за децата и състоянието на духа

Ламята Спаска
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Фев 14, '10, 16:58
Местоположение: София- гулемото село

Re: за децата и състоянието на духа

Мнение от Ламята Спаска »

Нали ми е адашка :tzvetentze: защо не и предложиш подобно занимание
http://ladyzone.bg/gallery/srachno/bizh ... -chai.html
http://www.cvetno-plovdiv.com/index.php ... path=20_62

примерно такова нещо не би отказала нали? Изображение

от тук
http://www.artpodaraci.com/product/594/ ... -oval.html
незабравка

Re: за децата и състоянието на духа

Мнение от незабравка »

E,това страшно ще и хареса. :ieeee:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: за децата и състоянието на духа

Мнение от Гео, граф »

Рецепта против мрачни мисли
Нужни съставки:
2-3-годишно дете
30 стотинки
С 30-те стотинки купувате един балон.
Надувате го.
Предоставяте го на детето.
Любувате се на чистото щастие.
Рецептата може да се използва до спукване.

:D

от нета
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 49 пъти

Re: за децата и състоянието на духа

Мнение от iana_hk »

Гео, напълно вярно :dovolen: ,изпробвано е!
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
Аватар
sadeyes
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Мар 17, '14, 16:17

Re: за децата и състоянието на духа

Мнение от sadeyes »

Гео, граф написа:Рецепта против мрачни мисли
Нужни съставки:
2-3-годишно дете
30 стотинки
С 30-те стотинки купувате един балон.
Надувате го.
Предоставяте го на детето.
Любувате се на чистото щастие.
Рецептата може да се използва до спукване.

:D

от нета
:tzvetentze: :tzvetentze: Страшно освежаващо:)
Аватар
tanini77
Кафевар/ка/
Мнения: 731
Регистриран на: Ное 15, '14, 23:48
Местоположение: Бургас

Re: за децата и състоянието на духа

Мнение от tanini77 »

Незабравка ще има кой да се грижи за градината,когато бях малка и аз се заминавах хербарии :tzvetentze:
Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се добави,а когато няма какво да се премахне.
Антоан дьо Сент Екзюпери
http://tanini77.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;?
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: за децата и състоянието на духа

Мнение от Гео, граф »

''Не знам дали само аз го забелязвам, ама от доста време се каня да го напиша. Постоянно чета, че България си отива. Расло било поколение, от което нищо не става. Явно сте слепи. Ние сме поколението, от което нищо не става. А нищо не става, защото не виждаме какво става.
Децата ни раснаха в скапано време. От скапаните панелки се носеше Радка пиратка. Слави пееше за френската гимназия. Борци и гребци бяха за пример. Цар и бог бяха парите. Гледаха ни някак странно, що не крадем. Що не слушаме чалга. Що псуваме братята Илиеви и Карамански. Иди и обяснявай, що не си от стадото. Стадото вълци. С бог парите. През трупове. Що караш жигула, а оня тъпия, мерцедес. Трудно е. Но повечето от тях пораснаха. И разбраха простите неща. Тия неща, где в училище не се учат. На тях ги учим ние. Които сме до тях, даже когато грешат. И тогава ги обичаме повече. Блудните синове и дъщери. И станаха хора. Некои не станаха, но повечето станаха.
А сега растат техните деца. Поколението, което смятате за загубено, ама не е. Защото го възпитават тези, които преживяха всичко това. И които поумняха. Не всички, но повечето. И работят. И учат. И са свободни.
Вие го не виждате, защото по новините виждате само бандитите. Там няма да видите как едно загубено поколение се отказва от бал и дарява парите. Няма да видите, как деца събират пари, та да помогнат на приятел, учител или непознат. Няма да видите, как момиче си стриже косата и я дарява за перука на раково болни. Няма да видите, как деца връщат портфейл. Няма да видите и отличниците. Няма да видите съседчето, где събираше желязо, та да си купи лаптоп. И това под мен у блока, где е приятел с всички. И где има в кутията за зъби вече 5 зъба. И где на 5 години има повече акъл от възрастен. Както повечето деца на неговите години. Те не завиждат и не мразят. Те живеят. Играят навън. Родени са с технологии в главата. Знаят езици. Спортуват. С компютрите са на ти. Живеят днес. Не вчера. Не с едно ферари на Слави. Сигурно не са го и чували.
И друго. Всяко поколение е имало своята утайка. Има я и в това поколение. Утайката не я създава времето. Създава я семейството. И утайката я е възпитало семейство, расло и възпитавано във времето, за което роните сълзи... И най-вече лиги по неповторимия вкус на кучешката радост.
Още много има да пиша, ама ще спра дотук. И ще ви оставя да се огледате. И ако видите момиче у седми клас да пуши или да се целува, се сетете за вас у седми клас! Или момчета да се сбият, пак се сетете за вас!
Това исках да ви кажа.
И накрая това:
НАЙ-ЗАГУБЕНОТО ПОКОЛЕНИЕ Е ТОВА, КОЕТО СМЯТА НОВОТО ПОКОЛЕНИЕ ЗА ЗАГУБЕНО.''

Роси Антов
(копирано от фб)
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: за децата и състоянието на духа

Мнение от Мария Николова »

Не се захласвайте във Фейса, а подарете времето си на децата и правете заедно с тях това, което им харесва на тях, а не само на вас.
Създавайте незабравими спомени колко щастливи сте били заедно.
Като станат възрастни, неистово ще търсят в паметта си спомени за изпълненото с обич детство.
Сега отделете от времето си, преди да е невъзвратимо отминало.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 441
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 147 пъти
Получил благодарност: 348 пъти
Обратна връзка:

Re: за децата и състоянието на духа

Мнение от Kakichka »

Аз пък съм от тия, дето вярват в новото поколение, на децата, които сега са на 15-16. Те хич не са толкова загубени, колкото ги изкарваме, и ако оцелеят в батака на образователната ни система и не се подчинят, не допуснат да влязат в калъпа на "затъпелия тийн, дето нищо не го вълнува" ще променят света! Вярно е, живея си в балон, подбирам си хората, с които общувам, и съответно децата около мен, но въпреки това обожавам да си общувам с тях, толкова различно мислят, че всеки път ме оставят цапната с мокър парцал.
А Мери, права си, докато са малки трябва да си общуваме, защото тийна вкъщи вече не желае да ходи по почивки с нас, цепи се от колектива, и предпочита Еразъм в Румъния вместо море в Гърция например. На мен малко ми е мъчно, все не ми се вярва, че е голям, опитвам да разтегля моментите ...но времето лети и само спомените остават.
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Публикувай отговор

Обратно към “За децата, духа и свободата”