Детските градини

Аватар
stela75
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Дек 4, '09, 16:23
Местоположение: гр.Славяново общПлевен

Re: Детските градини

Мнение от stela75 »

Момичета -учителки в детските градини,имам един въпрос към вас.
В колко часа идват да си приберат децата болшинството от родителите във вашите населени места?
Сега да обясня защо питам.
В нашата детска градина,която е единственна,децата са приготвени за тръгване в 16 30.Понеже детската градина е отдалечена - в края на градчето, е организирано групово извозване на децата към няколко спирки.В 17ч. децата са качени на автобуса.Интересува ме дали това е нормално?В смисъл не е ли рано.Съзнавам че ние родителите сме виновни до някъде за тази ситуация .Още преди 8 години,когато големият ми син ходеше там,на нас бавно и методично ни беше втълпявано че най.добре е да ги вземем към 16 и 30,че и без друго след съня нямало занимания..четели им книжка или им дадът листове и флумастри за да си рисуват...Питала съм
защо ги освобождават толкова рано - отговора беше че автобусния шофьор е с работно време до 17ч.,но честно казано аз не виждам логиката
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Детските градини

Мнение от mucunka »

По правилник работното време на детските градини е до 18 ,30 с груповите учители, и до 19 часа в дежурна група с дежурен учител.Сега с това извозване с автобус е по-различна ситуация,но все пак определено е много рано.В градината трябва да има план за вътрешния ред,където трябва да е упоменато.Колкото до нямането какво да правят следобяд-това не е вярно.Има задължителни нерегламентирани ситуации,които са различни в зависимост от възрастта,но всеки ден има такива,които са докъм 16 и 30,аможе и повече -в предучилищна.Така че това изказване е неприемливо.Има родителски срещи,скъпа,има приемно време на директора,в правото си да питаш.И какво прави някой,който работи до 18 часа ,например?
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
stela75
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Дек 4, '09, 16:23
Местоположение: гр.Славяново общПлевен

Re: Детските градини

Мнение от stela75 »

Благодаря Муцунче.Днес имаше родителска среще и попитахме.Ралботното време е до 18 и 30 но автобуса тръгва в 16 и 30чТова е положението.Ако искам детето да остава по до късно ще трябва да ходя да си го взимам от там.
По късно обаче говорих с др. майки и ми споделиха че ако не отида да си взема детето до 16 и 30 задължително го качват в автобуса..возят го и ако никой не го чака на спирките го връщат в градината.Това пък ми се стори още по глупаво и според мен ще е доста травмиращо за детето..да види как другарчетата му ги чакат а него никой не го взима...понякога се чудя тия хора насила ли работят? :hmmm:
Аватар
stela75
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Дек 4, '09, 16:23
Местоположение: гр.Славяново общПлевен

Re: Детските градини

Мнение от stela75 »

Здравейте.
Да попитам първо тук.
Днес в детската градина видях олеандри в саксии...огромни растения и повечето цъфтящи.Въпросът ми е не е ли забранено отглеждането на отровни растения в детските градини?До миналата седмица ги нямаше - което ме навежда на мисълта че са на някоя леличка и тя ги е донесла там за да зимуват.Опасно ли е за децата?Моето не пипа растения но...Моля ви да ме посъветвате има ли смисъл да се обръщам към ръководството :hmmm:
Mike
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1599
Регистриран на: Яну 12, '10, 19:01
Получил благодарност: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Детските градини

Мнение от Mike »

Поне ги предупреди -да не кажат после че не знаят -олеандрите са отровни във цялата си част -цветове, листа, клонки, сокът от скъсаното листо също може да предизвика алергични реакции /тъй като децата няма да се сетят да си измият ръцете веднага със сапун и да не си търкат очите да речем/.
referati174

Re: Детските градини

Мнение от referati174 »

Най-добре е да си е в групата на негова възраст, но при тази липса на места, май нямаме много право на избор:(
Аватар
KyloRen
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Дек 28, '15, 23:40
Обратна връзка:

Re: Детските градини

Мнение от KyloRen »

Обслужването и отношението в повечето институции е под всякаква критика. Реално ние, родителите, сме платежоспособните клиенти на всяка детска градина - вместо да се отнасят с нас като с такива, те ни скачат по главите и се държат, сякаш живеят на планета, в която абсолютно всичко относно възпитанието на децата им е ясно.

Много неприятен случай, поздравления за запазеното самообладание.
m.georgieva81
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Мар 1, '23, 09:25

Re: Детските градини

Мнение от m.georgieva81 »

Много странно, че е прието това дете в трета група. То определно няма да се чувства добре с по-големи деца.
Публикувай отговор

Обратно към “За децата, духа и свободата”