-добро за вас.
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
Публикувай отговор

Обратно към “За децата, духа и свободата”