За времето, което децата ни не познават

Потребителски аватар
joannka
Баш кафе майстор
Регистриран: чет сеп 30, 2010 5:24 pm

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от joannka » ср фев 08, 2012 2:18 pm

Galq 03 написа:Аз съм от групата на знаещите...но не знам дали трябва да се радвам :lol: :lol: :lol:
И аз така! :sgiggle:
Изображение Изображение Изображение

ИзображениеFlowers feed the soul...
Happiness is a decision.You are as happy as you decide to be!

Потребителски аватар
rumivarna
Кафе машина
Регистриран: пон сеп 20, 2010 2:57 pm

Мнение от rumivarna » ср фев 08, 2012 2:45 pm

joannka написа:
Galq 03 написа:Аз съм от групата на знаещите...но не знам дали трябва да се радвам :lol: :lol: :lol:
И аз така! :sgiggle:
Ай сега! Те какво да каже ли! :lol: :twisted: Ами ние с гайдите......
Клапан от предния пост ми припомни миличка картинка - аз на 7-8 на опашка за хляб пред кварталната фурна. Всеки нов идва и пита : Извадиха ли фурната?
На пресечка от фурната бе кварталната баня - сряда и петък за мъже, другите дни за женоря и деца. Чакаме...."Хайде един да влиза". Влизаме с баба. Общо помещение с курни пълни с топла вода. Поливат се другарките с медни тасове. Шампоан...кой туй? Баба ми търка главата с домашен сапун. Има екстра в "салона" - тилячка. Седи до вратата и срещу билетче ти прави нещо като сегашните Спа процедури :lol: - маха ти слоя умрели клетки /деликатно казано/. В тас и пускат стотинки бакшищ, а над таса, на сената виси табела: Бакшишът, позорен остатък от миналото!
Излизаме окъпани /Държеше поне до другата седмица :lol: / и ме води баба в сладкарничката до фурната. А там е моята мечта - месинговите кранове на стената! От тях се точи бозаааааа.....Ох каква боза........
Мечтаех да имаме такивакранове в къщи и да пия боза когато и колкото си искам :hihihi:
И колко още такива мили спомени пази всеки от нас член на "групата на знаещите и на по-по-знаещите :D "
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
galqdumanova
Баш кафе майстор
Регистриран: чет фев 17, 2011 5:00 pm
Контакти:

Мнение от galqdumanova » ср фев 08, 2012 3:04 pm

А това :?:
Изображение
Изображение
Изображение
https://plus.google.com/photos/10143430 ... banner=pwa" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
didak
Кана кафе
Регистриран: ср дек 28, 2011 10:50 am

Мнение от didak » ср фев 08, 2012 8:47 pm

Един чудесен сайт за онагледяване на спомените:
http://www.lostbulgaria.com/?cat=307&paged=2" onclick="window.open(this.href);return false;
Разделът "Реклама" ми е любимия :nod:

Потребителски аватар
dancheto
Кафе машина
Регистриран: чет фев 24, 2011 9:48 am

Мнение от dancheto » чет фев 09, 2012 10:42 am

didak написа:Един чудесен сайт за онагледяване на спомените:
http://www.lostbulgaria.com/?cat=307&paged=2" onclick="window.open(this.href);return false;
Разделът "Реклама" ми е любимия :nod:
Супер е този сайт, разчувствах се! Ех ..... море.....а сега е толкова застроено. :snif:
Заповядайте в групата!
https://www.facebook.com/groups/1742382206079869/" onclick="window.open(this.href);return false;
независим дистрибутор на АкваСорс 0894222659
http://aquasourcebg.com/shop/index.html?ref=50062055" onclick="window.open(this.href);return false;
http://zazdrave.net" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Мария Николова
Наркоман
Регистриран: нед ное 29, 2009 12:44 am

