За времето, което децата ни не познават

Потребителски аватар
Гео, граф
Наркоман
Регистриран: нед юли 25, 2010 11:54 pm

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от Гео, граф » съб апр 30, 2011 7:52 pm

За фунийките ... Лято. Ваканция. Стоя си кротко на прозореца на втория етаж над улицата, по която си минават хората, зяпам си. Задава се дядо поп и след малко се отдалечава достолепно с фриволно поклащаща се фунийка, забита в калимявката ... 8-)
"Човекът е като роман: до последната страница не знаеш как ще свърши.
Иначе и не би си струвало да го четеш"

Евгений Замятин

Снимките ми!

Потребителски аватар
al.yank
Кафе машина
Регистриран: съб ное 28, 2009 12:24 am

Мнение от al.yank » нед май 01, 2011 12:02 am

Толкова е хубаво да те чета Гео,спомням си стотици мои щуротии.Как баба веднъж яко ме пердаши,отидохме тайно на кино,никой не ни знеше къде сме,малки бяхме,на по 7-8г.,на всичко отгоре откраднахме стотинки за билети.Е,изгониха ни от киното,щото ни хванаха,че сме малки :lol:
И хиляди още истории,ехх!
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518

Потребителски аватар
Гео, граф
Наркоман

Мнение от Гео, граф » нед май 01, 2011 12:08 am

al.yank написа: И хиляди още истории,ехх!
Ами давай де, разказвай ! :sangel:

Евгений Замятин

Снимките ми!

Потребителски аватар
al.yank
Кафе машина
Регистриран: съб ное 28, 2009 12:24 am

Мнение от al.yank » нед май 01, 2011 12:22 am

Ами те са някакви глупави и мили неща.Примерно,разменяхме дъвки.Имаше едни Турбо,Тик-так,някакви други с картинки,не помня вече.И аз,нали съм си хитруша ;) завих дъвка Идеал в иностранна хартийка.Размених я за "маркова",ама момичето ме усети-едно такова едро,високо(абе направо дебело си беше момичето)взе да се пеняви,щеше да ме бие и аз й метнах един камък в тумбака.Явно добре съм я уцелила,щото се преви на две и ревна ужасно.Аз естествено хукнах.Тогава май утървах боя ,не се сещам дали ме биха :lol:
Сега като връщам времето назад, се сещам неща,дето не съм и предполагала,че помня.
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518

Потребителски аватар
Гео, граф
Наркоман

Мнение от Гео, граф » нед май 01, 2011 9:09 pm

Много забавно четиво бяха лексиконите, помните ли неграмотно написаните простотийки от типа :

= Тече река Амур, обичам те, сладур.
= Ти си роза, ти си крем, ти си щастие за мен.
= Любов, любов, горещ картоф, обелиш го, а той - суров. :srofl: :srofl: :srofl:

Евгений Замятин

Снимките ми!

Потребителски аватар
Bi_
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: съб дек 12, 2009 3:57 pm

Мнение от Bi_ » нед май 01, 2011 9:40 pm

Днешния празник и манифестациите.След края семейството ни се срещаше до трибуната,от ляво.Прибирахме се заедно и татко купуваше 4 пасти от една малка сладкарничка.За празничния обяд винаги имаше питка и домашна баница,друго какво-не помня.И до ден днешен не ми е ясно как ги правеше мама тези магии-сутринта като станем закуската ни готова,празничните дрехи(то са били униформи някакви)също,после с всички на площада и като се върнем-обядът готов.Много пъти съм я питала,а тя само ми се усмихва.
Сега ми изглежда тъпо,но всичко това се повтаряше 15г от съзнателния ми живот,по 3 пъти в годината.Особено обичах 24 май,че тогава имаше и подаръци
А днес ме събужда в 8ч. татко да ме поздрави с празника(за него си е все толкова важен,както и преди 40години)и ми казва"честит ден на мотиката,възползвай се дъще" :lol:

Потребителски аватар
Гео, граф
Наркоман

Мнение от Гео, граф » вт май 03, 2011 11:36 pm

Примерно година преди да тръгна на училище се бях научила да броя до 10 и обратно и да смятам елементарни сборове в тоя диапазон - имам по-голям брат, обяснимо е, не че съм била кой знае колко голям математик. Леля ми, за да се пошегува с мен, ме накара да преброя пръстите на едната си ръка отзад напред : 10, 9, 8, 7, 6 ... плюс 5 на другата ръка = 11 :eeeh: ... Конфузия и невярващ поглед от моя страна. Броим пак - резултата същия. Изумление :o ... Последна проверка - потрес :shock: ... и луд рев от бъдещия гео, граф :cry: :cry: :cry: ... Леля едва ме успокои после и го помня този случай заради откровения ужас, който изживях :|

Евгений Замятин

Снимките ми!

