Седмица на дъщерята

Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Седмица на дъщерята

Мнение от Мария Николова »

Заварих съобщение на скайпа от софийска приятелка-нецветарка. Представлява известните циркулиращи "копи-пейст" текстове, със заръката да се разпрати на незнам колко си души. (Никога не изпълнявам заръката, защото думите сами си идват при мен, когато поводът ме вълнува.)
Този път поводът е Седмицата на дъщерята.
Не знаех, че имало и такава седмица, но е чудесно, че я има!
Маминото момиче очаквах да се роди втория път, след батко. Всички пророкувания от ерата преди появата на видеозона - със сол върху главата :lol: , по формата на корема и пр. - вещаеха по-удобното за мен раждане първо на момчето. Твърдо се бяхме уговорили с Ники І, че ако се роди момиче, ще го запиша Мария, а при второто раждане, ако е момче, ще бъде Николай. И обратно. Беше ми по-удобно за пред свекъра и свекърва ми първо да повторим името на сина им.
Всички акушерки бяха единодушни, че поне от 10 години не се е раждало толкова красиво бебе. И тоооооооолкова ревливо, като нашата Мария. Мария дойде на белия свят след 6-7 часа, в ранното утро на моя рожден ден. Беше с една педя коса, щръкнала нагоре като петльов гребен - доскоро имаше такава мода сред тийнитата. Като мина около месец сред денонощни ревове, разбрах кое я прави красиво новородено. Дебелите и дълги черни мигли, чиито корени прозираха на клепачите й като дръпната тъмносиня линия. (И естествено, бялата кожа, хубавите черти и трапчинката на брадичката на таткото и майка му.)
Моята дъщеря няма спомен без брат си. Ники ІІ я последва само след 1 г. и 4 месеца. Защото той тръгна 5-годишен на училище, приятелите им винаги бяха общи. Минахме през вълнуващата юношеска възраст, но вероятно косата ми тъй, или иначе пак щеше рано да побелее по наследство. Моята прекрасна дъщеря порасна и и стана прекрасна, откакто се запозна с бъдещия ми зет в последната училищна година. Радвам се, че спрях всякакви опити да бъдат разделени - сещате се, от рода на "първо да се дипломира", "нека стане студентка, че са най-хубавите години".
Тя беше права - това наистина беше ТОЙ!!!
Създадоха си дом, две деца, заедно се борят с живота. Никой не кръшка извън къщи. С дъщеря ми ми е най-хубаво да си говорим за китки! Както тя ми се е доверявала за всичко, така и аз й се доверявам. В най-тежките за мен месеци, чувствах опората й. Зная колко им е драго на големите ми деца да са леко покровителствени. Не се досещат колко детско е това "да съм колкото мама, че и повече". Нека се кефят! ;) Зная, че моето Мими го прави с много обич.
Не ме питайте дали съм щастлива, че имам моята дъщеря - знаете отговора! :sheart: :sheart: :sheart:
Опитвам се и не мога да си представя живота си без моята дъщеря... :sbear: :ssun: :sflower:

Да са живи, здрави и благословени и вашите дъщери, момичета! :tzvetentze: :ssvirka:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Седмица на дъщерята

Мнение от Blue sky »

Мария, трогната съм :nod: винаги такава обич да струи в отношенията ви :stiskam: :stiskam: :stiskam:

за всички дъщери и майки, и всички деца изобщо, само най-хубави мигове заедно :stiskam: :stiskam: :stiskam:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: Седмица на дъщерята

Мнение от Зари »

А аз не мога да представя живота си без моите синове. :sheart:
Сигурна съм, че да имаш дъщеря е специална благословия. :liubov:
Аз може и да не съм познала щастието да съм майка на момиченце, но... ще имам внучки... може би. :lol:
Мария, желая ви още много приятни мигове с твоята Мими! :gush: Желая същото и на останалите родители и деца. :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “За децата, духа и свободата”