Мнение от Мария Николова » чет фев 09, 2012 10:42 am

Изображение

Уфффф! Загубих толкова време и пак не можах да намеря нито една снимка на ролков магнетофон. :ufff: И се отказах накрая.
Да ви светна, че при появата им в България, "Грундика", заедно с "Филипс", бяха магнети-аристократи. Продаваха ги само в Кореком срещу "валута". Моят магнет беше от масовката и тежеше към 10-15 кила. Имаше извод за микрофона и извод за свързване с втори магнетофон. Така си разменяхме записи на най-новата музика, които правехме от Радио Люксембург. Чуя началото на песента, харесвам си я, трескаво инсталирам магнетофона близо до радиото, микрофона. И няма време да видя какво има на ролката - запис! Влиза в стаята майка ми да ми съобщи нещо и записът е провален. :cry:
Така съм записала от средата нолкова много песни - без информация за заглавието, за изпълнителите :svekurva: - и съм ги въртяла толкова много, че цял живот си остават "мои песни" - да не ги изреждам. :hihihi:
Тръгнех ли да уча извън Н.З., неизменна част от багажа ми беше, естествено, магнетофона. Представете си! На лявото рамо на дебел кожен ремък виси магнетофона, в дясната ръка куфара, в който плета крака и лееекинко го надигам да не го удрям в бордюра, тичайки към гарата с изплезен език. А отпред се подмята любителска кинокамера 2 х 8 мм.
А, да не пропусна - тичам без да се оглеждам за коли, защото тогава те са не повече от 4-5 + линейката + "пожарната". :lol: И никой не е виждал милиционерска кола - само един джип с железни решетки на прозорците.
С Ники ІІІ предбрачно си разменяхме не написани, а ролки с изговорени писма, изпъстрени с поредната най-най-най-хубава песен. А когато се оженихме, бяхме семейство с 2 (словом два) магнетофона! :liubov2:
Никога не съм купувала памперси.
Но кой е казал, че няма да дойде време да МИ купуват памперси? :lol: :lol: :lol:
Платон ми е скъп, но истината ми е по-скъпа.

Потребителски аватар
цеци
Кафевар/ка/
Регистриран: нед ное 29, 2009 4:13 pm

Мнение от цеци » чет фев 09, 2012 1:20 pm

Докато стигнеш това време вече ще са измислили нещо ново... :lol:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций

Потребителски аватар
Titi
Чист кофеин
Регистриран: ср ное 25, 2009 11:51 am

Мнение от Titi » пет ное 09, 2012 3:01 pm

Фрази, за които преди двадесетина година можеше съвсем лесно да те вкарат в психиатрията:

- Ще съм на планина, но ти ми звънни...
- Измръзна ми ръката да говоря с теб..
- Случайно изтрих "Под игото"
- Уф, не мога да си влезна в пощата..
- Пратих ти писмо преди пет минути, получи ли го?
- Свали ми снимката на телефона...
- Забравих си телефона вкъщи..
- Утре ще си купя още памет..
- Хайде да му купим домашно кино...
- Сметни го на телефона си..
- Дай ми твоето зарядно, че моето се развали
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
ra4eto
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: вт мар 01, 2011 3:49 pm

Мнение от ra4eto » пет ное 09, 2012 3:12 pm

:lol: :lol: :lol: :lol: :srofl: :srofl: :srofl: :srofl:
Titi написа:Фрази, за които преди двадесетина година можеше съвсем лесно да те вкарат в психиатрията:

- Ще съм на планина, но ти ми звънни...
- Измръзна ми ръката да говоря с теб..
- Случайно изтрих "Под игото"
- Уф, не мога да си влезна в пощата..
- Пратих ти писмо преди пет минути, получи ли го?
- Свали ми снимката на телефона...
- Забравих си телефона вкъщи..
- Утре ще си купя още памет..
- Хайде да му купим домашно кино...
- Сметни го на телефона си..
- Дай ми твоето зарядно, че моето се развали