Потребителски аватар
denitsavm
Наркоман
Регистриран: вт фев 23, 2010 8:50 pm

Мнение от denitsavm » ср май 04, 2011 6:39 am

Ха, ха, ха :ssmiah: Това беше един от любимите номера на баща ми. И все още го казва на децата.... Ама никой не се е вързал така, както ти, чак мъчно ми стана за малкото Гео
Less Grass – More Flowers

Дворчето: http://www.album.bg/denitsavm/albums/140576/" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
bouquet
Чист кофеин
Регистриран: ср дек 09, 2009 11:02 pm

Мнение от bouquet » ср май 04, 2011 1:35 pm

:lol: :lol: Гео :tzeluvka:
Сетих се как не схващах защо кг желязо Не е по-тежко от кг памук :lol: Уж голяма математичка бях :lol:
Търся добри хора

Потребителски аватар
calico
Наркоман
Регистриран: ср дек 02, 2009 4:41 pm

Мнение от calico » ср май 04, 2011 2:54 pm

bouquet написа::lol: :lol: Гео :tzeluvka:
Сетих се как не схващах защо кг желязо Не е по-тежко от кг памук :lol: Уж голяма математичка бях :lol:

това децата най-редовно не го проумяват, не си само ти.

пък моята щерка дето още отрано знаеше и да чете и да смята, в първия учебен ден като я попитаха:Ако от един лист хартия, който има четири ъгъла, се отреже с ножица единия ъгъл, колко ъгъла ще останат? И тя съответно каза 3. и много от децата първолаци също това казаха. И тогава учителя им като взе ножицата и отряза едното ъгълче и ги накара да броят, всички с изумление видяха че ъглите са станали 5. :lol:
И тогава учителя им каза, че такива и други неща дето си мислят че знаят, но всъщност не знаят, ще учат в училище.
беше страхотен учител на деца от 1 до 4 клас, един от малкото или единствен мъж-учител. Беше учител и на мен в първи клас, и след дъщря ми се пенсионира.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...

Потребителски аватар
orkud
Кафе машина
Регистриран: ср дек 02, 2009 1:34 pm
Контакти:

Мнение от orkud » ср май 04, 2011 3:51 pm

calico написа: пък моята щерка дето още отрано знаеше и да чете и да смята, в първия учебен ден като я попитаха:Ако от един лист хартия, който има четири ъгъла, се отреже с ножица единия ъгъл, колко ъгъла ще останат? И тя съответно каза 3. и много от децата първолаци също това казаха. И тогава учителя им като взе ножицата и отряза едното ъгълче и ги накара да броят, всички с изумление видяха че ъглите са станали 5. :lol:
И тогава учителя им каза, че такива и други неща дето си мислят че знаят, но всъщност не знаят, ще учат в училище.
беше страхотен учител на деца от 1 до 4 клас, един от малкото или единствен мъж-учител. Беше учител и на мен в първи клас, и след дъщря ми се пенсионира.
calico :tzeluvka: много добър пример, наистина е бил учител по призвание :tzvetentze:

naa
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: нед яну 16, 2011 2:12 pm

Мнение от naa » ср май 04, 2011 4:07 pm

За времето, което децата ни не познават

може да се говори абсолютно всичко, от полуистини до нагли лъжи.

И лошото е, че няма да имат база за сравнение, освен ако нямат описание на това време от родителите си.

По същия начин нас ни учат, че нашата история започнала от около 1500-2000 години, а непрекъснато се откриват нови тракийски съкровища и още какво ли не.
И ние си мислим, че нашите прадеди са били диви варвари и са бягали в кожи. А такава изработка, като на тракийските съкровища, сега просто няма. Дори и царете сега не ядат в златни съдове.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.

Потребителски аватар
denitsavm
Наркоман
Регистриран: вт фев 23, 2010 8:50 pm

Мнение от denitsavm » ср май 04, 2011 9:39 pm

А траките пък не са били българи...
Less Grass – More Flowers

Дворчето: http://www.album.bg/denitsavm/albums/140576/" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Миша
Наркоман
Регистриран: пет ное 27, 2009 3:11 pm
Контакти:

Мнение от Миша » чет май 05, 2011 5:21 am

denitsavm написа:А траките пък не са били българи...
По този въпрос вече се спори,има публикации,според които българите са били от край време тук,не е имало никакво Велико преселение на аспарухови българи....истината е някъде там ;)
Въпросът е какво остана от някогашните горди траки ,славяни,българи.... :snif:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......

Разсадник
Изображение

Потребителски аватар
greeneyed
Чист кофеин
Регистриран: пон ное 30, 2009 4:11 pm

Мнение от greeneyed » вт ное 15, 2011 2:04 pm

Не знам дали сте го гледали

http://www.youtube.com/watch?v=6kf5PtZKRRU
Роза на сянка не вирее, източва се, не цъфти, боледува.

"Не искайте много – не можете да му платите цената" Ванга

моите цветя

Отговори

Върни се в “За децата, духа и свободата”