За времето, което децата ни не познават

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от Гео, граф »

За фунийките ... Лято. Ваканция. Стоя си кротко на прозореца на втория етаж над улицата, по която си минават хората, зяпам си. Задава се дядо поп и след малко се отдалечава достолепно с фриволно поклащаща се фунийка, забита в калимявката ... 8-)
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от al.yank »

Толкова е хубаво да те чета Гео,спомням си стотици мои щуротии.Как баба веднъж яко ме пердаши,отидохме тайно на кино,никой не ни знеше къде сме,малки бяхме,на по 7-8г.,на всичко отгоре откраднахме стотинки за билети.Е,изгониха ни от киното,щото ни хванаха,че сме малки :lol:
И хиляди още истории,ехх!
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от Гео, граф »

al.yank написа: И хиляди още истории,ехх!
Ами давай де, разказвай ! :sangel:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от al.yank »

Ами те са някакви глупави и мили неща.Примерно,разменяхме дъвки.Имаше едни Турбо,Тик-так,някакви други с картинки,не помня вече.И аз,нали съм си хитруша ;) завих дъвка Идеал в иностранна хартийка.Размених я за "маркова",ама момичето ме усети-едно такова едро,високо(абе направо дебело си беше момичето)взе да се пеняви,щеше да ме бие и аз й метнах един камък в тумбака.Явно добре съм я уцелила,щото се преви на две и ревна ужасно.Аз естествено хукнах.Тогава май утървах боя ,не се сещам дали ме биха :lol:
Сега като връщам времето назад, се сещам неща,дето не съм и предполагала,че помня.
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от Гео, граф »

Много забавно четиво бяха лексиконите, помните ли неграмотно написаните простотийки от типа :

= Тече река Амур, обичам те, сладур.
= Ти си роза, ти си крем, ти си щастие за мен.
= Любов, любов, горещ картоф, обелиш го, а той - суров. :srofl: :srofl: :srofl:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от Bi_ »

Днешния празник и манифестациите.След края семейството ни се срещаше до трибуната,от ляво.Прибирахме се заедно и татко купуваше 4 пасти от една малка сладкарничка.За празничния обяд винаги имаше питка и домашна баница,друго какво-не помня.И до ден днешен не ми е ясно как ги правеше мама тези магии-сутринта като станем закуската ни готова,празничните дрехи(то са били униформи някакви)също,после с всички на площада и като се върнем-обядът готов.Много пъти съм я питала,а тя само ми се усмихва.
Сега ми изглежда тъпо,но всичко това се повтаряше 15г от съзнателния ми живот,по 3 пъти в годината.Особено обичах 24 май,че тогава имаше и подаръци
А днес ме събужда в 8ч. татко да ме поздрави с празника(за него си е все толкова важен,както и преди 40години)и ми казва"честит ден на мотиката,възползвай се дъще" :lol:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от Гео, граф »

Примерно година преди да тръгна на училище се бях научила да броя до 10 и обратно и да смятам елементарни сборове в тоя диапазон - имам по-голям брат, обяснимо е, не че съм била кой знае колко голям математик. Леля ми, за да се пошегува с мен, ме накара да преброя пръстите на едната си ръка отзад напред : 10, 9, 8, 7, 6 ... плюс 5 на другата ръка = 11 :eeeh: ... Конфузия и невярващ поглед от моя страна. Броим пак - резултата същия. Изумление :o ... Последна проверка - потрес :shock: ... и луд рев от бъдещия гео, граф :cry: :cry: :cry: ... Леля едва ме успокои после и го помня този случай заради откровения ужас, който изживях :|
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
denitsavm

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от denitsavm »

Ха, ха, ха :ssmiah: Това беше един от любимите номера на баща ми. И все още го казва на децата.... Ама никой не се е вързал така, както ти, чак мъчно ми стана за малкото Гео
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от bouquet »

:lol: :lol: Гео :tzeluvka:
Сетих се как не схващах защо кг желязо Не е по-тежко от кг памук :lol: Уж голяма математичка бях :lol:
Търся добри хора
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от calico »

bouquet написа::lol: :lol: Гео :tzeluvka:
Сетих се как не схващах защо кг желязо Не е по-тежко от кг памук :lol: Уж голяма математичка бях :lol:

това децата най-редовно не го проумяват, не си само ти.

пък моята щерка дето още отрано знаеше и да чете и да смята, в първия учебен ден като я попитаха:Ако от един лист хартия, който има четири ъгъла, се отреже с ножица единия ъгъл, колко ъгъла ще останат? И тя съответно каза 3. и много от децата първолаци също това казаха. И тогава учителя им като взе ножицата и отряза едното ъгълче и ги накара да броят, всички с изумление видяха че ъглите са станали 5. :lol:
И тогава учителя им каза, че такива и други неща дето си мислят че знаят, но всъщност не знаят, ще учат в училище.
беше страхотен учител на деца от 1 до 4 клас, един от малкото или единствен мъж-учител. Беше учител и на мен в първи клас, и след дъщря ми се пенсионира.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “За децата, духа и свободата”