За времето, което децата ни не познават

Публикувай отговор
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от 5ia »

Изреченето :"....аз съм 74 набор, но се почувствах като изкопаемо...и въпреки това имах щастливо детство!!!!!" - това ме впечатли най-силно. Дали децата ни, въпреки технологическия напредък, биха могли да кажат, че имат щастливо детство? Или както пишещата машина, така и детството е заровено в нечия маза? Дали за тях тази дума след време ще означава същото, което е за нас сега?
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2244 пъти

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от Мария Николова »

Отворих линка, даден за гръцкия премиер, който плаши елините с България. Като прочетох, разгледах какво друго пише и попаднах на друг материал. За никой друг българин така организирано и целенасочено не е била водена многогодишна кампания за изграждане на лъжлив образ на най-мразения българин.
Разбира се, че и Иван Костов е правил грешки, разбира се, че и той не винаги е успявал да види предварително какъв ще е крайния резултат след дадена крачка.
За едно съм убедена- с всичките си косури, Костов имаше патриотични (не приказки ;) ) действия, беше убеден в това, което прави, че е за доброто на страната, даже когато рискуваше единството в СДС. Той не е незаменим, просто му трябваше още един мандат, за да завърши започнатото.
http://templar.blog.bg/politika/2008/03 ... tov.176113" onclick="window.open(this.href);return false;
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
desita-vk
Kъсо кафе
Мнения: 59
Регистриран на: Апр 6, '10, 07:55

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от desita-vk »

Пастите "Анжела" и "Ком" и едни сладоледи в кутии като бъчвички, козунаците на баба и домашната боза
- Господин Дявол, оттук ли е пътят за Ада?
- Да, карай все на криво...
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от lila »

:oops: :oops: :oops: Ще се пенсионирам сигурно без да съм пила боза. Ааааааааааааааааа . Само ме дразните :lol: :lol: :lol:
Аватар
Fado
Кафевар/ка/
Мнения: 911
Регистриран на: Дек 8, '09, 13:00
Местоположение: София

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от Fado »

s_t_m написа:Отворих линка, даден за гръцкия премиер, който плаши елините с България. Като прочетох, разгледах какво друго пише и попаднах на друг материал. За никой друг българин така организирано и целенасочено не е била водена многогодишна кампания за изграждане на лъжлив образ на най-мразения българин.
Разбира се, че и Иван Костов е правил грешки, разбира се, че и той не винаги е успявал да види предварително какъв ще е крайния резултат след дадена крачка.
За едно съм убедена- с всичките си косури, Костов имаше патриотични (не приказки ;) ) действия, беше убеден в това, което прави, че е за доброто на страната, даже когато рискуваше единството в СДС. Той не е незаменим, просто му трябваше още един мандат, за да завърши започнатото.
http://templar.blog.bg/politika/2008/03 ... tov.176113" onclick="window.open(this.href);return false;
Мария, поздравявам те за написаното! :tzeluvka:
Писнало ми е от разни Славевци, Първановци, Волгинци и кой ли не още да изкарват Иван Костов виновен за всичко. Единственото, за което не са то обвинили все още е световната икономическа криза, Сомалийските пирати, вулканът в Исландия и т. н., и т. н. Сигурно и това ще стане. Какво се случи с Жан Виденов, който съсипа държавата? За него - нито дума, всички го забравиха. Ама той не ги плаши, а от Костов се СТРАХУВАТ. Истината е, че ако някой може да оправи нещата това е единствено той, но кой иска те да се оправят - НИКОЙ. Какво се случваше повреме на управлевието на Костов (и продължава да се случва)? Те се опитваха да го изкарат по черен и от дявола - Иван Костов - крадецът, Иван Костов - нам кво си и за капак Иван Костов - убиецът на деца. :x Щаше да е много смешно, ако не беше отчайващо тъжно. Но (ще перифразирам по памет част от статия на Иво Беров) , за жалост българинът го мързи да мисли - той слуша чалга, гледа Слави Трифонов, пиейки ракия вечер. А му трябват само пет минути на ден, за да седне и да помисли малко. :x
Върхът на измислиците за Иван Костов беше, че дъщеря му с ЧАСТ от откраднатите от баща й пари направила фирмата "Булгари".
Абе, какво да говорим...
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11809
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 186 пъти
Обратна връзка:

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от johnstalker »

Аз що ли се сещам за групата Зееви.. БГА -Балкан - 10 000 000 $ за Циганина Костов.. и прочие. :hmmm: Сещам се и за пачата Михайлова..

Ето тези крадци и мошенници ако ББ ги вкара в затвора бих гласувал за него на следващите избори :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2244 пъти

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от Мария Николова »

johnstalker написа:Аз що ли се сещам за групата Зееви.. БГА -Балкан - 10 000 000 $ за Циганина Костов.. и прочие. :hmmm: Сещам се и за пачата Михайлова..

Ето тези крадци и мошенници ако ББ ги вкара в затвора бих гласувал за него на следващите избори :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Защото са те приучили, Джонка, че щом напишеш "БГА-Балкан", напишеш ли и "Циганина Костов" и "Пачата Михайлова" става емоционално-въздействащо. Всички подсмърчащи за "пуснаха бананитеее, пак, пак по кило на човек" ще повярват и кило нули да им тръшнеш. Бе онези без да са цигани си приватизираха първото частно село, как тъй няма да е вярно всичко каквото се сетиш, щом черно на бяло е написано, че тоя е циганин, пък тая пача. Емоционалното си е емоционално, Джонка - няма две думи! :lol: :lol: :lol: Направо в Първата сигнална система! :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от Titi »

ей, ехооооооооооо, последните пишещи, ехооооооо. Отворете си тема за политически дебати и там си ги мерете колкото искате. Баш тая хубава тема ли ще окъкаме с политика? Децата ни се родиха и израснаха точно слушайки тези караници коя партия добра, коя лоша. А темата е за времето, което те не познават. Защото адски се впечатлих по Великден, гледайки новините на БТВ. Питаха децата знаят ли какво значи яйцата да са от "щастливи кокошки"? Едно момченце каза: "Аз никога не съм виждал на живо кокошки, само по телевизора" :o

Помните ли цигарените дъвки, които можеха да се купят само от стрелбищата? И дъвките "Турбо"?
А помните ли опашките пред телефонните кабини, когато отидем на почивка някъде? Чакаш с часове да ти дойде реда да се обадиш в къщи.
Помните ли, как се кичехме с пръстенчета, направени от обвивката на бонбони "Лакта"?
А в магазина да ти завиват салама и наденицата в оная кафява хартия, на която преди това магазинерката ти е правила сметка с химикалка?
Народна топка, ластик, криеница, шмайзер, градове и държави, настъпванка и други такива.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от lila »

Titi написа:Помните ли, как се кичехме с пръстенчета, направени от обвивката на бонбони
:lol: Онзи ден в автобуса направих такова на момиченце от съседната седалка :lol: Много съм дОбра още :syes: Така се зарадва хлапето :lol:
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от bouquet »

Ей , като стана въпрос за пръстенчета...Имаше едни тенекиени пръстенчета с една калинка отгоре, помните ли ги? Дядо ми /Бог да го прости/ ни купуваше редовно такива, но като се приберем и си измием ръцете преди да обядваме и пръстенчетата ни правеха едни сини следи като се намокреха и след ден=два ръждясваха :lol: Ето как са стимулирали потреблението :lol: :lol:
Търся добри хора
Публикувай отговор

Обратно към “За децата, духа и свободата”