Потребителски аватар
Мария Николова
Наркоман

Мнение от Мария Николова » нед дек 09, 2012 1:37 pm

Първите "телефони" без кабели, които се разнасяха, всъщност май бяха радио... дълги и широки колкото клавиатурата и дебели колкото ширината й. Видях ги в Телевизията, когато беше само телевизията. Имах възможност да видя и първите "компютри", които тогава бяха "изчислителни" - в ИИТ - Института по изчислителни технологии. Представляваха огромни метални шкафове, които "се обслужваха" с помощта на разкарвани при съответния "шкаф" стълби. :lol: Трябваше редовно да се зареждат ролките с "перфокарти" и да се следи на някой шкаф ролката му да не "запецне". :lol: С първите мобифони се снабдяваха предимно новопоявилите се мутри и техните мутреси - страшно скъпи апарати.
Но в онези далечни-далечни години, когато рокендрола беше млад, когато ставаше проблем събирането на достатъчно стотинки за един хляб, сутрин рано обикалях кабинките на телефонните автомати в София . Вечер в тъмното не можеха да се намерят падналите стотинки. :hihihi: Събирах си повече от достатъчно стотинки! :angelche:

Потребителски аватар
milena02
Кафе машина
Регистриран: ср юни 13, 2012 4:35 pm

Мнение от milena02 » нед дек 09, 2012 2:29 pm

Превеждах книги. На механична пишеща машина. Ако направех грешка, препечатвах цялата страница наново. Понякога два или три пъти. И така 600, 700, 1000 страници. В края на всеки ръкопис от пръстите ми течеше кръв.

Потребителски аватар
gonel
Кафевар/ка/
Регистриран: вт фев 23, 2010 9:27 am

Мнение от gonel » пон дек 10, 2012 5:59 pm

Я, като сме се събрали тука, все дето помним за добро или зло, не много далечното минало, да ви питам за едни вафли... :D
Бяха едни с бял крем, по-малки от обикновените, по десетина в прозрачна опаковка... Бяха невероятно ароматни!!! :potekoha:
Бяха теснички, на два реда може би по 5 или 6... По-тънички и много вкусни!
Нещо много често си мисля за тях - опитвам разните предложения из пазара, но не мога да открия такива... Някой спомня ли си какъв беше точно аромата - ванилия ли, какво... :hmmm:
Нервирам се на себе си, че не си спомням добре... Адски ми харесваха! :potekoha:
Търся хибискуси Black Dragon, Magnifique, Zoey!

Di_Va
Кафе машина
Регистриран: пон сеп 20, 2010 10:22 pm

Мнение от Di_Va » пон дек 10, 2012 6:27 pm

Gonel, както виждам ти си след мен във времето, та не бих могла да помогна, обаче се сетих за едни подобни сладости от моето време, наричаха се "Златна есен", колко пъти по-късно се опитвах да открия същия вкус - не успях, въпреки че купувах всичко което носеше това име, или ми напомняше по някакъв начин на онези златни есени. Вече си мисля, че човек запазва някакви идеалистични представи от детството си, които не са много истински. :hmmm: Дали?

Потребителски аватар
Мария Николова
Наркоман

Мнение от Мария Николова » пон дек 10, 2012 6:29 pm

gonel написа:Я, като сме се събрали тука, все дето помним за добро или зло, не много далечното минало, да ви питам за едни вафли... :D
Бяха едни с бял крем, по-малки от обикновените, по десетина в прозрачна опаковка... Бяха невероятно ароматни!!! :potekoha:
Бяха теснички, на два реда може би по 5 или 6... По-тънички и много вкусни!
Нещо много често си мисля за тях - опитвам разните предложения из пазара, но не мога да открия такива... Някой спомня ли си какъв беше точно аромата - ванилия ли, какво... :hmmm:
Нервирам се на себе си, че не си спомням добре... Адски ми харесваха! :potekoha:
Ванилия! :D

Потребителски аватар
milena02
Кафе машина
Регистриран: ср юни 13, 2012 4:35 pm

Мнение от milena02 » пон дек 10, 2012 6:52 pm

И с аромат на малина имаше такива. О, минало незабравимо, о, пресвещени старини!

Отговори

Върни се в “За децата, духа и свободата”