За човешките добродетели...

Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: За човешките добродетели...

Мнение от ida_ili64 »

Изобщо не е дълго! :svekurva: Искам още!!!
Тук ,в тая темичка е толкова уютно и човешки задушевно станало,че само натискайки клавиша,за да влезнеш в темата и вече си станал по-добър!
Има един филм-"Тайната".В него се говори точно за механизма да си щастлив,богат и успешен.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: За човешките добродетели...

Мнение от Satori »

Доби, много светло ми свата като чета такива неща.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: За човешките добродетели...

Мнение от Blue sky »

Доби, историята ти е покъртителна, и за простотията, но на-вече за Човещината. Дълбоко съм трогната
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: За човешките добродетели...

Мнение от DOBI »

:dovolen: Всеки един от нас може да бъде добър,стига да го желае!
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: За човешките добродетели...

Мнение от Titi »

Сто пъти почвам да пиша нещо и го изтривам, защото не намирам нужните думи да изразя колко ме развълнува разказа на Доби. И се връщам отново и отново да погледна ухилената грейнала физиономия на това доказателство, че живота е такъв, какъвто успеем сами да си го направим. Предадем ли се, никой не можем да обвиняваме. Доби, прегръщам те силно и от сърце пожелавам на семейството ти спокойствието и щастието, което напълно сте си заслужили.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: За човешките добродетели...

Мнение от paju4eto_Ligla »

Просто ми стана едно хуууууубаво! :liubov2:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: За човешките добродетели...

Мнение от libra »

Темата наистина е актуална и то целогодишно.Колко е хубаво,че се намира кой да помодне,когато ножа е опрял до гърлото!Доби,стискам ви палци!Дано лошото е останало в миналия век!
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: За човешките добродетели...

Мнение от DOBI »

Благодаря ви!Аз съм сигурна,че лошото отдавна е зад нас-пред нас са хубавите неща :nod:
Аватар
Калина-малина
Двойно кафе
Мнения: 179
Регистриран на: Ное 26, '09, 19:33
Местоположение: Филибето

Re: За човешките добродетели...

Мнение от Калина-малина »

Най-накрая да изчета цялата тема! В главата ми- куп мисли...., в сърцето- и болка и блаженство, в душата - и пустош и безкрайна пълнота... Защо винаги, говорейки за доброто, неизменно до него върви и злото? Абсолютни антиподи, не съществуващи един без друг? Ей за това ме е яд!
Доби, много ме трогна! Случайностите съществуват, но не винаги са случайности. Колко е лесно и просто да бъдеш добър?! Убедена съм, че във всеки има дори частица доброта и ако намериш точния начин да извадиш тази частица, тя ще се умножи..... Винаги я търся, понякога трудно се открива, а друг път - блика, блика....Усмивка, подадена ръка, блага дума за човек изпаднал в крайна точка на отчаянието си, това оставя следа в сърцата, изкачва стъпала към благодеятелността, нали затова сме Човеци?
Много сме лудите....но сме пръснати!
dool
Kафенце
Мнения: 16
Регистриран на: Окт 1, '11, 17:30

Re: За човешките добродетели...

Мнение от dool »

Много хора четат темата, но малко имат сили да пишат. Наежих се и буца заседна в гърлото ми. От една страна е приятно, защото на света все още има Човеци, но от друга се замислям - как самата аз бих постъпила? Достатъчно ли съм добра и отзивчива? Помагам ли на изпаднал в беда без да търся отплата за това? И колко от нас го правят. Мисля, че такива истории ни насълзяват, защото се случват рядко. Повечето са толкова вглъбени в своите проблеми, че не обръщаме внимание на това, което става около нас.
Благодаря за темата. Най-малкото тя ще накара всеки, който я прочете да се замисли за това какво самия той дава.
Публикувай отговор

Обратно към “За децата, духа и свободата”