Детски му работи

Публикувай отговор
Аватар
розалия
Виенско кафе
Мнения: 448
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:02

Re: Детски му работи

Мнение от розалия »

Благодаря Муцун за съветите!
Мисля,че това последното ,което казваш за ангажираността на детето може да помогне много в нашия случай.
Току що разбрах,че в градината украсявали елхата и малката била много радостна и спокойна :)
След обед като ходя да я вземам ще помоля госпожите да я ангажират по честичко ,определено ще й хареса.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Детски му работи

Мнение от Satori »

Въпреки че и аз не го разбирам страха от вируси като оправдание да се спират деца от градина, мога категорично да отблежа, че детската градина не е най-безопасното място откъм размяна на бацили. ;) Ето някои съвсем бегли наблюдения. Деца масово ходят на градина със сополи - това за мен е нормално. Все пак, не може да държиш детето си по 1 месец у дома, докато съвсем му спрат сополите. Още повече, че в такова ненормално време откъм температура, вирусите са повече, а това, че детето е с остатъчна кашлица и сополи, не значи автоматично, че е заразоносител. Отделно, че по площадките децата пак са в същия контакт едно с друго, както и в градината. А и излагането на деца на нестерилна среда е нормално и полезно дори.
Сестрите не си вършат работата - т.е. не стоят да порверяват децата на входа. Факт. Ако го правят, то това е в 1 на 20 детски градини.
Хигиената е доста съмнителна. Учителките и лелите бършат носовете на децата с една и съща кърпа. Факт.
В някои градини има практика вода да се дава от еднократни чашки. Те често са мокри - аз си го обяснявам от опитите да се позамият. На децата се дава да пият вода, след което чашките се оставят за повторна употреба, уж от същото дете. Факт.
Обаче на децата така или иначе не се дава достатъчно вода, за да не пишкат много и да не създават работа на персонала. Факт.
С това не искам да правя полемика - ясно е, че има съвестни и страхотни учители и лели - синът ми в момента го обгрижват точно такива. Но масово градините не са това, което са.
Муцун, ако вашата градина ми беше близко, щях да се радвам да поверя детето си там.
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Детски му работи

Мнение от mucunka »

Благодаря ти,мила,за доверието.Съгласна съм с това,което пишеш и в такива моменти ми е неудобно... :oops: заради безхаберието...Смятам,че когато хората са ти поверили най-скъпото си-детето си,не можеш да правиш компромиси със съвестта си.Въпрос на избор.Но бих ви посъветвала-изисквайте,бунтувайте се срещу тези нередности,това касае децата ви,не се примирявайте,а разговаряйте с колеги,с директори...онова време на мълчание отдавна отмина.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Детски му работи

Мнение от DOBI »

Муцунка личи се обичаш това,което правиш и се грижиш за поверените ти деца!Евала.Децата са най-важното нещо в животът ни и наша роля,на всички възрастни е да се грижим за тях,да ги зачитаме като личности-всяко едно дете е личност още от самото си раждане и ние трябва да го уважаваме.Не искам да кажа ,че трябва детето да ни се качи на главата,но не трябва и да бъдем крайни.Естествено ,че училище за родители няма и всичко научаваме в крачка.И всеки един има нужда от съвета на добър педагог.А педагога трябва да може да усети детето и да успее да направи така,че детето извън дома да се чувства сигурно и закриляно.
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Детски му работи

Мнение от dora »

Да ви кажа и аз за моя юнак :oops:
Аз нали също съм даскалица ...та се оказах и от двете страни.
Замествах в една група за по-дълъг период и директорката ми предложи да си го водя там - той беше на 2 и категорично отказваше да се адаптира в яслената група на градината до нас (два месеца се мъчихме - то бе рев , то бе пеене по пътя ,приказки вечер , вземане пръв , истории ,колко е голям и ....какво ли още не и не ядеше и повръщаше и на лекар ходихме той бе категоричен: ,, от нерви е ,, и когато отказа и да пишка .... е тогава си го взех с мен.)Е, да, ама не и там ревеше - там пък от ревност и все за майка си милият. :lol: а бяхме в една група.
Не можех да работя и се преместих в друга група , а той си остана с набора.
Всяка сутрин се повтаряше едно и също - притеснения ,нерви от негова и моя страна .Боледуваше много и мама го взе при тях.Не ,че се успокои пак си смяташе дните когато ще си го взема ,но това с повръщането спря и детето видимо се успокои.
Не виждам нищо лошо ,като майка , в това детето да си остане с мама колкото се може повече- имам предвид докато е мъничко.Когато поотраснат децата сами откриват нуждата да общуват и търсят своята детска среда.Но да ми кажете ,че на 2 години или дори и на 3 детето ще загуби ако си остане в къщи.... е не съм съгласна.
Като учител знам колко положително може да повлияе на детето добрата педагогическа работа и положителна детска среда.Ако трябва да избирам..... е , няма да ви кажа какво ще е . :lol:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Детски му работи

Мнение от Satori »

dora написа: Не виждам нищо лошо ,като майка , в това детето да си остане с мама колкото се може повече- имам предвид докато е мъничко.Когато поотраснат децата сами откриват нуждата да общуват и търсят своята детска среда.Но да ми кажете ,че на 2 години или дори и на 3 детето ще загуби ако си остане в къщи.... е не съм съгласна.
И аз така зная - че до три години било препоръчително даже да е до майка си.
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Детски му работи

Мнение от mucunka »

Доре,съгласна съм с теб,не е случайно ,че детската градина започва от 3 г.Но има много млади семейства,които не могат да си позволят една година неплатен отпуск на майката.Много нубаво си беше с платено майчинство 3 години.Аз така си отгледах децата и нямах никакви проблеми с адптацията в детската градина,те просто си израснаха за нея.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Детски му работи

Мнение от DOBI »

Тука отпуската по майчинство е 2 месеца-после или бавачка /доста по-лошия вариант/ или ясла,но яслите са невероятни.Аз гледах бебка защото нямаше място /записването става след 2 месец на бременността/
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Детски му работи

Мнение от dora »

Колко могат да са невероятни едни ясли? Повече ли от майчината прегръдка и топлина ? Една жена за колко деца се грижи?
Дано на никой тук не му хрумне това.
Твоята бебе е късметлийка. :nod:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Детски му работи

Мнение от Satori »

dora написа:Колко могат да са невероятни едни ясли? Повече ли от майчината прегръдка и топлина ? Една жена за колко деца се грижи?
Дано на никой тук не му хрумне това.
Твоята бебе е късметлийка. :nod:
То Доре, наистина там яслите нямат нищо общо с нашите /сравняваме яслите там и тук, не детските заведения и грижата от майката/. Доста майки във Франция не работят, но пък на когото се налага, имат много добри условия за бебетата си. Само можем да мечтаем на някого тук да му хрумне да създаде такива условия. Отношението към раждаемостта и към децата изобщо там е национален приоритет и можем само да цъкаме и да завиждаме.
Публикувай отговор

Обратно към “За децата, духа и свободата”